آیت الله علم الهدی:

تهدید نسل یک بلای جدی برای کشور ماست/ مابا نیروی انسانی خود باید اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم

title به گزارش Alamolhoda.com، همزمان با روزملی جمعیت افتتاح مرکزمردمی نفس باحضورنماینده محترم ولی فقیه ، آیت الله علم الهدی برگزار شد . ایشان در ۳۰ اردیبهشت ماه ضمن بیان آیه "إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ ۚ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ"مطرح نمود : در این آیه شریفه خداوند متعال فرعون را با چند خصوصیت معرفی می‌کند ، اولین خصوصیت استکبار فرعون بوده است که در این مقام دو عمل انجام داده :  ۱.جامعه را متفرق کرد و طبقات مختلف را ایجاد کرد ( نژاد برتر و پست تر ) "یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ" و فرزندان آنان را می‌کشت تا نسل مردم نسل جوان نماند و نتوانند به یک قدرت سیاسی و اقتصادی برسند . 

شگرد فرعون ، تهدید نسل و از بین بردن جمعیت بود

ایشان ادامه داد: فرعون زنان را به سه مقصود زنده نگه میداشت که اولین و دومین هدفش این بود که زن های بی همسر را به فساد بکشاند و این سنت در جامعه رواج پیدا کند و مقصد سومش از این کار این بود که در آمیزش های جنسی این نسل در نژاد بنی اسرائیل از بین برود . حرکتی که فرعون به عنوان تابلوی شفاف استکبار جهانی انجام داد بزرگترین شگردش تهدید نسل و ازبین بردن جمعیت بود . 

شیطان در کارش نوآوری ندارد  

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان عدم نوآوری شیطان برای وسوسه آدم ها اظهار داشت: شیطان از گذشته تا به امروز همین کار رو انجام میداده است و در جوامع استکباری امروز،  دولت ها سعی می‌کنند تنطیم خانواده راه بیندازین تا جلودار رشد جمعیت شوند . در کشور ماهم در مسئله توسعه خانواده کار می‌کنند تا توان داخلی مسلمانان و کشور را پایین بیاورند که البته این مبانی بر خلاف اصول شرعی و فقه اسلامی است و علما و بزرگان باید مراقب این قسم از توطئه ها باشند . 

ایشان با تأکید بر قدم های اجرایی برای تبیین مسائل فرهنگی در کشور که منجر به فرهنگسازی می شود بیان کرد : فرهنگسازی یعنی باورهای غلط را حذف کنیم و مردم را به سمت اصل درست هدایت کنیم.  اگر یک عواملی در جامعه وجود دارد که در ذهن مردم ایجاد نیاز کاذب می‌کند آن را به درستی برطرف کنیم.

ایشان ضمن تاکید بر فرهنگسازی عملی اشاره کرد: تنها با خواندن قرآن و حدیث و نصیحت فرهنگسازی صورت نمی‌گیرد. تهدید نسل یک بلای جدی برای کشور ماست ، اگر بخواهیم طبق آمار افزایش جمعیت گذشته ایران رشد جمعیت را محاسبه کنیم  در حال حاضر کشور ما باید حدود ۱۴۴ میلیون جمعیت از ابتدای انقلاب تا به امروز که ۴۳ سال گذشته ، می داشته است ، زیرا هنگامی که نیروی جوان جامعه کم می شود در هیچ زمینه ای نمی توانیم با قدرت پیش روی کنیم از جمله مسئله اقتصاد مقاومتی.  

  ما با نیروی انسانی خود باید اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره بر عملی سازی مولفه های مقام معظم رهبری به واسطه ی نیروی جوان کشور در حوزه های مختلف مطرح نمود :  اگر ما از عهده به کار گیری توان داخلی بر نیاییم ، اقتصاد مقاومتی معنایی ندارد و این جز با وجود نیروی انسانی ممکن نیست .باید کمی کارهای عملیاتی اجرایی را در کنار فرهنگسازی قرار بدهیم تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی و رشد کشور را ایجاد کنیم .  

وی در ادامه افزود: همه دخترها و پسرها انگیزه ازدواج دارند بلکه باید موانع ازدواج را از سر راهشان برداریم . حتی باید در دانشگاه ها و حوزه ها برای متاهلان یک خوابگاه متاهلی ایجاد کنیم تا بتوانند در کنار درسشان زندگی کنند.بخش عمده ای از مسئله ی جمعیت با تشکیل ازدواج حل می شود. 

 ایشان با تاکید بر ممنوع کردن عقیم سازی مردان و زنان در بیمارستان ها بیان کرد: در دستگاه های پزشکی ما باید عقیم سازی حرام شود و اگر پزشک یا بیمارستانی از این قانون تخطی کنند ، مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند.  آن چیزی که خداوند حرام کرده است بشود ممنوعیت جدی برای خود کشور .

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ضمن اجرای ایده خوابگاه متاهلی در حوزه و دانشگاه گفت:  باید فرهنگسازی شود زیرا همین فرهنگ سبب تشکیل زندگی در کنار درس خواندن می شود . در قدم اول باید تمام دستگاه ها برای این مهم بسیج شوند تا موانع ازدواج برطرف شود و جوانان بتوانند در دوران تحصیلی با امنیت بیشتر به تشکیل زندگی بپردازند.  ما فرهنگسازی را باید در مسائل اجرایی پیاده سازی کنیم.  کارهای اولیه اجرایی باید صورت بگیرد تا بتوانیم وارد مسئله ترویج بشویم. اگر اجرائیات فرهنگ صورت بگیرد مشکل کاهش جمعیت حل می شود . شما عزیزان باید در مجلس شورای اسلامی قوانینی را تصویب کنید که عملی شود .برای بانوان کارمند فضایی را ایجاد کنید تا بتواند با وجود کارش به فرزند آوری هم بپردازد .

  آیت الله علم الهدی در پایان با تاکید بر فراهم کردن رفاه بانوان محصل و شاغل اظهار داشت: بخشی از فضای فرزند پروری برای خانومی که دارای ۲ فرزند و شاغل هستند ایجاد شود تا در کنار بتوانند به مراقب فرزندشان هم باشند. یکی از مشکلات دانشگاه های ما این است که محلی برای نگه داری کودک نداریم ، به همین علت بسیاری از بانوان نمی توانند به همراه فرزند ادامه تحصیل بدهد .شما عزیزان باید در مسئله ی فرزند آوری قدم اجرایی بردارید و مشکلات نگه داری فرزند و ازدواج را حل کنید.

1400/02/30
22:41

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد