آیت الله علم الهدی:

برای فرافکنی شکست برجام دوگانه «میدان – دیپلماسی» را راه انداختند/ معیشت مردم را با دیپلماسی‌تان به خاک سیاه نشاندید

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، دهم اردیبهشت‌ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با بیان این‌که امروز هفدهم ماه مبارک رمضان در تقارن با دو جریان قرار دارد، اظهار کرد: یکی جریان مسرت بخش میلاد مسعود میوه دل صدیقه اطهر(سلام‌الله علیه)، سبط اکبر پیغمبر (صلوات‌الله علیه)، امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) و دوم، جریان سوگ‌آمیز غمنده، جریان ضربت خوردن مولا و شهادت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) است.


ایشان با تأکید بر این‌که نباید در مقابل فتنه‌‌ها بی‌تفاوت باشیم، ادامه داد: دو جریانی که در حقیقت ما را متوجه یک نقطه مشترک می‌کند و آن، مظلومیت جانکاه وجود مقدس امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) و میوه دلش امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) است که منشأ این مظلومیت نیز مسائل داخلی و فتنه‌های داخلی بود، نه تهاجم خارجی دشمن.

نباید در مقابل فتنه‌های داخلی بی تفاوت باشیم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: این ]مظلومیت[ برای ما عبرتی است که باید این فتنه‌های داخلی را کاملأ پیگیری کنیم، در مقابل جریان‌های فتنه‌انگیزی که در داخل اجرا می‌شود و مقدسات ما را زیر سؤال می‌برد، چهره‌های برجسته الگویی ما را مسئله‌دار می کند و یا احیانأ جریان ولایی نظام ما را مورد هتک قرار می‌دهد، در مقابل این فتنه‌ها نباید بی‌تفاوت باشیم.

ایجاد دوگانه دروغین «هسته‌ای – معیشت» برای تصویب برجام

ایشان خاطرنشان کرد: برادران و خواهران، بی‌پرده عرض کنم، آن روزی که خواستند بروند سر قضیه هسته‌ای مذاکره کنند و این جریان لعنتی برجام پیش بیاید، اول یک دو‌گانه و دوقطبی‌سازی دروغی ایجاد کردند بین هسته‌ای و معیشت، گفتند اگر می‌خواهید معیشتتان درست شود، باید از هسته‌ای دست بکشید و برای این کار باید مذاکره کنیم، رفتند و نتیجه‌اش این برجام لعنتی شد، این برجام شکست خورد.

دوگانه میدان و دیپلماسی را راه انداختند تا شکست برجام را از سرشان دفع کنند

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که برجام، نه‌تنها مشکلات معیشتی را حل نکرد بلکه ده‌ها مشکل جدید به کشور اضافه کرد، تصریح کرد: بر خلاف این که گفتند مشکل معیشتی را حل می‌کند، ده‌ها اشکال، پیچیدگی و بغرنجی در معیشت و اقتصاد ما به وجود آورد، ارزش پول ملی به اینجا رسید، وضع گرانی اینطور شد و تورم به 50 رسید، برجام این وضعیت را برای ما به وجود آورد، برجام شکست خورد و حالا که برجام شکست خورده، دوباره دوگانه دروغی و دوقطبی‌سازی دروغی برای این که شکست برجام را از خودشان دفع کنند درست کردند و آن دوگانه «میدان و دیپلماسی» است؛ گفتند در مقابل جریان دیپلماسی کشور که در خط حفظ روابط بین‌الملل هست، جریانی وجود دارد به نام میدان، این دوگانه میدان و دیپلماسی را راه انداختند برای اینکه شکست برجام را فرافکنی کرده و از سرشان دفع کنند.

میدان نگذاشت یا شما در دیپلماسی عرضه نداشتید؟

ایشان افزود: مقصودشان از میدان، قوه قهریه است، میدان نظامی است، میدان برخورد قهرآمیز با دشمن است و سردمدار و فرمانده غیور و دلاور این میدان، شهید عزیز بزرگ و با عظمت، شهید حاج قاسم سلیمانی بود، می‌خواهند بگویند این میدان نگذاشت ما در دیپلماسی پیش برویم، حالا واقعأ میدان نگذاشت یا میدان عرضه را داشت، کار را پیش برد و شما عرضه نداشتید و عقب‌نشینی کردید؟!

عضو مجلس خبرگان رهبری به رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی و مجاهدان مدافع حرم در مقابل جنگ نیابتی آمریکا اشاره و یادآور شد: آن روزی که شما مذاکره را شروع کردید، آمریکایی‌ها داعش را در سوریه و عراق کلید زدند و فرستادند و جریان میدان داعش به وجود آمد، از طرفی آقای رئیس جمهور آمریکا هرچه می‌گفت برای تهدید، اعلام می‌کرد گزینه نظامی هم روی میز است، از یک طرف تهدید و از طرفی آن حرکت عظیم (به قول شما) در میدان، با فرستادن داعش و بی‌رحمی‌ها و خشونت‌های غیر قابل تحمل آن‌ها.

پیروزی در میدان تیر و گلوله، عقب‌نشینی پشت میز در هتل!

ایشان اضافه کرد: آن کسی که وارد میدان شد، رزمندگان دلاور مدافعان حرم ما به فرماندهی سرباز غیور بقیةالله، مرحوم شهید حاج قاسم سلیمانی بود، این‌ها در میدان آمریکا را بدبخت کردند، پیاده نظام جنگ نیابتی آمریکا که داعش بود را به خاک و خون کشیدند، ذلیل کردند، در میدانی که حاکم میدان تیر و گلوله و خنجر بی‌رحمانه داعش بر گلوی رزمندگان بود، در آنجا پیروز شدند، مقابله کردند و پیش بردند.آیت‌الله علم‌الهدی به عقب‌نشینی‌ها در میز مذاکره اشاره و اظهار کرد: در هتل کزایی وین و در جلسات سورچرانی، شما دیپلماسی را پیش گرفتید، عقب‌نشینی کردید، تمکین کردید، ذلیل شدید و شکست خوردید و شکستش این بود که از اول هرچه گفتند، شما عقب رفتید، در میدان که حاج قاسم سلیمانی بود، قدم به قدم جلو رفت و دشمن را مأیوس کرد، عوامل دشمن را به خاک و خون کشید، با آنان مبارزه کرد، آنجایی که جای جنگ و مبارزه و سنگر بود، جای باران آتش بود او جلو رفت، آنجایی که در هتل و پشت میز نشستن در کنار سورچرانی، حرف زدن و با آنان در خیابان‌ها گردیدن بود، شما عقب‌نشینی کردید و شکست خوردید.

میدان جهاد بود که توطئه دشمن را نابود کرد

ایشان خاطرنشان کرد: بالاترین عقب‌نشینی شما این بود که آمدید سانتریفیوژها را از کار انداختید، هسته‌ای را تنازل دادید، همه آنچه گفتند برایشان انجام دادید، نقد همان روز اول در مقابل یک وعده نسیه‌ای که دادند و یک قدم برنداشتند و آن مردک الدنگ با کمال افتخار آمد یک خط کشید زیر همه قراردادها و آن را نشان داد که همه را نقض کرد در حالی که شما همه اعمال را انجام دادید، این دیپلماسی شما عقب‌نشینی و شکست بود، جهاد و مبارزه مردانه و غیورانه شهید حاج قاسم سلیمانی، این سرباز با اخلاص سپاه امام زمان (علیه‌السلام) این بود که دشمن را به عقب راند، شکست داد و توطئه دشمن را در ایجاد داعش نابود کرد.

امام جمعه مشهد مقدس، ایجاد داعش و جنگ نیابتی را برای تولید هراس و تمکین از آمریکا توصیف کرد و گفت: این‌ها از این طرف می‌گفتند گزینه نظامی روی میز است، این گزینه نظامی را با داعش به بدترین وجه اجرا کردند، اگر آمریکا لشکرکشی می‌کرد و سربازان آمریکایی می‌آمدند در این مملکت، نمی‌توانستند جنایاتی که داعش کرد را انجام دهند، خشونت و جنایاتی که داعش انجام داد را اگر سربازان آمریکایی انجام می دادند، دنیا علیه آمریکا می‌شورید، این‌ها آمدند جنایتی بکنند که به‌وسیله سربازان خودشان نمی‌توانستند انجام دهند، این جنایت را به وسیله داعش کردند، بدترین خشونت‌های بی‌رحمانه که ما بترسیم، همه چیزمان را بدهیم و تمکین کنیم.

نتیجه دیپلماسی شما، 1400 تحریم جدید برجامی است!

ایشان بیان کرد: یک فرمانده غیور دلاور با اخلاص، سرسپرده ولایت فقیه و ولایت معصوم جلو ایستاد، دشمن را به عقب زد، قدرت منطقه را به دست گرفت و همه توطئه دشمن را از بین برد، این میدان بود و دیپلماسی شما چکار کرد؟ دیپلماسی شما این بود که به طور نقد همه مسائل را انجام دادید، هسته‌ایتان را تنازل دادید، سانترفیوژها را از بین بردید و در استخر آب سنگین سیمان ریختید برای خوش‌آیند آمریکا، نه‌تنها هیچ کار نکردند، از آن روز تا به امروز 1400 مورد بر تحریم‌های خود افزودند، شکست در دیپلماسی از این بدتر؟ شما در دیپلماسی‌تان شکست خوردید، شهید حاج قاسم سلیمانی اینطور مردانه و غیورانه کوبید و جلو رفت، دشمن را ذلیل و بدبخت کرد و جنگ نیابتی دشمن را خاموش کرد و بعد، حالا آمدید و می‌گویید میدان نگذاشت دیپلماسی بکنید؟ به این پررویی؟ به این فضاحت و افتضاح؟ جلوی چشم این مردم؟

معیشت مردم را با دیپلماسی‌تان به خاک سیاه نشاندید

آیت‌الله علم الهدی به فهم عمیق سیاسی مردم اشاره کرد و گفت: مردمی که همه چیز می‌فهمند، همه چیز را می‌دانند، این مردم فهمیدند حاج قاسم کیست و چه کرده، از این رو در جریان شهادتش، این مردم سر از پا نشناختند، این تجلیل عظیمی که در انقلاب به شکل بی‌سابقه از یک شهید انجام گرفت، به خاطر درک و شعور مردم بود، مردم حاج قاسم را شناختند، حالا شما آمدید می‌گویید حاج قاسم جلوی دیپلماسی ما را گرفت؟ با چه رویی به مردم اینطور حرف می‌زنید؟ معیشت مردم را به خاک سیاه نشاندید، مال مردم را از بین بردید، هستی مردم را با پایین آوردن ارزش پول ملی نابود کردید با این برجامتان، حالا مدعی شدید که میدان نگذاشت دیپلماسی برود جلو؟

ایشان افزود: خوشبختیم که مردم ما بیدار و باهوش هستند، این مردم، مردم پرورش یافته آن امام عزیز قهرمان‌ساز هستند که مردم ما را چنان با رشد، بار آورده است که حتی نسل‌های بعدی نیز رشید شده‌اند، ما با همه اطمینانی که به لطف و عنایت پروردگار داریم، با همه اعتماد و اطمینانی که به آن معجزه سر انگشتان غیبی حجت و صاحب خودمان، وجود اقدس بقیةالله داریم، به مردم‌مان، به شعور، درک، فهم و رشد مردم که واقعیت را می‌فهمند و درک می‌کنند، افتخار می‌کنیم.
 

1400/02/10
14:30

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد