۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن

 

بصیرت، بینش سیاسی و شفافیت حرکت برای فرد فرد اشخاص باید مشخص شود که اسیر تشکل نشوند.

 

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم‌الهدی امروز در اجلاسیه بین المللی تشکل های جوانان رضوی که در سالن صبا برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام)، اظهار داشت: تقارن امروز به‌عنوان ولادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام) با حماسه افتخار آفرین ٩ دی که نمایشگاهی از وابستگی مردم به مقام ولایتی بود که سعادت این جامعه را به دنبال دارد و برای ما در حقیقت بیانگر یک واقعیتی است که در خط سازی انقلاب ما اثرگذاری شایسته‌ای دارد.

 

ایشان ادامه داد: ذات مقدس پروردگار به پیامبر (صلوات‌الله‌علیه) دستور می‌دهد، خط و راه خود را اعلام کند، خط و نمادی که از راه پیامبر مورد توجه قرار گرفته است، خداوند می‌فرماید آن را به مردم بیان کند و بگو این خط، راه من است که مردم را به خدا دعوت کنم.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: با بصیرت مردم را دعوت کنم یا مردم با بصیرت به سمت خدا بیایند، این محل اختلاف است که آیت الله طباطبایی در تفسیر المیزان می‌گوید، این تفسیر ادعو الی الله  است، «علی بصیرت» بیان است، برای سبیل نه برای ادعوا، یعنی خط من بر مبنای بصیرت و بینش کامل و شفاف و روشن است.

 

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: خط با بصیرت یعنی چه؟ ما در دنیا، در یک دکترین سیاسی قرار داریم که در حقیقت جوامع لیبرال دموکرات و جامعه مدنی را این دکترین اداره می‌کنند.

 

ایشان تأکید کرد: جامعه مدنی غربی بر این استوار است که مجموعه حرکت‌های سیاسی در یک ملت به‌وسیله تشکل‌ها و احزاب صورت بگیرد و افراد در عرصه فعالیت سیاسی اگر می‌خواهند داخل شوند، هرکدام داخل یک حزب قرار بگیرند، در انجمن یا شورای مرکزی وارد شود، این جامعه، جامعه مدنی است، اما اگر بنا شد مشارکت به‌صورت فرد فرد انجام شود، کشور به‌صورت جامعه توده‌ای اداره می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی متذکر شد: یکی از شگردهای شیطانی دشمن که در دنیای غرب هم از شگردهای مدرنیسم بوده این است که هرچه به‌عنوان یک اصل در مدرنیسم شناخته‌شده باشد آن را ارزش می‌دانند و هرچه برخلاف مدرنیسم باشد، آن را ضد ارزش می‌دانند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: امروز در جهان سیاست، سیاستی که زمام آن در اندیشه لیبرال دموکرات و سیاستی که از دل دکترین آن، استکباری بدتر از قرون‌وسطی بیرون آمده باشد، آمدند این جامعه مدنی غربی را به‌عنوان یک اصل ارزشی معرفی می‌کنند که هرچه خلاف آن باشد، ضد ارزش بوده، بنابراین، می‌گویند، جامعه مدنی ارزش و جامعه توده‌ای ضد ارزش است.

 

ایشان اضافه کرد: اگر در یک جامعه‌ای مردم به‌صورت دسته‌جمعی وارد عرصه مشارکت و فعالیت سیاسی شوند، جامعه توده‌ای است و ضد ارزش و اگر در مقابل وارد یک تشکل شوند و اندیشه حاکم بر آن‌ها فکر تشکیلاتی باشد، جامعه توده‌ای و ضد ارزشی است و اشخاص با ژست آکادمیکی که به خود می‌گیرند، مروج این اندیشه لیبرال دموکرات غربی هستند، در علوم سیاسی جامعه مدنی غربی به‌عنوان جامعه پیشرفته  قرار گرفته و در مقابل جامعه توده‌ای به‌عنوان ضد ارزش معرفی می‌شود که اگر ما آن را بپذیریم، طرفدار ضد ارزش می‌شویم.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: بصیرت، بینش سیاسی و شفافیت حرکت برای فرد فرد اشخاص باید مشخص شود که اسیر تشکل نشوند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: امروز خط حاکم بر جریان استکبار این عقیده را دارند و این افرادی که چشم به دروازه قدرت دارند و می‌خواهند در عرصه قدرت وارد نظام شوند، منطق آن‌ها این است که باید در یک حزب قرار بگیریم و آن حزب اندیشه ما را به عهده بگیرد و مشارکت سیاسی با لیدر باشد.

 

ایشان با بیان این‌که با شفافیت، مردم را به سمت خدا دعوت کنیم، خاطرنشان کرد: امروز که امام معصوم در پس پرده غیبت هستند، شما این موقعیت را انتخاب کردید که دنیا را به سمت خدا دعوت کنید، شما باید همه‌ی جریان‌ها را بشناسید

 

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد:  اگر توده بصیرت برای شما ایجاد شد، می‌توانید حاکمیت خدا را برای دنیا ثابت کنید، اگر راه ما بصیرت نباشد، نه جریان‌سنج می‌دانیم، نه اقتدار امروزی راه پیامبر برای ما روشن است، نه شگردهای دشمن برای ما روشن است، از طرفی به سمت دشمن می‌رویم.

 

ایشان تأکید کرد: ما خطمان این است که دنیا را به سمت بصیرت هدایت کنیم، جامعه ما نه مدنی است و نه توده‌ای بلکه ولایی است.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: ما با توجه به اساسی که به آن پایبند هستیم، ما معتقدیم، باید مشارکت و فعالیت سیاسی داشته باشیم و اصول داریم، بر اساس این اصول که گرفته شده از وحی و قرآن است، باید با هر آنچه منافی غیر دین است، در مبارزه هستیم که در آن نه پول است و نه قدرت، بلکه در آن راه از جانمان می‌گذریم.

 

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: هر جریانی که بخواهد وارد جامعه شود، با خط اسلام و انقلاب زاویه داشته باشد با آن مبارزه می‌کنیم، این مبنای ما است و جریان مقابل ما جریان قدرت یاب است، جریانی که در یک رقابت سیاسی وارد می‌شود، با همه امتیازاتی را که به دشمن دادند، می‌خواهند قدرت خود را حفظ کنند.

 

ایشان اضافه کرد: اگر از اول انقلاب ارزیابی کنیم، می‌بینیم در همه توطئه‌هایی که علیه ایران انجام شد، فرانسه شریک اول آمریکا بود که یک جریانی که نزدیک ۴٠ سال با ما عداوت داشته و نیروی دفاعی ما را هدف گرفته، این می‌خواهد قدرت بر سر قدرت دفاعی ما معامله کند، نمی‌آید مشکل بانکی ما را حل کند.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: ما باید جریان شناس باشیم، مسئله خط گرفتن از قرآن، حرف اول ما است، وجود مقدس امام حسن عسکری (ع) آمده بود که شیعیان را آماده غیبت طولانی کند، اگر وجود ایشان برای ما نبود به این موقعیت رویارویی با دشمنان اسلام دست پیدا نکردیم و جبهه قدرت نظام به این شکل در کره زمین شکل نمی‌گرفت.

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی