آیت الله علم الهدی:

عرصه انتخابات، عرصه مجاهده است/ افراد مردد نسبت به انتخابات را آگاه کنید

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 21 خرداد ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با بیان این‌که میلاد مسعود زینب ثانی، خواهر کریمه امام هشتم (علیه‌السلام)، حضرت فاطمه معصومه و آغاز دهه مبارکه کرامت را به محضر مقدس شما برادران و خواهران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، اظهار کرد: دهه کرامت در حقیقت دهه متعلق به عنایات و تبلور رأفت خاصه امام هشتم (علیه‌السلام) است.

ایشان ادامه داد: ماه ذی‌قعده که از فردا آغاز می‌شود، ماهی است متعلق به امام هشتم (علیه‌السلام)، اول این ماه، میلاد مسعود خواهر کریمه‌شان حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) است، یازدهم این ماه، ولادت با سعادت خود حضرت هست، 23 این ماه، زیارتی مخصوص امام هشتم (علیه‌السلام) است، 25 این ماه، دحوالارض و عمل مخصوص دحوالارض، زیارت امام رضا (علیه‌السلام) است و روز آخر ماه، سالروز شهادت جانگداز میوه دلشان، حضرت جواد الائمه (علیه‌السلام) است، ماه ذی‌قعده ماه امام رضا (علیه‌السلام) است، از امشب ماه امام رضا (علیه‌السلام) در زندگی ما آغاز می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که بزرگ‌ترین عرض ارادت، بزرگ‌ترین اعلام وابستگی را به ساحت ولایتمدار امام هشتم باید ما مردمی داشته باشیم که در این شهر و کشور، شبانه‌روزی مشمول عنایات و برکات خاصه علی‌بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) هستیم، خاطرنشان کرد: از نظر امام رضا مهم‌ترین مسئله چیست؟ از نظر وجود مقدس ایشان، بالاترین مسئله، مسئله تشکیل نظام ولایی در زمان آن حضرت و ادامه نظام ولایی بود.

ایشان، امام رضا (علیه‌السلام) را در بین ائمه در ایجاد و تشکیل نظام ولایی دارای بیشتر توجه دانست و افزود: در حدیث سلسله‌الذهب در دروازه نیشابور، وقتی حضرت این حدیث را بیان کردند در آن جمعیت عظیم مردم نیشابور که از امام هشتم بدرقه می‌کردند، فرمودند «کلمة لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ حِصْنِی فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِی أَمِنَ مِنْ عَذَابِی»؛ اصل حدیث را وجود مقدس امام رضا (علیه‌السلام) از آباء گرامشان ائمه معصومین (علیهم‌السلام) نقل کردند از پیغمبر، پیغمبر از جبرئیل و جبرئیل هم از خدا، اصل حدیث نقل پروردگار است که می‌فرماید کلمه لا اله الا الله حصن، دیوار و قلعه محکم من است، هر که وارد این حصن بشود، از عذاب من در امان است.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: آنی که در این حدیث محل توجه هست، این است که وقتی حضرت حدیث را بیان کردند، غافله حضرت به حرکت درآمد، پرده کجاوه آویخته شد، مردم خواستند متفرق بشوند، حضرت دوباره مرکب را نگه داشتند، پرده کجاوه را کنار زدند، مردم دور کجاوه حضرت جمع شدند و حضرت فرمودند کلمه لا اله الا الله و توحید حصن پروردگار هست اما با شرطش و شرط این حفاظت از عذاب خدا و حصن پروردگار، من هستم.

چرا امام رضا (علیه‌السلام) شرط حصن پروردگار است؟

ایشان گفت: این «و انا من شروطها» یعنی چی که امام رضا (علیه‌السلام) فرمودند من از شروط کلمه «لا اله الا الله» هستم؟ یک عده تفسیر می‌کنند که حضرت خواستند بگویند شرط توحید، ولایت است اما شرط توحید آیا ولایت به معنای کلی ولایت و امامت هست؟ اعتقاد به ولایت و امامت ائمه معصومین است؟ اگر این بود، حضرت نمی‌فرمودند و «انا من شروطها»، می‌فرمودند «و علی من شروطها» چون در رأس جریان امامت و ولایت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) هستند یا می‌فرمودند «الولایت یا الامامت من شروطها»، شرط حصن بودن توحید، امامت و ولایت و امیرالمؤمنین است که در رأس ولایت است، فرمودند من شرطش هستم.

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که نظام ولایی شرط توحید است، خاطرنشان کرد: مقصود حضرت این بود که چون امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) به شهادت رسیدند، ائمه رفتند و از جریان امامت و ولایت من یک نفر هستم، ولایت و امامت من امام رضا (علیه‌السلام) چیست؟ به این که امروز بشوم امام مردم و نظام ولایی تشکیل بدهم، توجه حضرت به نظام ولایی بود.

نظام ولایی، یک آرمان رضوی است

ایشان تصریح کرد: با توجه به نظام ولایی که حضرت فرمودند، ارزشمندترین مسائل از نظر وجود اقدس امام هشتم (علیه‌السلام)، تشکیل نظام ولایی و تشکیل مدیریت جامعه در خط امامت و ولایت است و امروز نظام ولایی ما که مقدمه و زمینه نظام ولایی معصوم (علیه‌السلام) است، به‌عنوان یک آرمان رضوی است، به‌عنوان یک ایده امام هشتم و نظر مقدس علی‌بن موسی‌الرضا و به‌عنوان ودیعه امام رضا (علیه‌السلام) است و ما باید با همه قدرت و توان از این نظام ولایی که ودیعه علی‌بن موسی‌الرضا و نقطه آرمانی امام هشتم (علیه‌السلام) است، دقیقأ دفاع، حراست و حفاظت کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که اگر بنا شد ما از ودیعه امام رضا (علیه‌السلام) حفاظت نکنیم، جفای نسبت به امام هشتم (علیه‌السلام) است، یادآور شد: یکی از سیاستمداران و از نمایندگان کنگره آمریکا دیروز گفت «سعی کنید در ایران یک دولت انقلابی به وجود نیاید، اگر دولت انقلابی به وجود بیاید، مشکلات مردم حل بشود، ما در جریان برخورد و مقابله با ایران شکست خواهیم خورد»؛ این را نماینده کنگره گفته لذا تمام رسانه‌های استکباری و تمام دستگاه‌های تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل سعی می‌کنند که ما در انتخابات شرکت نکنیم، مشارکت در انتخابات را کاهش بدهند چون با کاهش این مشارکت می‌خواهند این نظام تضعیف شود و نظامی که ودیعه علی‌بن موسی‌الرضا است، دچار مشکل شود.

ایشان افزود: برادران و خواهران، ما در گام دوم انقلاب هستیم، یعنی گردنه فراروی این گام دوم انقلاب، انتخابات 1400 است، اگر این انتخابات با قدرت مردم، با شرکت مردم، با اصرار و حضور مردم در صحنه صورت گرفت و مردم دولت آرمانی انقلابی را تشکیل دادند، دشمن شکست خورده است، بقای این نظام در گردش و چرخه گام دوم انقلاب، تأمین و حفظ می‌شود.

حضور مردم در صحنه؛ عامل تداوم نظام

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: ما در این نظامی که 42 سال از عمرش می‌گذرد و به‌عنوان ودیعه امام رضا (علیه‌السلام) در این کشور حاکم شده، امروز روی کره زمین تنها نظام ولایی که وجود دارد، این نظام مقدس جمهوری اسلامی ما هست؛ اگر بنا شد در این 42 سال که انقلاب و نظام به این صورت با قدرت ادامه پیدا کرده، ریشه نظام روی دوش مردم بوده، عامل اصلی تداوم نظام شما مردم و حضور شما مردم در صحنه بوده است.

ایشان بیان کرد: اگر بنا شد حضور مردم در صحنه کاهش پیدا کند یا مردم دیگر دنبال نظام نیایند، یعنی برداشت دولت‌های غربی و جریان استکباری این است که اگر مردم در این انتخابات نیامدند، یک رفراندم ضد نظام هست که دیگر مردم از این نظام برگشتند؛ باید سعی کنیم این گردنه فراروی نظام در گام دوم انقلاب را به خوبی بگذرانیم.

تبلیغ رسانه‌های دشمن برای ناامید کردن مردم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به تدارک تبلیغاتی دشمن برای دلسرد کردن مردم از ایستادن پای انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: ببینید با عناوین مختلف دارند تبلبغ می‌کنند، یک طرف تبلیغ می‌کنند انتخابات مهندسی شده است برای این که مردم شرکت نکنند، کجای انتخابات مهندسی شده است؟ بنا بر این است که مردم را ناامید کنند یا این که از یک طرف القای دروغ می‌کنند که دلخوری مردم را از مشکلات، از سختی معیشت، از ناکارآمدی مدیران به حساب دلخوری مردم از نظام می‌گذارند که مردم از نظام دلخورند، کی این ثابت می‌شود؟ وقتی مردم در انتخابات شرکت نکنند یا کم شرکت کنند یا تبلیغ می‌کنند این نظام عمر خود را کرد، تمام شد و مردم دیگر این نظام را قبول ندارند!

ایشان اضافه کرد: از طرفی اقدام به دوقطبی سازی جامعه کردند، جامعه را دوقطبی کنند یعنی یک عده افراد بشوند طرفدار نظام و انقلاب و ولایت فقیه، یک عده افراد هم بشوند طرفدار جریان بهتر زیستن، در رفاه به سر بردن و خوش‌گذرانی منهای نظام، انقلاب و ولایت، بعد هر کدام بیفتند به یک طرف، با دوقطبی کردن جامعه، هم کاهش شرکت در انتخابات پیش بیاید و هم این دو قطبی شدن سبب شود مردم به سر و کله هم بزنند در مسئه انتخاب.

آیت‌الله علم‌الهدی با اعلام هشدار نسبت به فعالیت‌های منفی تبلیغی دشمن، تصریح کرد: این نقشه‌های دشمن است، به این نتیجه رسیدند اگر بنا شد در این انتخابات و در عرصه انتخابات مردم نیامدند و مشارکت مردم کاهش پیدا کرد، یعنی دقیقأ مسئله شروع ضعف نظام و نابودی نظام رقم خورده است، اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند، دارند روی این مسئله کار می‌کنند و از روز یکشنبه به بعد خواهید دید این فعالیت‌ها در فضای مجازی بیشتر می‌شود، در مراحل مختلف، تبلیغات و رسانه‌های استکباری غوغا می‌کنند و یک عده افراد نیز یا آگاهانه یا ناآگاهانه دنبال این‌ها راه افتادند.

کاهش مشارکت به کشور خسارت می‌زند

ایشان افزود: این افراد باید بدانند اگر دنبال دشمن اسلام و انقلاب راه بیفتند در مسئله ناامید کردن مردم و پایین آوردن سطح شرکت در انتخابات، تنها این نیست که مؤمنین و متدینین ضرر کنند و اسلام و انقلاب لطمه ببیند، کشور آنان لطمه می‌بیند، ایران آنان خسارت خواهد دید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این که شرکت در انتخابات یک مجاهده است، خاطرنشان کرد: شما برادران و خواهران با کمال قدرت باید در مسئله شرکت حداکثری مردم مجاهده کنید، عرصه، عرصه جهاد است، این نیست که شما به‌عنوان یک نفر برگه رأی خود را بریزید، نخیر، باید مجاهدانه به میدان بیایید و جهد کنید، این را مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان نیز تأکید کردند، فرمودند «هرکدام شما سعی کنید چند نفر از افرادی که حاضر به رأی دادند نبودند، توجیهشان کنید و آنان را پای صندوق رأی بیاورید، اینطور نباشد که فقط شما بگویید ما تکلیفمان را تشخیص می‌دهیم و می‌آییم یک برگ رأی می‌اندازیم.

افراد مردد را آگاه کنید

ایشان متذکر شد: شما مجاهد عرصه حفظ نظام هستید، شما مجاهد و جان داده این انقلابید، خانواده شهدا، شما کسانی هستید که بچه‌هایتان برای این انقلاب رفتند در میدان مین، از همه بدنشان دو قلم استخوان باقی ماند و هستی‌تان را در این راه دادید، دشمن می‌خواهد با شکست ما در انتخابات و کاهش دادن مشارکت مردمی، نظام ما را مسئله‌دار کند، شما باید مجاهده کنید، جهاد کنید و این نظام را حفظ کنید، با همه قدرت بروید دنبال این قضیه، اگر خدایی نکرده در قشر مستضعف تردیدی به وجود آمده یا در قشر متدینین به خاطر برخی مشکلات معیشتی و اقتصادی مردد شدند، این‌ها را توجیه و آگاه کنید.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: در کانون فامیل، خانواده و محله‌تان در بین مردم این چند روز باقی‌مانده تا انتخابات را فعالیت مجاهدانه داشته باشید که حداقل هرکدام از شما به اندازه ده نفر بلکه بیشتر از کسانی که مردد در رأی دادند بودند، این‌ها را پای صندوق رأی بیاورید.

امام جمعه مشهد مقدس بیان کرد: خدایا به عزت و اولیائت مردم ما را از این امتحان سرافراز بیرون بیاور، مردمی که بیش از 40 سال پای این نظام ایستاده‌اند و عین درختی که پای آن آب باشد، خون جوانان این مردم این انقلاب و نظام را زنده نگه داشته است، در مقام حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی و دست رد به سینه دشمن زدن که او می‌خواهد مردم از انتخابات اعراض کنند، خدایا توفیق عنایت بفرما.
 

1400/03/21
16:15

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

بازدید آیت الله علم‌الهدی از مرکز درمان سرپایی کرونا قرارگاه شهید سلیمانی، جنب حسینیه امام خمینی(ره)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.