آیت الله علم الهدی:

نمایندگان مجلس، وزیر جهادی تأیید کنند/ مردم تحمل دیدن اختلاس چند میلیارد دلاری ندارند

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 29 مرداد ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با بیان این‌که دو مسئله حائز اهمیت است که باید در خطبه دوم تبیین بشود، اظهار کرد: مسئله اول، مسئله افغانستان است، افغانستان کشور همسایه و مجاور ما هست و بخش عمده‌ای از عزیزان افغانستانی در این کشور و در این شهر ما مشهد زندگی می‌کنند، نمی‌توانیم نسبت به مسئله افغانستان بی تفاوت باشیم.

ایشان با بیان این‌که در مسئله افغانستان سه نکته وجود دارد، ادامه داد: نکته اول، آنچه عامل اصلی به وجود امد این جریان بود، شکست فاحش آمریکا بعد از 20 سال اشغال افغانستان بود، یعنی آمریکا در جریان جهان‌خواری و استکبارش شکست خورد و نیروهایش را از افغانستان خارج کرد، به‌زودی باید نیروهایش از عراق را هم ببرد و از منطقه هم برود، جنبه جهان‌خواری آمریکا رو به اضمحلال است و نابودی‌اش شروع شده.

شکست آمریکا در اشغال 20 ساله افغانستان

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با گذاشتن یک عده مزدور سیاسی در جریان‌های سیاسی افغانستان و با گذاشتن یک عده سرباز جنگ نیابی به‌عنوان داعش در افعانستان، آمریکا چیزی از پیش نمی‌برد، این مردم قهرمانی که بعد از 20 سال اشغال، آمریکا را مجبور به خروج کردند، از پس این مزدورهای سیاسی و جنگ نیابی آمریکا نیز ‌آید و این‌ها را نیز نابود خواهند کرد اما آنچه مسلم است، آمریکا در این حادثه شکست خورد.

حکومت اسلامی بدون پذیرش مردمی، حکومت اسلامی نیست

ایشان، تصرف طالبان بر افغانستان را دومین نکته در این موضوع دانست و گفت: طالبان اگر فکر می‌کنند امروز با اسلحه بر افغانستان مسلح شدند و می‌توانند حکومت اسلامی تشکیل دهند، باید بدانند «حکومت اسلامی» غیرمردمی محقق ‌شود، مردم باید حکومت را بپذیرند، با زور و سرنیزه نمی‌شود به‌عنوان اسلام بر مردم حکومت کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که حکومت پیغمبر نیز در مدینه با پذیرش مردمی شکل گرفت، افزود: قبل از این که پیغمبر به مدینه بیایند و تشکیل حکومت بدهند، در پیمان عقبه اول و دوم با انصار و مردم مدینه بیعت کردند؛ وقتی رسول‌الله به‌عنوان این که رهبر شهر مدینه باشند به مدینه آمدند، اساسنامه 18 بنده نوشتند، یهودیان مدینه این اساسنامه را امضا کردند و رهبری پیغمبر را به‌عنوان شهروند مدینه پذیرفتند، این اساسنامه را بیشتر مسانید عامه و اهل سنت نقل کردند؛ این‌هایی که امروز مخالف طالبان هستند، نه طالبان از پیغمبر بالاتر هستند نه مخالفین این‌ها از یهودیان مدینه بدتر، مردم باید حکومت اسلامی را بپذیرند و حکومت اسلامی غیر مردم قابل تحقق نیست؛ اگر می‌خواهد حکومت پیغمبر باشد، باید مردمی باشد ولی اگر می‌خواهد حکومت بنی‌امیه و بنی‌عباس باشد که همینطور می‌شود به اسم اسلام حکومت کرد!

تکرار سرنوشت 20 سال اشغال؟

ایشان، درس گرفتن از 20 سال اشغال افغانستان توسط آمریکا و نتایج آن را سومین نکته قابل توجه در مسئله افغانستان برشمرد و تصریح کرد: مردم افغانستان به این نکته توجه کنند که 20 سال اشغال آمریکا و قبلش نیز روس‌ها، ثابت کرد جریان کفر نمی‌تواند به‌نفع مردم افغانستان در بین آنان باشد، سلسله جریان‌های سیاسی در افغانستان وارد فعالیت شدند که وابسته به غرب هستند، بدانند اگر بخواهند پیروز شوند، به غرب توجه داشته باشند و جریان‌های غرب‌گرا بر مردم مسلط شوند، به سر مردم افغانستان همان خواهد آمد که در این 20 سال بر سر افغانستانی‌ها آمد.
عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: یک اشرف غنی را با 900 هزار رأی به‌عنوان رئیس جمهور بر مردم تحمیل کردند و به‌عنوان مزدور آمریکایی بر مردم مسلط شد، اگر بخواهند جریان‌های سیاسی غرب‌گرا در افغانستان قدرت را دست بگیرند، سرنوشت، همان سرنوشت 20 سال اشغال آمریکا در افغانستان خواهد بود.

ایشان، مسئله دوم حائز اهمیت را بررسی صلاحیت و رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهاد دانست و اظهار کرد: هفته آینده، هفته برگزاری تأیید وزرای پیشنهادی ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی است که مقارن با هفته دولت، وزرای این دولت با تأیید مجلس قطعی می‌شوند.

وزرا متناسب با «دولت تحول» انتخاب شوند

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: اولأ بدانید بر حسب اعلام آقای رئیس جمهور، این دولت «دولت تحول مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب» است، دولتی را که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم معرفی فرمودند، فرمودند «دولت جوان حزب‌اللهی که باید در تحقق خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی گام‌های اساسی و بلند بردارد»، این دولت، دولتی است که در بیانیه گام دوم آمده؛ آقای رئیس جمهور نیز در همان جلسه تنفیذ گفت دولت من، دولت تحول مبتنی بر بیانیه گام دوم است.

ایشان افزود: نمایندگان مجلس بدانند این دولت را می‌خواهند تصویب کنند، خود این وزرا نیز بدانند در چنین دولتی می‌خواهند کار کنند، باید ببینند واقعأ می‌توانند در این دولت جهادی خستگی‌ناپذیر فعالیت و خدمت کنند یا آمادگی ندارند، اگر این‌ها آماده هستند در این دولت پا به پای این رئیس جمهور جهادگر بدوند، کار و فعالیت کنند، مسؤولیت را قبول کنند.

وزرای پیشنهادی با خط کش «بیانیه گام دوم انقلاب» ارزیابی شوند

امام جمعه مشهد مقدس با تأکید بر این‌که این دولت، دولتی نیست که آقای وزیر در پشت میز وزارت تکیه بزند و فقط بخشنامه صادر کند، تصریح کرد: این دولت، دولتی است که وزیر باید بیاید در میدان و پا به پای رئیس جمهور بدود، جهادی و جهادگرانه فعالیت کند، آن هم در عین ساده‌زیستی بدون چشم داشت به پول و حقوق گزاف، بدون چشم داشت به رانت‌ها و بهره‌برداری‌ها از مقام و قدرت، فقط بدود و کار کند؛ اگر این آقایان وزرا حاضر هستند چنین وزارتی را عهده‌دار بشوند، بیایند و اگر حاضر نیستند اینطور در آینده فعالیت کنند، خودشان برگردند.

ایشان بیان کرد: نمایندگان محترم نیز حواسشان جمع باشد این وزیر با خط کش و الگوی وزرای سایر دولت‌ها قابل اندازه‌گیری نیست، با آن الگو وزیر را ارزیابی نکنند و بگویند آری یا نه، با الگوی بیانیه گام دوم ارزیابی کنند، آدم جهادگر و خستگی‌ناپذیر هست یا نه؟ مسئله قوی و ضعیف بودن وزیر در اداره یک اتاق وزارت‌خانه مهم نیست، قوی بودن و ضعیف بودن وزیر در دویدن، در فعالیت و خسته‌نشدن و در چشم نداشتن به تمام مزایای قدرت و مقام وزارت قابل ارزیابی است.

ضعف و قوت وزیر را در جهادی بودن یا نبودن بررسی کنید

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: نمایندگان اینطور ارزیابی کنند و بعد بگویند به درد وزارت می‌خورد یا نه، نه این‌که با خط‌کش وزارت قبلی یک آقای وزیر را بگذارند، اتاق وزارت‌خانه و کاخ وزارت را در نظر بگیرند و بگویند این آقا ضعیف است یا قوی، ضعف و قوت بر اساس جهادگر بودن و فعالیت جهادی قابل توجه هست.

ایشان متذکر شد: این وزیر باید جهادی بدود، باید خسته نشود، ماشین و اتاق وزارت، دکور و مبلمان اتاق وزیر و مسئله امتیازات و رانت‌هایی که در حاشیه وزارت هست جلوی چشمش نباشد، اگر یک آقایی این‌ها مقابل چشمش هست، فقط مسئله کاخ وزارت مطرح است که سوار چه ماشینی بشود، با چه اسکورتی حرکت کند و خانه‌اش کجا باشد، با این کیفیت برای دولت تحول نمی‌شود وزیر تصویب بشود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که مردم به رئیس جمهوری جهادی اعتماد کردند، اظهار کرد: این مردم نمی‌توانند دولتی را تحمل کنند که آقای وزیر برود در وزارت خانه بنشیند و از زیر دست این آقای وزیر، اختلاس‌گرها و رانت‌خورها با اختلاس میلیاردها دلار بیرون بیایند، مردم به این دولت و رئیس جمهور رأی دادند چون رئیس جمهور را جهادگر تشخیص دادند و نمونه عملی‌اش را در قوه قضاییه در مبارزه با فساد دیدند.

نمایندگان مجلس به تلقینات بیرونی توجه نکنند

ایشان ادامه داد: الان نیز آقای وزیر باید در همین خط انتخاب بشود، آقای رئیس جمهور این وزرا را پیشنهاد دادند به مجلس، ارزیابی، تصویب، تأیید و رد مربوط به مجلس است، اگر بنا شد فردا یک وزیر عوضی درآمد، این مردم گریبان نماینده‌هایشان را می‌گیرند، دیگر فحش به دولت نمی‌دهند چون دولت، این رئیس جمهور است و این رئیس جمهور را هم با بصیرت انتخاب کردند؛ عزیزان ما در مجلس حواسشان جمع باشد نیروی جهادی تأیید کنند، ضعیف بودن و قوی بودن، تلقینات بیرونی از خارج که در فضای مجازی چه می‌نویسند و آدم‌ها را پس و پیش معرفی می‌کنند، ملاک نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: یک رئیس جمهور جهادگر آمده و این‌ها را به‌عنوان وزیر انتخاب کرده، باید ببیند این‌ها واقعأ پا به پای رئیس جمهور هستند یا نیستند، این را ارزیابی کنند.

1400/05/29
15:08

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.