۱۳۹۸ سه شنبه ۰۶ اسفند

     

دشمن جایی که بتواند بهانه می‌گیرد، در غیر این صورت دروغ می‌گوید، اگر نشد بدون دروغ و بهانه هرجنایتی می‌کند، بعد ما بیاییم برخلاف استقلال و دین‌مان چیزی را تصویب کنیم فقط به‌این دلیل که بهانه به‌دست دشمن ندهیم؟

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله  علم‌الهدی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه خراسان رضوی که در دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه ‌جمعه خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به‌روایت «العالم بزمانه لاتهجم علیه‌الوابس»؛ گفت: این حدیث، ‌حدیث مهمی است، اما معمولا به‌بخش اول آن توجه می‌شود، درحالی که توجه به‌بخش دوم حدیث از نظر وجود امام صادق(ع) بیشتر مورد توجه است. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به‌اینکه در ادبیات احادیث و روایات مشاهده می‌کنیم، ادبیات امام صادق(ع) با سایر ائمه(ع) متفاوت است؛ تصریح کرد: ایشان غالبا خطراتی که متوجه جریان فقاهت و روحانیت است را به‌اصحاب و شاگردان خود متذکر می‌شوند.

وی افزود: امام صادق(ع) در حدیث مذکور ضمن بیان راهبرد، خطر را هم اعلام می‌کنند و عمده نظر ایشان به‌خطر هجوم لوابس است که مختص علما است.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: علما در زمان خود مورد هجوم لوابسی قرار می‌گیرند که روحانیت را از پا درمی‌آورد، اختلاف ایجاد می‌کند و روحانیت را به‌عنوان میراث‌بر معصومین(ع) به‌ضعف و سستی می‌کشاند.

وی با اشاره به‌معنای لوابس؛ بیان کرد: لوابس جمع لبس به‌معنای پوشش بوده، لَبسِ حقایق به‌معنای پوشش حقایق و لبس، ستر و پوشش برای واقعیت است، امام صادق(ع) می‌خواهند بگویند همه مشکلات از اینجا شروع می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: ما حقیقت مسائل اجتماعی را هم با آن لباس و پوششی که مسأله پیدا کرده می‌شناسیم و آن پوشش غیرحقیقت است، این پوشش‌ها بر فکر، درک، ارزیابی‌ها و تصمیمات و گرایش‌های انسان هجوم می‌آورد و گاهی یک امر زشت را زیبا و یک حقیقت زیبا را با یک پوشش و لباس، زشت جلوه می‌دهد تا انسان به این حقیقت زیبا گرایش پیدا نکند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: لوابس اخلاص و عبودیت را از انسان می‌گیرد و دلبستگی‌ها و وابستگی‌های ناهنجار برای انسان به‌وجود می‌آورد و قهرمان این لوابس شیطان است.

وی با بیان اینکه ما در عرصه زندگی اجتماعی‌مان در دل خطر به‌سر می‌بریم و در هیچ زمانی مصونیت نداریم؛ اضافه کرد: در موقعیت‌های زندگی لوابس هم عوض می‌شود، اکنون نیز مورد هجوم این لوابس هستیم، اگر متوجه این خطر باشیم نوع مواجهه ما با مسائل تفاوت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: ما ممکن است مورد هجوم لوابس باشیم، اما رهبری به‌عنوان حجت امام معصومی که حجت خدا است، ‌مورد هجوم ‌نیست، معنای حجت این است که اگر من اطاعت کردم مورد مواخذه خدا قرار نمی‌گیرم، بنابراین کسی که ما اکنون می‌توانیم به‌او وصل شویم رهبری هستند، بنابراین همه عمل ما باید با ایشان تطبیق شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌تصویب لوایح CFT و FATF در مجلس شورای اسلامی؛ بیان کرد: اشکال ما در تصویب این لوایح در بررسی نیست چون رهبری با نامه ای که از طرف دفتر ایشان صادر کردند رسما به بررسی این لوایح اجازه دادند اما آیا نمایندگان در بررسی این لوایح نباید مبنای رهبری را در نظر بگیرند؟ در همان نامه‌ای که ایشان نوشتند، اشاره کردند که مجلس باید بررسی کند. 

وی ادامه داد: ایشان در همان نامه فرمودند مبنای من در کنوانسیون‌ها همانی است که در دیدار با نمایندگان گفتم، گفتند این کنوانسیون‌ها جای دیگر آماده می شود  برای تسلط استکبار بر کشورهای ضعیف و جهان سوم بر شما تحمیل می شود و پرورش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: حالا شما بررسی کردید، کارشناس‌تر از همه شما در این بررسی چه کسی بود؟ آیا از وزیر امور خارجه بالاتر بوده؟ آقای ظریف هم گفتند من و رئیس‌جمهور به‌شما تضمین نمی‌دهیم که با تصویب این لایحه همه مشکلات پولی و بانکی برطرف شود، بلکه تضمین می دهیم این اقدام تنها بهانه را از آمریکا می‌گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌اینکه این لایحه با همه حیثیت ما دارد بازی می‌کند؛ گفت: ما فقط برای بهانه ندادن دست آمریکا لایحه را تصویب کنیم؟ آمریکا مگر زمانی که ایرباس ما را زد بهانه داشت؟ ۴۰ سال این بهانه‌ها بوده است‌، بهانه هم به‌دست دشمن ندهیم، او به دروغ بهانه سازی می کند.

وی افزود: آمریکا در ۲۰ مایلی تروریست‌ها که حتی سازمان ملل هم به‌تروریست بودن آنها اذعان دارد، پایگاه نظامی زده و از آنها دفاع می‌کند بعد به‌ ما می‌گوید، طرفدار تروریست هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دشمن جایی که بتواند بهانه می‌گیرد، در غیر این صورت دروغ می‌گوید، اگر نشد بدون دروغ و بهانه هرجنایتی می‌کند، بعد ما بیاییم برخلاف استقلال نظام  و دین‌مان چیزی را تصویب کنیم فقط به‌این دلیل که بهانه به‌دست آمریکا و دشمن ندهیم؟

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به‌نمایندگان مجلس متذکر شد: رهبری مبنا دارند، با مبنای ایشان بررسی کنید، علما، مراجع و جامعه مدرسین تحریم کردند هم بیانیه دادند و آن را خلاف شرع و استقلال دانستند، بعد شما به‌آن رای می‌دهید؟ ما وظیفه داریم در صورت دیدن فسق آن را بیان کنیم و  به‌نمایندگانی که به‌این لایحه رأی موافق دادند بگوییم که چه جنایت و خلافی کردند. و به مردم هم اینها را متذکر شویم.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی