آیت الله علم الهدی:

امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود/ به دنبال ضد ارزش کردن این فریضه هستند

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و جمعی از مدیران این نهاد، با بیان این‌که باید در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ‌سازی کنیم، اظهار کرد: قبل از وجود ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر وجود داشت، وقتی شما این فرهنگ را احیا کنید، مردم نیز خود آمران امر به معروف و نهی از منکر می‌شوند.

ایشان با تأکید بر این‌که «جوسازی علیه این فرهنگ در جامعه»، مانع فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: دشمنان ما وقتی می‌خواهند به ما ضربه بزنند، برای کارها ارزش‌گذاری می‌کنند، کارهای شیطانی که مد نظر خودشان هست را ارزش‌گذاری می‌کنند و افرادی را هم که با این‌ها مخالفت می‌کنند ضد ارزش می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که دشمن از این ابزار برای فساد استفاده می‌کند و عزیزان ما باید مراقب جبر شکنی باشند، گفت: عنصر امر به معروف و نهی از منکر یک عنصر جهادی است و این مسئله، یک جهاد است که ما برای این وظیفه شرعی سه مرتبه داریم.

ایشان به مراتب امر به معروف و نهی از منکر اشاره و اظهار کرد: براعت قلبی، تذکر لسانی و مرحله سوم، بلیَّت که البته شرایطی دارم، این‌ها سه مرتبه اجرای این فریضه است که با توجه به معنای امر به معروف و نهی از منکر، باید نسبت به آن برخورد جهادی داشته باشیم.

آیت‌الله علم‌‌الهدی افزود: اگر تشکیلات امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشیم، نمی‌توانیم فرهنگ‌سازی کنیم البته در استان خراسان رضوی تشکیلاتی به اسم طلایه‌داران فعالیت می‌کنند و درصدد فرهنگ‌سازی این موضع هستند؛ در هر استانی که شما عزیزان حضور دارید باید تشکیلات‌سازی کنید و جوان‌های مخلص را به این تشکیلات دعوت کنید.

ایشان یادآور شد: شما عزیزان باید آموزش‌هایی را قرار بدهید تا فرزندانمان در همه بخش‌ها بتوانند این فعالیت جهادی را هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی انجام دهند، هر زمانی که شما عزیزان در کارتان جدی باشید، کار شما هم جدی می‌شود.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: پای امر به معروف و نهی از منکر بایستید که ان‌شاءالله جزو سربازان مقدس امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) باشید.
 

1399/11/29
15:42

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد