آیت الله علم الهدی:

جریان مواسات و همدلی، نمونه‌ای از جامعه مهدوی است

title


به گزارش Alamolhoda.com،آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در مرحله دیگری از رزمایش مواسات و همدلی استان خراسان رضوی، ضمن تبریک سالروز میلاد مسعود حضرت خاتم الاوصیاء (علیه‌السلام)، اظهارکرد: در طول یک سال گذشته که قرارگاه مواسات از سوی رهبر انقلاب در کشور ابلاغ شد، شما عزیزان در تحقق این گفتمان ]مواسات[ زحمت کشیدید و مجاهدت کردید، این مجاهدت تضمین کننده سعادت شما و ما باشد.

ایشان با بیان این‌که انتظار فرج، انتظار یک فرد تنها نیست، ادامه داد: انتظار فرج، انتظار جریانی است که پدیدآورنده‌اش در روی کره زمین، یک فرد آسمانی، وجود اقدس بقیه‌الله است، ما که در انتظار فرج هستیم، در واقع انتظار فرج خودمان هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با یادآوری این‌که انتظار فرج بقیه‌الله، انتظار پیدایش حکومت سراسر عدل جهانی، حاکمیت سراسری اسلامی، توسعه جهانی همه معارف، اصول و آموزه‌های دینی آیین مقدس اسلام است، تصریح کرد: از همه این‌ها بالاتر، تشکیل جامعه مهدوی با ظهور آن حضرت است یعنی از ابتدای ظهور حضرت ولو در یک فضای کوچک و بستری محدود، تحت حاکمیت اولیه آن حضرت، جامعه مهدوی تشکیل می‌شود و این جامعه مهدوی در دنیا توسعه پیدا خواهد کرد.

جریان مواسات و همدلی، نمونه‌ای از جامعه مهدوی است

ایشان خاطرنشان کرد: حرکتی که به فرمان مقام معظم رهبری در قرارگاه مواسات و همدلی در کشور صورت گرفت، در واقع نشان دادن یک نمونه کوچک از آن جامعه مهدوی بود، در جامعه مهدوی، داشتن‌ها در انحصار نیست، دارایی‌ها علی‌رغم این که در مالکیت‌های خصوصی قرار دارد اما در بهره‌برداری، در اختصاص مالک قرار نمی‌گیرد، همه مردم از مجموعه داشتن‌ها و دارایی‌ها استفاده می‌کنند و تأمین‌کننده زندگانی همه مردم حتی داشتن‌های خاصی است که بهره‌برداری‌اش در شکل عموم ایجاد می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این که جریان مواسات و همدلی در کشور، یک نمونه جامعه مهدوی را نمایش داد، یادآور شد: همه اقداماتی که مردم انجام دادند به وسیله همکاری‌های مجاهدانه و خیرمندی‌های همه عزیزان و مردم بود که دست به دست هم داد، رزمایش مواسات در واقع مانور و رزمایش جامعه مهدوی است.

«مواسات و همدلی»، گفتمان عظیم مهدوی

ایشان افزود: آن روزی که امام زمان حاکمیت اسلام را در دنیا توسعه می‌دهند، همه دنیا به این شکل و وضعیت درمی‌آیند که فکر گذران زندگی برای اقشار آسیب‌پذیر در همه افکار وجود داشته باشد و در همه دل‌ها بتپد، این نمونه جامعه مهدوی است که بخشی از آن جامعه مهدوی در جریان مواسات و همدلی که به صورت یک گفتمان عظیمِ ماندنی از طرف مقام معظم رهبری ایجاد شد، از سال گذشته صورت گرفت.


امام جمعه مشهد بیان کرد: از همه عزیزان جهادی به خصوص عزیزان درمانی که در مقابله با این ویروس منحوس مجاهده داشتند، تشکر می‌کنم که مجموعأ نمایشگاهی از جامعه مهدوی در این گوشه دنیا به رخ جهانیان کشاندند؛ این که ما مردم را به ظهور امام زمان (علیه‌السلام) دعوت می‌کنیم، باید حرکات ما زمینه‌ساز حضور مولا در بین بشر باشد.

ایشان به نحوه مواجهه دنیا با معضلات شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: در حالی که در نقاط دیگر دنیا قفسه‌های فروشگاه را خالی می‌کردند و اجناس را از هم می‌ربودند، در یک گوشه دنیا مردم به نام نامی مولا، این نمایش عظیم مواسات را اجرا کردند و از نظر امکانات زندگی و مخصوصأ جریان‌های درمانی افراد دردمند، اینطور مجاهدانه فعالیت کنند و منشأ آن نیز از عبادتگاه خدا، خانه عشق حق و مساجد باشد و همه دنیا نیز تماشاچی قضیه بودند.

دستگاه‌های استکباری نمی‌خواهند این حرکت دیده شود

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: حرکت امروز ما در میان همه ملت‌ها، جوامع و رسانه‌ها به‌عنوان یک حرکت نمونه هست ولو این که دستگاه‌های استکباری سعی بر این دارند که عظمت‌های این چنینی از مردم دلداده امام زمان (علیه‌السلام)، اصلاح جهانی آینده و تشکیل حکومت جهانی آینده در مقابل چشم‌ها جلوه نکند.

ایشان بیان کرد: رزمایش مواسات و همدلی غیر از این که یک عمل خیراندیشانه و انسان‌دوستانه بود که برکات و آثار ذاتی آن در زندگی یکایک شما عزیزان اثر می‌گذارد، هم در تأمین سلامت عزیزانتان، هم بیمه شدن خانواده‌ها و هم سعادت اخروی‌تان تأثیر خواهد گذاشت.

1400/01/08
14:07

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد