۱۳۹۷ پنجشنبه ۳۰ فروردين

FATF، «کاپیتولاسیون بانکی» است

دوشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۵۴ ق.ظ

 

خطبه دوم نماز عید قربان ـ نزدیک شدن به دشمن ما را در دام دشمن انداخته، با این جریان FATF که تحت عنوان پول‌شویی، سلطه آمریکا بر بانک‌های ما هست، کشور را در یک «کاپیتولاسیون بانکی» گرفتار کرده است.

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی صبح امروز در خطبه دوم نماز عید سعید قربان در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با تبریک فرارسیدن این عید الهی، شناخت شیطان را یکی از اعمال حج در سرزمین منا عنوان و اظهار کرد: یکی از اعمال روز عید قربان در سرزمین منا، رمی جمره‌ی عقبه است؛ این رمی جمره در حقیقت نماد شیطان شناسی و شیطان ستیزی است.

 

شیطان شناسی یک اصل در زندگی اجتماعی ما است

 

ایشان ادامه داد: در روز عید قربان، جمره عقبه را باید حاجیان رمی ‌کنند و در دو روز یازدهم و دوازدهم، دو روز دیگر ایام التشریق، باید سه جمره را رمی کنند؛ عرب‌ها جمره عقبه را می‌گویند «الشیطان الکبیر»، یعنی در مقام شیطان شناسی باید ابتدا شیطان بزرگ را شناخت و بعد در روز جمره‌ای که رمی می‌کنند، شیطان‌های خورد، اذناب، عمال و عوامل وابسته به شیطان را بایستی شناسایی کرد، سنگ زدن به یک پایه، فی‌نفسه کاری نیست، این یک تمرین، نماد و تلقین به انسان هست و یا در حقیقت یک راهبرد زندگی برای انسان هست، می‌گردد در سرزمین منا، جمره‌ی عقبه را پیدا می‌کند به‌عنوان شیطان بزرگ او را رمی می‌کند و بعد اذناب شیطان را در روزهای بعد پیدا می‌کند و آن‌ها را هم رمی می‌کند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اهمیت شیطان‌شناسی و شیطان‌ستیزی، عنوان کرد: این‌که رمی از جمره عقبه شروع می‌شود به خاطر این است که در شیطان شناسی، شناخت شیطان بزرگ برای ما مهم است و بعد از شناخت شیطان بزرگ باید به سراغ شیطان بزرگ و اذناب شیطان بزرگ رفت، این یک راهبرد در زندگی ما هست، چه‌بسا سال‌ها مردم رمی جمره می‌کردند، حاجیانی که از این سرزمین و کشور به سرزمین حرم مسافرت می‌کردند، نمی‌دانستند.

 

امام(رحمت‌الله)، شیطان بزرگ دنیای امروز را معرفی کرد

 

ایشان خاطرنشان کرد: امام بزرگوار ما یکی از آموزه‌های کراماتی‌اش در این انقلاب، جمره عقبه زندگی اجتماعی ما و شیطان بزرگ دنیای امروز را امام به ما معرفی کرد، شیطان شناسی ما را امام انجام داد اما شیطان ستیزی که رمی جمره در زندگانی‌مان است، باید خودمان انجام دهیم.

 

نماینده ولی‌فقیه افزود: امام شیطان بزرگ را به ما معرفی کرد، شما جمره اولا و وسطا را بعد از شناخت جمره عقبه می‌شناسید یعنی وقتی به سمت جمره عقبه رفتید، جمره اولا و وسطی شناخته می‌شود، وقتی شیطان بزرگ را ما شناختیم، در جهت و راه شیطان بزرگ، شیاطین بزرگ و اذناب شیطان را در زندگانی خود می‌شناسیم، این شیطان شناسی و شیطان ستیزی را از امام آموختیم «مرگ بر آمریکا»

 

شیطان ستیزی باید توسط مردم صورت گیرد

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به نقش مردم در شیطان‌ستیزی، تصریح کرد: امروز شما برادران و خواهران بایستی این واقعیت را در زندگانی سیاسی خودتان محقق کنید، شیطان بزرگ شناخته‌شده، شیطان ستیزی به‌وسیله شما برادران و خواهران صورت می‌گیرد؛ شیطان، شیطنتش این است که وقتی آدم‌ها به شیطان نزدیک شدند، بیشتر در دام شیطان می‌افتند، کاربرد شیطنت شیطان غالباً نسبت به آدم‌هایی است که به‌طرف شیطان بروند و به آن نزدیک شوند.

 

ایشان گفت: کسانی که از شیطان فاصله گرفتند و با شیطان دشمنی می‌کنند، شیطان جز دشمنی، عداوت و سرکوبی کار دیگری نسبت به آنان انجام نمی‌دهد و با مقاومت در برابر سرکوبی شیطان در مقابل او می‌ایستند و طعمه شیطنت شیطان قرار نمی‌گیرند. «تکبیر»

 

کسانی که به شیطان نزدیک می‌شوند، طعمه شیطنت او هستند

 

آیت‌الله علم‌الهدی، طعمه شیطان را کسانی دانست که به او نزدیک می‌شوند و اظهار کرد: اما نزدیک شدن به شیطان و رفتن به‌طرف شیطان باعث می‌شود که انسان طعمه شیطنت شیطان قرار بگیرد و شیطنت شیطان نسبت به کسانی که به او نزدیک می‌شوند کاربرد دارد؛ خداوند در سوره یاسین می‌فرماید: «أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ»، «ای بنی آدم مگر من خدا با شما پیمان نبستم به شیطان نزدیک نشوید، شیطان را پرستش نکنید، شیطان دشمنی آشکار برای شما هست؟»؛ خدا عهد و پیمان گرفته ما به شیطان نزدیک نشویم، نزدیک شدن به شیطان در دام شیطان افتادن است و شیطنت شیطان برای ما کاربرد دارد.

 

ایشان به فشار مضاعف آمریکا بر کشور در سه سال اخیر اشاره و تصریح کرد: ما در این عمر سیاسی 37 ساله این انقلاب و نظام در دو سه سال اخیر، دقیقاً این را تجربه کردیم، از اول مقام معظم رهبری فرمودند «آمریکا جنایت‌کار است، آمریکا خائن است، آمریکا شیطان است» لقب شیطان بزرگ را امام بزرگوار ما به آمریکا داد و رهبری هم فرمودند هر نوع نزدیک شدن و پیمان بستن با آمریکا، دشمنی بیشتر و عهدشکنی بالاتر از آمریکا هست؛ این را فرمودند اما اگر مردم به دولتی رأی دادند که اجرای سیاست دولت این است که باید مشکلات اقتصادی و مسیر مدیریت نظام را از طریق مذاکره و از طریق نزدیک شدن به دشمن انجام بدهد، مقام معظم رهبری راه را باز گذاشتند.

 

دو سال مذاکره با آمریکا به افزایش تحریم‌ها منتهی شد

 

ایشان افزود: ما دیدیدم، هرچند عزیزان ما به‌عنوان انجام یک خدمت جریان مذاکرات را انجام دادند، با اخلاص و صفا هم وارد این قضیه شدند اما خود نزدیک شدن و قرب به شیطان، ما را در دام شیطان انداخت، شیطنت شیطان برای ما کاربرد پیدا کرد، دو سال مذاکره کردن برای حل مشکلات اقتصادی و رفع تحریم‌ها، تحریم‌ها که لغو نشد، بر تحریم‌ها که اضافه شد، در طول تاریخ 37 ساله این نظام ما، دشمنی‌هایی که آمریکا در طی این دو سال انجام داد، مطابق است با تمام دشمنی‌هایی که آمریکا در طول این نظام با ما انجام داده.

 

FATF، «کاپیتولاسیون بانکی» است

 

آیت‌الله علم‌الهدی، معاهده FATF را «کاپیتولاسیون بانکی» خواند و گفت: برادران، ما لااقل در داخل خودمان مسئله‌ای نداشتیم ازنظر مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصادی، الآن همین مقدار به دشمن نزدیک شدن، ما را آن‌چنان در دام دشمن انداخته که با این جریان FATF و این جریانی که تحت عنوان پول‌شویی که در حقیقت سلطه آمریکا بر بانک‌های ما هست و یک «کاپیتولاسیون بانکی» است که ما گرفتار آن شدیم، ما را که از تحریم‌ها رها نکرده، دچار خود تحریمی نیز کرده است که خودمان، خودمان را تحریم کنیم.

 

 

خود تحریمی، توطئه دشمن برای ایجاد جنگ داخلی است

 

ایشان بابیان این‌که خود تحریمی، توطئه دشمن برای ایجاد مقدمه جنگ داخلی است، تصریح کرد:  78 یا 87 مورد هست در کشور که بر اساس این FATF باید از بانک‌های داخلی ایران تحریم بشوند، خود تحریمی مقدمه جنگ داخلی است، ببینید شیطنت شیطان چه می‌کند، یک ملت منسجم متحد یکپارچه وابسته به همی که در صف بنیان مرصوص در برابر استکبار ایستاده است و قدرت بنیان مرصوصش منطقه را تحت تأثیر قرارداده، چنین ملتی را توطئه کنند و به‌طرف جنگ داخلی پیش ببرند از طریق خود تحریمی.

 

عده‌ای استحاله شده فراموش کردند عربستان، دشمن دست‌ساز آمریکاست

 

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نتیجه‌ای که بعضی از جریان‌های کشور، یک جریان‌های دیگر کشور را تحریم کنند، به جان هم بیفتند و این توطئه آمریکاست؛ این‌که خدا می‌گوید «أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ»، به شیطان نزدیک نوشید و پرستش نکنید، به خاطر این‌که کاربرد شیطنت شیطان مال کسانی است که به آن نزدیک می‌شوند؛ من تعجب می‌کنم که یک عده از عزیزان ما انگار از راه امام استحاله شده‌اند، یادشان رفته آمریکا شیطان بزرگ است، یادشان رفته در جمره اولا و وسطا به‌عنوان شیطان شناسی، عربستان سعودی از اذناب قسم‌خورده و دست‌ساز آمریکا و انگلیس در این منطقه است.

 

ایشان، رمی جمره عقبه را یک راهبرد سیاسی در زندگی اجتماعی دانست و عنوان کرد: فراموش کرده‌اند بر این‌که جریان کفر غربی و کفر جهانی به‌عنوان اذناب آمریکا دارند در این دنیا عمل می‌کنند؛ شما جمره‌ی عقبه را که شناختید شیطان بزرگ، جمره‌ی اولا و وسطا را هم باید رمی‌کنید، یعنی باید همه اذناب شیطان، همه شیاطین خرد نیز مورد رمی و ستیز شما قرار بگیرند، این یک خط عظیم راهبردی آموزه عبادی پروردگار است که از دل او، راهبرد سیاسی در زندگانی ما به وجود می‌آید.

 

نباید سرمایه‌گذار خارجی را نجات‌دهنده معرفی کرد

 

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که نباید اذناب دشمن و سرمایه‌گذار خارجی را به‌عنوان نجات‌دهنده معرفی کرد، گفت: مردم را بردن به‌طرف دروازه غرب، صورت مردم را به‌طرف دروازه غربی که قصر و کاخ دشمن بزرگ و قصر و کاخ اذناب دشمن بزرگ و شیاطین خرد است، چرخاندن و همه‌اش آنجا را به رخ کشیدن، سرمایه‌دار خارجی را به‌عنوان نقطه فلاح و نجاح معرفی کردن درست نیست.

 

انقلاب کردیم که روی پای خود بایستیم یا نفت و گاز را به آمریکا واگذار کنیم؟

 

ایشان افزود: به قول یکی از وابسته‌های آمریکایی در آمریکا گفته «شما که سال‌های سال این‌همه سرمایه‌گذار خارجی در مملکتتان بود، پس چرا انقلاب کردید؟ چرا آن رژیم را به هم زدید؟ چرا آن‌همه سرمایه‌گذار خارجی را بیرون کردید که حالا به آمدنشان افتخار می‌کنید؟»، انقلاب ما چی بود؟ مگر مترو تهران را سرمایه‌گذار و شرکت فرانسوی پیمان نبسته بود؟ مگر به دست نگرفته بود؟ شاید اگر آن برنامه اجرا می‌شد، سال‌ها قبل از این، مردم تهران صاحب مترو می‌شدند، چطور قرارداد فرانسه را به هم زدید؟ چطور سرمایه‌گذار خارجی را با ظهور انقلاب بیرون کردید و گفتید ما باید روی پای خود بایستیم؟

 

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: حالا بعد از 37 سال، افتخار می‌کنید شرکت شل آمریکایی که یک جهان خوار به تمام معناست بیاید معادن ثروت شما را تصرف کند و برای شما گاز و نفت استخراج کند؟ یعنی وضع ما به اینجا رسیده؟«هیهات مناالذله»

 

ایشان گفت: نزدیک نزدیکی به شیطان، کاربرد شیطنت شیطان را در زندگی ما زیاد می‌کند و ما را بیشتر به دام شیطان می‌اندازد، برادران و خواهران، این عید ما، عید قربان ما، روزی عید است که ما جمره‌ی عقبه را رمی کنیم، هم قربانی کنیم و هم جمره  عقبه را رمی کنیم؛ قربانی‌مان به این است که سر نفس را ببریم، نفس عماره به‌سوی خودمان را در درگاه بندگی خدا قربان کنیم و جمره‌ی عقبه را رمی کنیم؛ این شیطان بزرگ را شناخته‌ایم، امام به ما معرفی کرده، شیطان ستیزی، آمریکاستیزی و استکبارستیزی را به‌عنوان یک عمل عبادی تحت عنوان راهبرد سیاسی در زندگی خودمان اتخاذ کنیم. «تکبیر»

 

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی