۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دی

   

ما در دنیا ادعای استکبارستیزی داشته و داریم، این انقلاب مقدس که توان نفوذ استکبار را از "اوج" در "ذلت" قرار داد، با توسعه تعامل شدیداً در خطر قرار گرفت در واقع توسعه تعامل، خنجر زهرآگینی بود که به قلب انقلاب زده شد و تمام حیثیت انقلاب را از آن گرفت.

گزارش alamolhoda.com ، آیت‌الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، صبح امروز در آخرین روز از همایش بسیج اساتید که در سالن همایش‌های صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: آنچه امروز برای ما به عنوان یک ضرورت اجتماعی و سیاسی مطرح است روشنگری در حوزه نخبگان و موقعیت فرزانگان اجتماعی به ویژه افرادی که از طرف رهبری به عنوان افسران جنگ نرم لقب گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: امروز اگر در فضاهای کشور زاویه‌های با اصول انقلاب را بررسی کنیم امیدواریم که در فضای نخبگان نسبت به اصول کلی انقلاب این زاویه کمتر بوده اما در برخی مسائل وجود دیرباوری سبب می‌شود که حوزه نخبگانی در حوزه انقلابی دچار کندی شود و آن هم از باب زاویه آنها نیست بلکه دیرباوری‌هایی در این حوزه ظهور می‌کند که سبب می‌شود حوزه فرزانگان و نخبگان ما دیرتر پشت سر برخی از حوزه‌های حزب‌اللهی و اصولگرایی و متعبد نسبت به نظام و انقلاب قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه زمانی در حرکت انقلاب موفق هستیم که پیشاپیش تمام جریان اسلام و حفظ حضور و ارزش‌های انقلابی در عرصه‌های آکادمیک و جامعه نخبگان، "دیرباوری" برطرف شود، خاطرنشان کرد: برطرف‌کردن مشکل دیرباوری جزو نخستین و مهم‌ترین رسالت بسیج اساتید است و اگر واقعاً در راستای شفاف‌سازی دقیقِ مسائل برای موقعیت‌های مشخص قدم برداریم، قطعاً اثرگذار است؛ باید پرچم نخبگانی پیشاپیش حرکت افراد جامعه قرار گیرد چراکه سبب سرعت در پیشرفت و توسعه امور انقلاب می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه دیربازی است برخی از مسائل در محیط دانشگاهی به ما لطمه وارد کرده است، تصریح کرد: از جمله مسائلی که مدنظر مقام معظم رهبری بوده و به آن اصرار دارند و به عنوان نقطه محوری در تمام راهبردهای رهبر معظم انقلاب مطرح می‌شود، تبیین ابعاد مختلف "اقتصاد مقاومتی" است.

وی افزود: مسئله اقتصاد مقاومتی از روز نخست با نوعی بدبینی نابه‌کارانه در جامعه روبه‌رو شد علت آن تلقیناتی بود که ریشه از نوعی واگرایی بسیار مضر و خطرناک در جامعه داشت؛ زمزمه‌های مختلفی که از برخی دانشگاه‌ها شنیده می‌شد این بود که برخی اقتصاد مقاومتی را با اقتصاد ریاضتی تطبیق می‌دادند که این مسئله سبب می‌شد نگاه بدبینانه‌ای به مسیر اقتدار به‌وجود آید.

امام جمعه مشهدمقدس با بیان اینکه واقعیت اقتصاد مقاومتی و ضرورت آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: یکی از عواملی که سبب تأخیر در اجرای این موضوع شده این بدبینی اولیه است که به‌وسیله عوامل مغرض مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با تأکید براینکه ایران بعد از انقلاب از سه ضربت ناآگاهانه و تهاجم فکری فوق‌العاده مضر نسبت به انقلاب و نظام و به‌وسیله دولت‌هایی که روی کار آمدند لطمه خورد، تصریح کرد: هر سه این گفتمان‌ها با عنوان "توسعه" مطرح شدند؛ نخستین ضربه در دولت سازندگی بود که مسئله "توسعه اقتصادی" با الگوی غربی مورد توجه قرار گرفت و نتیجه آن تبعیض و به‌وجود آمدن اختلافات طبقاتی و به وجود آمدن یک شبه  عناصر ناشایست و غیرارزشی اقتصادی بود.

امام‌جمعه مشهدمقدس ادامه داد: در دوران سازندگی زیان را در توسعه فقر عملی در جامعه خود مشاهده کردیم، تنها ظرف یک‌سال با تورم 45 درصدی مواجه شدیم و افراد انقلابی را با مشکلات زیادی مواجه کرده و اصول انقلاب ما ضربه دید.

وی با بیان اینکه تبر شکننده دوم با عنوان "توسعه سیاسی" با الگوی غربی در دولت اصلاحات بود، اظهار داشت: در این مدل با تبلیغ و ترویج جامعه مدنی غربی و بردن جامعه ولایی به طرف جامعه مدنی، غربی سبب شدند که مردم‌سالاری دین محور تضعیف شده و جریان دینی از دل مردم‌سالاری فاصله گرفت و الگوی مطلوب ارائه شده آن زمان لیبرال دموکراسی بود که 200 سال گذشته از عمر فاسدش گذشته بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی تأکید کرد: ضربه سومی که به‌عنوان توسعه به انقلاب و نظام وارد شد، "توسعه تعامل" بود که در دولت اعتدال به‌عنوان یک راهبرد اصلی پیش‌روی مردم گذاشته شد که مشکلات این توسعه از دو توسعه دیگر شفاف‌تر است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه ما در دنیا ادعای استکبارستیزی داشته و داریم، تأکید کرد: این انقلاب مقدس که توان نفوذ استکبار را از "اوج" در "ذلت" قرار داد، با توسعه تعامل شدیداً در خطر قرار گرفت در واقع توسعه تعامل، خنجر زهرآگینی بود که به قلب انقلاب زده شد و تمام حیثیت انقلاب را از آن گرفت.

وی تصریح کرد: ماکه مدعی استکبارستیزی هستیم چه طور می‌توانیم در تمام ابعاد پیگیر توسعه تعامل شویم؟ از ابتدای تشکیل دولت ناظر هستیم که مبانی این توسعه تعامل در تمام حرکات راهبردی در حال اجرا بوده و چیزی که از نشر آن ترس داشتیم، در عرصه عمل با آن روبه‌رو هستیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره  به خط اجرایی دولت یازدهم در روابط بین‌الملل، بیان کرد: ما در حوزه ارتباطات بین‌الملل یک محور داریم و آن اینکه آنچه که در عرصه تببین، حدس و نظریه می‌خواهیم ثابت کنیم، واقعیتی است که با چشمان خود در  طول 37 سال شاهد آن بودیم؛ به اذعان تمام کارشناسان دنیا اجرای اصل انقلابی "استکبارستیزی" این نظام در مسئله اقتدار و ارتباطات بین‌المللی این مردم اثر مثبت داشته است.

وی ادامه داد: نشانه این موضوع نیز وجود اقتدار ملی ما در منطقه است. ما که امروز آن قدر به حضور مقتدرانه‌ای در منطقه دست پیدا کرده‌ایم که همه استکبار از این حضور وحشت دارند و با وجود اصل استکبارستیزی که مقام معظم رهبری پای آن ایستاده‌اند و با وجود چنین اصل اساسی که با هر نوع شاخصی اثرش را دیده‌ایم، آیا درست است سم مهلکی را به‌عنوان "توسعه تعامل" به جان انقلاب بیندازیم؟

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی تمام مشکلات کنونی که در اصول انقلاب رخ داده را به‌علت اصل "تعامل با دنیا" دانست و خاطرنشان کرد: سازش با دنیا به چه قیمتی؟ اینکه دشمن هم‌اکنون به جای جان ما، سفره ما را هدف قرار داده باید بازکننده باب توسعه تعامل ما با دنیا باشد؟

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: بزرگ‌ترین عاملی که می‌تواند توسعه تعامل را در این دولت خنثی کند، مسئله اقتصاد مقاومتی است. واقعاً وقتی تحلیل کنیم، می‌بینیم که این اصطلاح شده، چراکه 100درصد نقطه متضاد توسعه تعامل است که اعضای دولت به دنبالش بوده و می‌خواهند اجرایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیدارسازی افسران جنگ نرم به دست اساتید بسیجی است و همانطور که عوامل ضدانقلاب در محیط کلاس‌ها مسائل مختلفی را از ارزش‌های انقلاب مورد تهاجم قرار می‌دهند، بسیج اساتید که در رأس مرزبانی فکر و علم است؛ باید با رسالت خود، این افسران جنگ نرم را که سنگر نخست آن دانشگاه است، تربیت کرده  و برای مردم همه چیز را روشن کنند که اگر این مهم انجام نشود بزرگ‌ترین ضربه را می‌خوریم.

نظرات (۱)

با سلام
پیشنهاد میکنم حضرت آیت اله علم الهدی علم و بیرق مبارزه با موسیقی و هنر مدرن را در دست بگیرند فقط مشهد ولایت امام رضا (ع) نیس بلکه کل ایران ملک رضاست باید ایشان در کل مملکت در کل هنرسراها و آموزشگاه و تالارهای موسیقی رو گل بگیرند و به کل دنیا ایران واقعی رو معرفی کنن

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی