آیت الله علم الهدی:

مدیری می‌خواهیم که روز و شب به‌دنبال حل مشکل مردم بدود/ فردی خداباور، کارآمد و جهادگر انتخاب کنید

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 31 اردیبهشت ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام) با بیان این‌که امروز مقارن با دو روز ]مناسبت[ است، اظهار کرد: دیروز روز هشتم ماه شوال، سالروز فاجعه عظمای تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم‌السلام) به‌عنوان یک شاهد زنده بر مظلومیت اهل البیت (علیهم‌السلام) که تا به امروز بیش از دو قرن دل‌های دوستان و شیعیان را کاملأ جریحه‌دار کرده است.

ایشان با اشاره به نزدیک بودن سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، ادامه داد: دومین مناسبت، سه روز دیگر نیز مصادف است با سالروز فتح خرمشهر که در تحلیل این دو جریان به نقطه‌ای می‌رسیم که باید برای ما روشن بشود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که فتح خرمشهر، عملیاتی بود که اصلأ با هیچ محاسبه نظامی و موازنه‌ای جور درنمی‌آمد، خاطرنشان کرد: وقتی رزمندگان ما وارد خرمشهر شدند، این‌ها به سر سنگرهای دشمن وارد شدند یعنی رزمندگان دشمن در سنگرها بودند و از سنگرشان بیرون نیامده بودند چون فکر نمی‌کردند روزی چنین فتحی نصیب عزیزان ایثارگر ما بشود از این رو امام بزرگوار اول نقطه‌ای که در مسئله فتح خرمشهر فرمودند، فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

ایشان تصریح کرد: نکته‌ای که امروز باید برای ما روشن بشود این است که رزمندگان ما، ایثارگرانه قیام کردند در مقام فتح خرمشهر، این عملیات را انجام دادند، پیروز شدند و خدا خرمشهر را آزاد کرد، این خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، آن روزی که یک مشت وهابی ناپاک نجس‌العین با شمشیرهای شکسته به جان مردم مدینه افتادند، مردم و شیعیان مدینه را قتل عام کردند و قبور اهل بیت را تخریب کردند، این خدا آنجا کجا بود؟ نعوذبالله چنین خدایی نبود؟

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، چطور در برابر شمشیر شکسته یک مشت وهابی ناپاک نجس‌العین کمک نکرد تا قبور ائمه، ملاک عظمت اهل البیت (علیه‌السلام) آنطور تخیب شود و تا امروز هر شیعه و دلداده اهل بیت در خرابی قبور چهار امام در مدنیه دلش بسوزد و دلش آکنده از غصه شود؟

امداد خدا به خواست و قیام مردم تعلق می‌گیرد

ایشان با تأکید بر این‌که از اول جهان تا به امروز هستی، مولود یک خداست و بر همه جهان هستی نیز ربوبیت و مدیریت یک خدا حاکم است، گفت: شاید ]این موضوع[ اسرار دیگری نیز داشته باشد که ما نمی‌فهمیم و به این معنا نیست که ما همه رموز و حکمت‌های افعال الهی را می‌دانیم اما آنچه به ذهن ما می‌رسد، این نکته است که بنای خدا اینگونه است که هر گاه مردم قیام کنند تا دین خدا و بندگان خدا را یاری کنند، خدا آن روز امدادهای غیبی خودش را به سراغ این مردم می‌فرستد و این مردم را کمک می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: از قبل از پیغمبر (صلوات‌الله علیه)، از زمان حضرت موسی، عیسی، ابراهیم و از زمان نوح پیغمبر، بنای خدا بر این است هر وقت خود مردم، خود بندگان خدا به سراغ خدا آمدند و تصمیم گرفتند با تکیه بر قدرت خدا، خدا، دین خدا و خلق خدا را یاری کنند، امداد غیبی خدا به سراغ مردم می‌آید و مردم را کمک می‌کند.

ایشان ادامه داد: آن روزی که وهابی‌های دست نشانده انگلیس استعمارگر نابکار به جان مردم حرمین افتادند، مردم حرمین تصمیم نگرفتند مقابل این‌ها بایستند و فداکاری کنند، اصلأ حرمین را به این‌ها فروختند، والی حرمین شریفین مکه، با انگلیس‌ها قرارداد بست بچه‌هایش را در سه کشور حاکم کنند و حریمین را مجانی به وهابی‌ها بدهد اما مردم حرمین مقاومت نکردند، خدا نیز بنا ندارد جایی که مردم به سراغ خدا نیایند و به یاری دین خدا نیایند، خدا بخواهد آنجا با امداد غیبی و معجزنمایی خودشریال مشکل را حل کند.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: اگر اینطور نبود، این همه اولیاء خدا به شهادت نمی‌رسیدند، بنای خدا در امداد غیبی جایی است که مردم به سراغ خدا بیایند و مردم بخواهند خدا و دین خدا را کمک کنند، خدا نیز کمک می‌کند، این یک واقعیت است از این رو آن روز امداد غیبی به سراغ مردم نیامد و مقدس‌ترین مکان‌های زندگی بشر، قبور ائمه معصومین خراب شد ولی در جریان فتح خرمشهر، خدا به سراغ مردم به پاخواسته ایثارگر، رزمندگان جان برکفی که برای اعتلای اسلام با عشق شهادت آمدند تا این سرزمین اسلامی را پاک کنند، به کمکشان شتافت، این رمز قضیه تا آنجایی است که تحلیل بشری ما اجازه می‌دهد.

آغاز مدیریت دولت بعد با تورم 47 درصدیایشان به مشکلات امروز کشور در ابعاد مختلف اشاره و بیان کرد: امروز در کشورمان دچار مشکل شدیم، معیشت و اقتصاد ما در مصیبت افتاده، روز به روز گرانی‌ها دارد زیاد می‌شود و الان تورم در کشور 43 درصد است و تا روزی که دولت جدید بیاید و بخواهد مدیریت جدید را شروع کند، به 47 درصد می‌رسد، 13 هزار میلیارد دلار به بانک‌ها قرض داریم، مدیریتی که می‌خواهد بیاید، می‌خواهد کشور را با این کیفیت اداره کند.

امام جمعه مشهد مقدس با تأکید بر این‌که بدانید ناامید نیستیم و شما نیز نباید ناامید شوید، اظهار کرد: ما خدا داریم، به گفته پیغمبر اکرم (صلوات‌الله علیه) «اَلّلهُ مَولانا وَلا مَولی لَکُم» ما خدا داریم و خدا مولای ماست، ما با امید به خدا ناامید نمی‌شویم و امیدواریم اما این را بدانید شما اگر می‌خواهید واقعأ در مسئله مشکلات معیشتی و اقتصادی و حل ]دیگر[ مشکلات موفق شوید، باید کاری کنید که در فتح خرمشهر صورت گرفت، در فتح خرمشهر مردم به سراغ کمک دین خدا رفتند، شما نیز به سراغ کمک دین خدا بیایید.
نامیدی به خدا شرک و کفر است

ایشان با انتقاد از برخی اظهارنظرها در ناامید کردن مردم از کشور، تأکید کرد: امروز هم با وجود همه مشکلات اقتصادی و معیشتی اگر مردم با شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح در مقام یاری دین خدا باشند ان شاء الله خداوند به کمک ما خواهد آمد. لذا این که آدم قلم شکسته‌ای بنویسد، در فضای مجازی پخش کند یا در مقام تحلیل‌های شیطانی بگوید «مردم در انتخابات شرکت نکنید، اوضاع درست شدنی نیست»، این ناامیدی ناامیدی به خداست و ناامیدی به خدا کفر است، شرک است، او که این‌ها را نوشته مشرک هست.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: 42 سال مردم ما پای ستون خیمه این نظام ایستادند، پای این انقلاب ایستادگی کردند، عزتشان، آقایی و اقتدارشان بر دنیا تثبیت شد و امروز این دنیای استکبار است که در برابر ما مستأصل شده، چرا ما ناامید شویم؟ ما امیدواریم منتها این امیداری باید با حرکت در راه خدا باشد.
 

مؤلفه‌های رئیس جمهور/ مدیری می‌خواهیم که روز و شب به‌دنبال مشکل مردم بدود

ایشان با بیان این‌که امروز همه مشکلات کشور و جامعه ما قابل حل است، گفت: مشکل غیر قابل حل در کشور نداریم اما به مدیری نیازمند هستیم که این مدیر، اول کارآمد باشد، ثانیأ خداباور و معادباور باشد، از شب اول قبر و از بازخواست خدای در صحرای محشر وحشت کند و ثالثأ جهادگر باشد، روز و شب بدود دنبال مشکل مردم، چنین کسی را می‌خواهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر شما مردم بیایید و قوی در انتخابات شرکت کنید، چنین مدیری را پیدا کنید که هم خداباور، هم معادباور و هم جهادگر باشد، مدیری که خواب و خوراک ندارد، هوای نفس برایش مطرح نیست، فقط این است که بیاید مجاهده کند، به مردم خدمت کند و مردم را از این محاصره مشکلات معیشتی دریباورد، از میان شش‌صد و خورده‌ای کاندیدا، چنین کسی را پیدا کنید و کشور را به دستش بدهید، مشکلات حل می‌شود.

ایشان با بیان این‌که وضع امروز کشور معلول سه چیز است، اظهار کرد: عامل اول فساد است، یک عده آمدند بازار را آشفته دیدند، شروع به دزدی کردن؛ دوم ناکارآمدی، عده‌ای آمدند که جهادگر نبودند، جهادی وارد عملیات نشدند، ساعت اداری کار می‌کردند، 9 صبح می‌آمدند و 2 بعدازظهر می‌رفتند، مملکت روی زمین ماند.

احترام رهبری به برنامه دولت منتخب مردم

آیت‌الله علم‌الهدی، سومین عامل را نگاه به بیرون دانست و گفت: آنان به داخل نگاه نداشتند، به دست دشمن نگاه داشتند؛ عزیزانی که آمدند گفتند ما صد روزه مشکل این مردم را حل می‌کنیم، نه دروغگو بودند، نه خائن بودند و نه با مردم دشمن بودند، محاسبه پیش خودشان کردند، فکر کردند همه مشکلات ما مال تحریم‌هاست پس اگر بیاییم از فناوری هسته‌ای دست بکشیم و کنار بگذاریم، آمریکا تحریم‌هایش را برمی‌دارد و با از بین رفتن تحریم‌ها مشکلات حل می‌شود.

ایشان ادامه داد: آمدند گفتند ما صد روزه مشکل را حل می‌کنیم، مقام معظم رهبری فرمودند این دشمن است، اینطور نیست که به مجرد این که شما رفتید، به شما دست بدهد، احساس کند تحریم‌ها کارآمد بوده، به این زودی دست برنمی‌دارد، به عهد او اطمنیان نیست، به پیمان او امید نیست، با این نمی‌شود عهد و پیمان بست، گفتند ما این کار را می‌کنیم؛ مردم دولتی را انتحاب کرده بودند، دولت هم برنامه داشت، رهبری اگر می‌خواست مانع شود، فردا به رهبری می‌گفتند همه مشکلات به خاطر شماست که مانع شدید، رهبری نیز مجبور بود بگویید هرکار می‌کنید، بکنید اما من به شما می‌گویم این راه، راه درستی نیست و این مسیر به نتیجه نمی‌رسد.

آمریکا و اروپا همه دنیا نیستند/ آنان ظالم و مستکبرندامام جمعه مشهد مقدس افزود: بر خلاف تذکر رهبری، آقایان آمدند صد روزه که هیچ، 8 ساله هم مشکل حل نشد و بر مشکل اضافه شد چون چشم به خارج و به دروازه غرب داشتند؛ آنانی که دارند تبلیغ می‌کنند شما دولتی روی کار بیاورید که با دنیا درنیفتد، با دنیا تقابل نکند و با دنیا بسازد، این دنیا آمریکا نبست، این دنیا اروپا نیست، آمریکا و اروپا جریان استکباری استعمارگر دزدی هستند که دو قرن خون مردم دنیا را مکیدند، دنیا همه دنیاست و این واقعیت را دنیا فهمیده که این‌ها دزد و مستکبر هستند، دنیا آمریکا و اروپا نیست که بگوییم تقابل با این‌ها، تقابل با دنیاست، این تقابل با ظالم و استکبار است، تقابل با استعماگر و قاتلِ جان ماست، باید بجنگیم و تقابل کنیم.

ایشان خاطرنشان کرد: دنیا شد انگلیس ناپاک؟ دنیا شد فرانسه سوداگر؟ دنیا شد آمریکای جهان‌خواری که حتی خون مردم خودش را اینطور می‌ریزد و می‌مکد؟ دنیا شد استکباری که الان بیش از صد مورد در دنیا قتل عام راه انداخته برای تثبیت قدرت خودش؟ این دنیاست؟ این‌ها دنیا نیستند، دنیا همه مردم دنیاست، دنیا این کشورها و دولت‌ها هستند، کشورهای آزاد، دولت‌های عظیمی هستند که امروز در اقتصاد حرفشان بالای حرف آمریکاست، دنیا آمریکا نیست که اگر با آمریکا در افتادیم، با دنیا دربیفتیم.

کسی را انتخاب کنید که جهادی عمل کند

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که هم آقایی که می‌خواهد رئیس جمهور شود و مملکت را اداره کند و هم مردمی که می‌خواهید رأی دهید باید به نکته توجه کنید، گفت: اصل اول،زاویه نداشتن با مقام معظم رهبری است، در دولت‌های گذشته هر دولتی آمد، به مقداری که با رهبری زاویه داشت، به همان مقدار به مردم خسارت زد، امروز باید کسی را بیاوریم که با رهبری زاویه نداشته باشد و اصل دوم، فرد جهادگر می‌خواهیم، آدمی که نه روز دارد و نه شب، آدمی که خواب و خوراکش مردم هستند، آدمی که با همه قدرت بیاید وسط، فعالیت کند و عده‌ای آدم جهادی دنبال سر خودش راه بیندازد و مشکلات مردم را حل کند.

ایشان اضافه کرد: خدایا این مردم عاشق تو هستند، این مردم عابد درگاه تو هستند، خدایا روی کره زمین امروز ملتی که در عبودیت و بندگی تو از نظر مردم جهان نشان‌دار هستند، مردم ایران هستند، پروردگارا این مردم در راه تأمین رضای تو خدا و حفظ و اجرای بندگی تو پروردگار جانشان را کف دست گرفتند، شاهدش این چندصدهزار شهیدی که در راه تو جان دادند و آمدند، خدایا این مردم و جامعه را با عنایات و امدادهای غیبی خود نصرت و یاری بفرما.
 

1400/02/31
16:50

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد