آیت الله علم الهدی:

بزرگ‌ترین کار در طرد دشمن، حضور در انتخابات است/ رأِی‌اولی ها پای صندوق بیایند

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 28 خرداد ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام) که با برگزاری انتخابات 1400 نیز مقارن شده بود، ضمن تبریک دهه مبارک کرامت، اظهار کرد: وجود مقدس امام هشتم (علیه‌السلام) در منطق رسول اکرم (صلوات‌الله علیه) با چهار خصوصیت معرفی شده‌اند.

ایشان ادامه داد: حدیثی را ابن شاذان قمی، شاگرد ابن غروه بوده و معاصر با شیخ صدوق و کلینی، کتابی دارد که صد منقبت و روایت اهل بیت را جمع آوری کرده است، بسیار روایات جالب و نابی است در منقبت و توصیف آل‌الله؛ در روایت ششم، روایتی نقل می‌کنند وجود مقدس پیغمبر اکرم (صلوات‌آلله علیه) که این روایت را امیر‌المومنین (علیه‌السلام) نقل کردند که پیغمبر فرمودند «یا علی، انا نظیر الامة و انت هادی»، من نظیر این امت هستم اما هدایت کننده امت تو هستی.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: بعد از امیرالمؤمنین (علیه‌السلام)، ائمه را اسم بردند امام حسن (علیه‌السلام)، امام حسین (علیه‌السلام) برای هر کدام یک خصوصیتی نام بردند تا رسیدند به وجود امام هشتم (علیه‌السلام) پیغمبر چهار خصوصیت برای ایشان فرمودند، خصوصیت اول «معبرها»؛ فرمودند علی ابن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) معبر این امت هستند که چند معنا شده است اما در اینجا به معنای عبور دهنده امت است.

ایشان اضافه کرد: علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) در مقطع عطفی از تاریخ قرار گرفتند که جریانی توطئه و نفاس در مقام براندازی اساس امامت برآمدند و آنی که امت را از این وضعیت نجات دادند، امام رضا (علیه‌آلسلام) بودند؛ دومین خصوصیت، «نجات دهنده امت» است.

تبلیغ فلسفه یونان برای براندازی اسلام

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که امت در آن زمان در معرض انحراف قرار گرفته بود، خاطرنشان کرد: یکی از جنایت‌های بنی‌عباس در زمان امام رضا (علیه‌السلام) مسأله دگراندیشی و ترویج دگراندیشی برای مسلمانان بود؛ آنان سعی کردند افکار یونانی غربی فلسفی وارد کشور اسلامی کنند، مسلمانان و جوانان مسلمان با این اندیشه‌ها آشنا شوند تا از اندیشه اسلام دست بردارند.

ایشان ادامه داد: مأمون ملعون دستور داده بود کتاب‌های فلسفه یونان به عربی ترجمه شود و به وزن کتاب، طلا میداد، مترجمین دنیاپرست می‌رفتند این کتاب‌ها را ترجمه می‌کردند، بر پوست گاو می‌نوشتند، سنگین شود تا پول بیشتری بگیرند بنابراین آنی که امت را از انحرافات شمنان نجات می‌دهد امام رضا (علیه‌السلام) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، سومین خاصیت امام رضا (علیه‌السلام) «طرد دشمنان» بود، گفت: امام رضا (علیه‌السلام) مؤمنین امت را به اساس امت نزدیک می‌کند، یعنی محور امت را مؤمنین قرار داد؛ امام هشتم (علیه‌السلام) در مقابل افرادی که دارای انحراف بودند، شعارها و دعاهای مختلف بوجود آوردند، تعالیم اسلام و شیعه آنچنان تبیین کردند که بعد از آن، دو امام آمدند و بین‌شان اختلاف نیفتاد و آن بخاطر تحکیمی بود که امام رضا (علیه‌السلام) در مکتب شیعه ایجاد کرده بودند.

دشمنان با قدرت شما مردم طرد می‌شوند

ایشان با تأکید بر این که خاصیت «طرد دشمنان» مختص امام رضا (علیه‌السلام) نبود، گفت: برادران و خواهران امروز دشمنان امت با تمام قدرت و امکانات حمله کردند و میخواهند ریشه اسلام را بکنند، طرح این دشمنان از آستان و تربت علی‌بن موسی‌الرضا که این سرزمین و کشور است، انجام می‌گیرد و امام رضا (علیه‌السلام) با قدرت شما مردم این دشمنان را طرد می‌کند.

بزرگ‌ترین کار در طرد دشمن، حضور پای صندوق رأی است

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: دهه کرامت دو سویه است، یک سویه نیست، نه اینکه کرامت تنها از سوی امام رضا (علیه‌السلام) برای ما باشد، کرامت به معنای گرامیداشت ما نسبت به امام رضا (علیه‌السلام) نیز هست؛ بزرگ‌ترین خدمت به امام رضا (علیه‌السلام) این است که در فریضه طرد کردن دشمن به ایشان کمک کنیم.

ایشان تصریح کرد: برادران و خواهران، امروز کمک کردن به امام رضا (علیه‌السلام) در روز جمعه‌ای که مربوط به دهه کرامت است، آمدن پای صندوق‌های رأی در مقابل دشمن است؛ به رسانه‌های استکباری توجه کنید که چقدر اصرار دارند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند، چرا این‌ها اصرار دارند ما در انتخابات شرکت نکنیم؟

چرا با انتخابات در ایران دشمن هستید؟

امام جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «به اندازه‌ای که آمریکا، استکبار و عواملش با انتخابات ایران مقابله و مبارزه می‌کنند، با انتخابات در هیچ کشوری دشمن نیستند، چرا در این کشور دشمن هستند؟ به خاطر اینکه وقتی مردم بیایند، تصمیم بگیرند و رأی بدهند، این مردم به اسلام رأی می‌دهند، بر اساس دین رأی می‌دهند، با عشق به اهل بیت (علیه‌السلام) و اسلام رأی می‌دهند و تا اینگونه باشد، اسلام در عین قدرت و امت اسلامی در عین شوکت به زندگی ادامه می‌دهد. 

ایشان با بیان این که دشمن نمی‌‌خواهد شوکت و عزت این ملت ادامه داشته باشد، گفت: این‌ها دشمن هستند، برای این مسأله است که مخالفت می‌کند تا شما رأی ندهید، تا شما تصمیم نگیرید و آنان بیایند در این مملکت تصمیم بگیرند؛ شما که در انتخابات شرکت کردید، مهم این است که شما دیگران را پای صندوق بیاورید.  هر کاری که دشمن را خشمگین کند،عمل صالح است

  آیت‌الله علم الهدی بیان کرد: دشمن آمده و می‌گوید نه، رأی ندهید، شکست دادن دشمن این است که شما به امام رضا (علیه‌السلام) کمک کنید و به دشمن «نه» بگویید، بر خلاف دشمن عمل کنید؛ روز جمعه است و شما آمدید نماز جمعه را به‌عنوان عبادت خدا انجام بدهید، امروز یک راه برای یک عمل صالح پیدا شده که این عمل صالح را همه باید انجام دهند و آن در نص صریح قرآن است، آیه ۱۲۰ سوره مبارکه توبه «وَ لا یَطَؤُنَ مَوْطِئاً یَغیظُ الْکُفَّارَ وَ لا یَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلاً إِلاَّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا یُضیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنینَ» فرمودند شما هر قدمی بردارید که دشمن و کفار ناراحت شوند و غیض کنند، این را خداوند برای شما عمل صالح می‌نویسد.

  ایشان اظهار کرد: شما در سوره والعصر می‌خوانید «وَالْعَصْرِ، إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ، إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ...» خداوند می‌فرمایند قسم به عصر، انسان در زیان است مگر کسانی‌که ایمان دارند و اعمال صالح انجام می‌دهند، قرآن در سوره توبه برای شما عمل صالح قرار می‌دهد، کاری کنید که کفار ناراحت شوند و غیض کنند، کفار از این که شما آمدید این برگه رأی را انداختید و این صف متراکم را تشکیل دادید، این عمل صالح است؛ اگر کسی این عمل صالح را انجام داد، می‌شود مصداق «الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ» و اگر کسی این عمل صالح را انجام نداد، خدایی نکرده می‌شود «إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ».  رأِی‌اولی ها پای صندوق بیایند.

  نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: ان‌شاءلله تمام عزیزان ما که واجد شرایط هستند بخصوص کسانی که رأی اولی هستند به‌عنوان ولادت سیاسی خودشان پای صندوق رأی بیایند و عملی که دشمن را به غیض می‌آورد، این عمل را به‌عنوان عمل صالح انجام دهند.

  ایشان تصریح کرد: برادران و خواهران امروز همه رأی می‌دهند آن‌هایی که پای صندوق‌ها می‌آیند، رای می‌دهند و دشمن را خشمگین می‌کنند و آن‌ها هم که پای صندوق نمی‌آیند که اگر معذوریت شرعی و عرفی نداشتنه باشند آنها هم رای میدهند رای به آمریکا رای بن سلمان منافقین رای به اسراییل می‌دهند، امام رضا دارد دشمنان امت را طرد می‌کند شما می‌خواهید مقابل امام رضا (علیه‌السلام)، پشت دشمن بایستید و به دشمن رأی بدهید؟ اگر این انتخابات رأی ندادید و معذوریت نداشتید پس به دشمن رأی دادید.

1400/03/28
18:01

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

بازدید آیت الله علم‌الهدی از مرکز درمان سرپایی کرونا قرارگاه شهید سلیمانی، جنب حسینیه امام خمینی(ره)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.