آیت الله علم الهدی:

دین آمیخته با سیاست است / محور همه ی تحولات سیاسی ، مظلومیت فرزندان پیامبر است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن این فرمایش پیامبر اکرم که می فرمایند : «مَا أُوذِیَ نَبِیٌّ مِثْلَ مَا أُوذِیتُ» اظهار کرد :ایشان می فرمایند: هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد . این بیان پیغمبر اکرم ابتدا با یک نگرش سطحی نسبت به زندگی انبیأ و پیامبران الهی به نظر متعارض می آید . آنچه ما در تاریخ انبیأ و پیامبران الهی می خوانیم ، این بوده که سرنوشت اجرای رسالت پیامبر از نظر پیشرفت و توسعه با سرنوشت اجرای رسالت هیچ کدام از انبیأ قابل مقایسه نیست .

ایشان ادامه داد: نوح پیغمبر به فرموده قرآن ،۹۵۰ سال قوم خودش را به یکتا پرستی دعوت کرد و احقاق رسالت فرمود. در نهایت به درگاه خدا عرضه داشت : خداوندا از کافران دیاری را بر روی زمین نگذار ، آنان غیر از فاجر و کفار مولود دیگری نخواهند داشت یعنی این نتیجه ۹۵۰ سال دعوت نوح پیامبر به وحدانیت پرودگار و دعوت مردم به توحید بود که با نفرین نوح پیامبر آن بلای عظیم بر قوم نوح نازل شد و کفار را یکپارچه از بین برد و از بشر یه اقلیت محملی بیش نماند به خاطر همین نوح را پدر دوم بشر می خوانند . خب آیا نوح نبی بیشتر اذیت شد یا پیامبر ؟

محور همه ی تحولات سیاسی ، مظلومیت فرزندان پیامبر است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در طول ۲۳ سال اجرای رسالت رسول الله ، شبه جزیزه عربستان در قلمرو قدرت پیامبر به حاکمیت اسلام در آمد و در همه ی دنیا فراگیر شد و همه ی امپراتوری های دنیا و قدرت های طاغوتی جهان با نام پیامبر و نام اسلام، لرزه بر اندامشان می افتاد اما چطور پیامبر می گوید : این آزار و اذیت ، تنها آزار و اذیت دوران سیزده ساله ای که پیامبر قبل از هجرت در مکه بود نبود . این اذیتی که پیامبر از آن نام می برند ، اذیت ۲۴۰ ساله بعد از رحلت پیامبر است. ۲۴۰ سال محور همه ی تحولات سیاسی در جامعه اسلامی یک مسئله بود، آن هم مظلومیت عزیزان پیامبر بود . هر کجا که فرزندی از پیامبر وجود داشت او را به شدیدترین وضع به شهادت رساندند . ۲۴۰ سال کار حاکمیت اذیت و به شهادت رساندن فرزندان پیامبر بود که در این تاریخ هیچ پیامبری سابقه نداشت با اینکه شما از تاریخ قوم یهود و عنود شنیدید که پیامبران را در لای تنه درخت می گذاشتند و آنان را با شکنجه های فراوان به شهادت می رساندند .

منشا تمام این مظالم چه بود ؟

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره کلام علامه امینی که می گویند : در روز دوم رحلت پیامبر در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها را آتش زدند تصریح کرد: مبدا تمام جنایت ها و جسارت ها به فرزندان پیامبر که فرمودند:«مَا أُوذِیَ نَبِیٌّ مِثْلَ مَا أُوذِیتُ» روز دوم رحلت پیامبر آغاز شد . از روز اولی که پیامبر مبعوث به رسالت شد ، رسالت ایشان یک رسالت دو بعدی بود که یه بعدش ابلاغ وحی بود ، قرآن بر پیامبر نازل شد و ایشان به مردم ابلاغ کردند .بعد دوم رسالت پیامبر اکرم ، مدیریت بشر و جامعه بود . از روزی که پیامبر مبعوث شدند با بعد اول کسی مخالفت نداشت زیرا می داشتند پیامبر برگزیده از جانب خداوند است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تمام رویارویی کفار با پیامبر به خاطر حاکمیت اسلامی پیامبر بود گفت : تمام رویارویی کفار قریش با پیامبر به خاطر بعد دوم رسالت ایشان بود ، اینکه پیامبر بیایند و جامعه را اداره کنند. حکومت نه به عنوان قدرت بلکه به عنوان مدیریت پیامبر بود آن هم به دست عزیزانی که وارث علم پیامبر بودند . اینان باید مدیریت جامعه را بر عهده می گرفتند و آنان چون تحمل این امر را نداشتند با فرزندان پیامبر مبارزه می کردند و به آنان ظلم می کردند . با اینکه حکومت از آنان بود در عین حال باز هم به عزیزان پیامبر ظلم می کردند وآنان را به شهادت می رسانند .

ایشان افزود: مردم میدانستند مدیریت سالم به دست پیامبر و عزیزان پیامبر است و دیگر برده داری معنایی نداشت که این خطر بود برای قدرت مدارانی که با زور بر مردم مسلط شده بودند و آنی که در جریان سقیفه بنی ساعده اتفاق افتاد برای حفظ قدرت و حکومت بود ، تنها مسئله آن روز برای افرادی که نظام حاکمیت اسلام را از خط امامت منحرف کردند ، مسئله قدرت آن روز مطرح نبود چون اگر بنا بود مدیریت اسلام بر جریان وحی ادامه پیدا کند در طول تاریخ هیچ کس خارج از جریان وحی قدرت اجتماعی پیدا نمی کرد و لذا اینان با اصل جریان وحی مخالف بودند و می گفتند پیامبر وحی خودش را انجام و بعد از رحلت به بهشت رفت و دیگر جریان بعد امت به ایشان ارتباطی ندارد .

آیا رهبری امت از جریان وحی جداست ؟

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به مکر معاویه که در بالای منبر گفت همه از خلیفه داناترهستند افزود: برادران این بیان نشان دهنده خضوع او نیست بلکه بیانگر این خط و جریان است که خلیفه برای حکومت نیازی به علم به قرآن و شریعت و دین داشته باشد بلکه او فقط باید حکومت کند . روزی که معاویه وارد کوفه شد بعد از جریان آن پیمان نامه در روی منبر رسما به مردم گفت که مردم من نیامده ام که به شما بگویم نماز بخوانید و روزه بگیرید بلکه آمده ام بگویم که باید از من اطاعت کنید. برادران بحث ما هم امروز در تمام مشاجرات سیاسی همین مسئله است که آیا حکومت به دین متصل است یا خیر ؟

دین به مدیریت جامعه کاری ندارد!

وی ادامه داد : آنچه در مدینه در جلوی درخانه حضرت زهرا سلام الله علیها واقع شد ، امروز هم هست یعنی آن کسانی که جلوی ولایت و دین ایستادگی میکنند و حکومت را فارغ از دین می دانند ، هم خط کسانی هستند که آن کار را با صدیقه اطهر سلام الله علیها انجام دادند. آنان با خود می گفتند که پیامبر از دنیا رفته است و کارش تمام شده ، حالا دختر پیامبر بر سر راه ما ایستاده و نمی گذارد ما حکومت کنیم پس آن را از سر راه بردارید . وقتی که آِیه تطهیر بر پیامبر نازل شد بعضی ها گفتند 6 ماه و بعضی دیگر هم می گویند تا 9 ماه پیامبرهر روز صبح قبل از رفتن به مسجد به دم خانه حضرت زهرا سلام الله علیها می آمدند و به ایشان سلام می کردند وبعد از اینکه حضرت پاسخ می دادند به مسجد می رفتند ." إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذهِبَ عَنكُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَیتِ وَیُطَهِّرَكُم تَطهیرًا" این اهل بیت همان اهل بیتی هستند که در این آیه از آنان نام برده شده است . مگر مردم نشنیده بودند پس چرا بی تفاوت در مقابل آتش زدن در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها ایستادند ؟

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان که مردم بی تفاوت در برابر حضرت زهرا سلام الله علیها همان مردمی بودند که منطقشان جدایی دین از سیاست بود عرضه داشت : برداران مشکلی که ما امروز در جامعه امت اسلامی با جریان های سیاسی غیر همسو داریم همین مسئله است که می گویند دین از سیاست جداست . دین به مدیریت جامعه کاری ندارد . غیر از دین هر کس به سراغ این مردم آمد مردم را ملعبه قرار داد . شما عزیزان پاسدار یک نظامی هستید که آن نظام مجری بعد دوم رسالت پیامبر است یعنی نظام ما بر سر فاطمه زهرا سلام الله علیها است در آن روزی که هیچ کسی پشت سر فاطمه نبود . بعد 1400 سال این نظام را تشکیل دادیم و پایش ایستادیم . یک عالم سنی به نام ابی بکر می گوید که اگر از ترس خلیفه نبود من اسراری از فرزندان پیامبر بازگو می کردم و می گفتم که امام حسین علیه السلام از روز سقیفه بنی ساعده شهید شد .

امام جمعه مشهد مقدس در پایان بیان کرد : خطیب مسجد بر روی منبرجلوی چشمان مبارک امام حسن علیه السلام به امام علی علیه السلام آن هم نه یک سال و دوسال بلکه 10 سال این عمل صورت بگیرد . وقتی از مسجد به بیرون می آمد دوستانش به ایشان توهین می کردند که چرا با معاویه صلح کردی ، مومنین را ذلیل کردی . جابر می گوید که هر بار من جلوی مردم به خاطر توهین به امام حسن علیه السلام می ایستادیم تا این که یه روز من هم متاثر شدم و به امام حسن عرض کردم که آقا چرا با معاویه ساختی ؟ وقتی این را به امام گفتم ، امام اشک در دور چشمانشان جمع شد و گفتن جابر تو چرا این را می گویی ؟ صلح با معاویه برای منی که فرزند فاطمه ام....

ایشان در ادامه اضافه کرد : مظلومیت ایشان و صبر و رشادت ایشان برگرفته از مادرشان فاطمه زهرا سلام الله علیها است . درزمان رحلت پیامبر وقتی لبان مبارک ایشان تکان خورد و به امام علی علیه السلام فرمودند : بگو هر کس داخل اتاق است بیرون برود . وقتی همه بیرون رفتند پیامبر به امیرمومنان فرمود که بعد از رحلت من حکومت را از تو می گیرند و همسرت را به شهادت می رسانند . وقتی امیرمومنان این بیانات را شنیدند به پیامبر گفتند که من حیدر کرارم و اجازه نخواهم داد . پیامبر اینجا فرمودند که علی جان اگر دست به شمشیر ببری امت و مکتب من نابود می شود ، بلکه باید با صبر این از مسیر عبور کنی . قهرمان این میدان فاطمه زهرا سلام الله علیها است و او باید به میدان بیاید ولذا در جریان سقیفه به پشت درهای خانه فاطمه زهرا سلام الله علیها رفتند و در خانه ایشان را آتش زد و بین در و دیوار فرزندش را به شهادت رساندند .

1400/07/14
18:25

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

بازدید آیت الله علم‌الهدی از مرکز درمان سرپایی کرونا قرارگاه شهید سلیمانی، جنب حسینیه امام خمینی(ره)

اجرای طرح‌های حمایتی دینی و اجتماعی، قابل تقدیر است

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.