آیت الله علم الهدی:

مجمع خطبا به جریان و گروهی وابسته نشود/ ارائه مباحث منابر وحدت داشته باشد

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با مجمع خطابا و علمای خراسان رضوی، با بیان این‌که مسئله تشکیلات خطبا، موضوعی ضروری و لازم است، اظهار کرد: خطبا و سخنرانان مشهد و خراسان رضوی در ارائه مباحث وحدت نظر نداشتند که جریان خطابه و منبر در تهران نیز همین مشکل را دارد.


ایشان ادامه داد: در تهران جریان اهل منبر، جریانی بی‌صاحب بود که هر چند وقت، یک یا دو نفر برای کسب موقعیت خود مسئله تشکیلات خطبا را مطرح می‌کردند، به عده‌ای افراد که با آنان ارتباط داشتند، فراخوان می‌دادند تا به ایجاد یک تشکیلات، این مشکل را حل کنند اما مدتی این جمع موجب بهره‌برداری یک یا دو نفر و یا یک جریان قرار می‌گرفت و به خودی خود از هم گسیخته می‌شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که متأسفانه این موضوع هنوز حل نشده است، ادامه داد: منجسم‌ترین جریان‌ها در گذشته، جریان اهل منبر بود، روضه‌های خانگی برگزار می‌شد که جلسات مفید و بسیار پر استفاده بود اما متاسفانه بعضی‌ها آمدند و از جریان‌های ساخته شده سوءاستفاده سیاسی می‌کردند.

ایشان اضافه کرد: مجمع خطبای استان می‌تواند بی‌نظمی و تفاوت نظرها در این دستگاه را از بین ببرد به‌خصوص اگر به‌صورت جهادی فعالیت کنید، البته مراقب باشید که به جمع یا گروهی وابسته نشوید زیرا مانع فعالیت و پویایی می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که هیئت امنای این مجمع باید همه چیز را بر عهده بگیرد، خاطرنشان کرد: مجمع خطبا باید بنشینند و باهم تصمیم بگیرند تا مسئله‌ای را مطرح کنند یا خیر، اینگونه نباشد که نظرات باهم تفاوت بسیاری داشته باشد زیرا نمی‌توانیم حق مطلب را در حضور مردم ادا کنیم.

ایشان یادآور شد: اولین کار این مجمع باید جامعیت بخشیدن به تشکیلات باشد، تا جایی که می توانید باید همه را به درستی جذب کنید، این کار را با برقراری ارتباط صحیح انجام دهید و با برگزاری مجمع عمومی، تلاش کنید پویایی مجمع خطبای استان حفظ شود.
 

1400/05/18
16:00

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

بازدید آیت الله علم‌الهدی از مرکز درمان سرپایی کرونا قرارگاه شهید سلیمانی، جنب حسینیه امام خمینی(ره)

اجرای طرح‌های حمایتی دینی و اجتماعی، قابل تقدیر است

توجه کنید در اجرای مدیریت‌ها، به مردم فشار وارد نشود

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.