آیت الله علم الهدی:

کار جهادی، امروزه کشور را اداره می کند / تجربه در کنار فعالیت جهادی جوانان باید باشد

title

به گزارش Alamolhoda.com ، آیت الله علم الهدی در همایش بزرگداشت جهادگران سلامت قرارگاه عملیاتی مردمی شهید سلیمانی، ضمن عرض تشکر و خیر مقدم بیان کرد : در برنامه امروز ما دو مسئله قابل تامل است . مسئله اول تشکر و مسئله دوم تجربه . آنچه که مفصل خدمت شما عزیزان توضیح داده شد و شمایی کامل و به تمام معنا از فعالیت ها را مورد توجه قرار داد ، ما را التزام می کند به تشکر از تمام شما عزیزانی که در این عرصه جهاد نقش داشتید که هم در عرصه عملیات و اجرائیات بود و هم در عرصه طرح و برنامه، فرماندهی و مدیریت . در جریان مدیریت آنچه حرف اول را می زند اداره عملیات و مباشره است که خوشبختانه در مجموعه آنچه دیدیم وشنیدیم ، مدیریت عملیات مجاهدانه ارزشمند ،هم سنگ و هم وزن مجموعه فداکاری ها و ایثارگری هایی بود که انجام گرفت .

ایشان در ادامه اضافه کرد: در درجه اول تشکر میکنم از مدیریتی که در این اتفاق دو نقش اصلی و قطعی داشتند که عامل اول پایگاه ونهاد مقدسی که اصل رسالت و مسئولیت را به دوش می کشید دانشگاه محترم علوم پزشکی بود که با زیبایی هم به عنوان تشکیلات دانشگاهی و هم به عنوان کمیته علمی و نهاد دانشگاهی مسئله را مدیریت کردند . از مجموعه مدیرانی که مجاهدانه کار کردند و جریان را مدیریت کردند من جمله آقای دکتر بحرینی و همینطور هیئت علمی محترم ستاد مبارزه با کرونا ، جناب آقای دکتر شبستری و همراهنشان و همینطور جناب آقای دکترکیانی که فعالیت های این عزیزان بسیار ملموس و محسوس بود و هست .

اخلاص و روحیه خستگی ناپذیر از خصوصیات جهادگران است

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه مرحله دوم تشکر از عناصر جهادی و جهادگرانی بود که این خدمات و فعالیت ها را انجام دادند گفت : دو موضوع در این عملیات بود . موضوع اول اخلاص این عزیزان بود که روحیه خستگی ناپذیری را به آنان داده بود و خصوصیت دومی که در این عزیزان وجود داشت ، ابتکار عظیم جهادگرانه آنان بود که در بخش اندکی از زمان، حجم عظیمی از فعالیت را انجام می دادند که این در واقع فعالیت عزیزان ما در بسیج جامعه پزشکی وبه مساعدت آنان بسیج دانشجویی بود که نمایشگر این واقعیت بود که اگر کار با اکسیر اعظم اخلاص و با انگیزه مخلصانه بندگی خدا و خدمت به خدا انجام بگیرد برکتش ، وجود آن فعالیت ها و ابتکارات فکری و حجم عظیم کار در یک ظرف زمانی اندک بود که ما از نزدیک شاهد این اتفاق بودیم .

وی در ادامه افزود: این عنوانی که تحت مسجد سنگر سلامت در مشهد ایجاد شد به وسیله عزیزانمان در بسیج جامعه پزشکی بسیار موثر بود که عزیزانمان در امور مساجد بستر این عمل خیر را ایجاد کردند و طرحی به نام شهید حاج قاسم سلیمانی صورت گرفت و در سراسر این کشور ایجاد شد که این نتیجه اخلاص عمل بود . آن چیزی که در این کنار این تشکر لازم است ، تجربه است که بسیار قابل تامل است . عزیزان جهادگر ما دیدند آن جایی که مخلصانه وارد کار می شوند برکتش به گونه ای است که انسان ها را زنده می کنند که طبق این آیه که می فرماید : " حیاها فَكَأَنَّما أَحیَا النّاسَ جَمیعًا" یک انسان را زنده کردن به منزله زنده کردن تمام انسانهاست.

کار برای خدا باشد

نماینده ولی فقیه در مشهد مقدس با بیان اینکه وقتی بنا شد کار برای خدا باشد ،نتیجه ی کار احیا نفس و احیا انسان ها می شود ، تصریح کرد : این یک تجربه بود برای عزیزان جهادگر که وقتی وارد کار می شوند توجه داشته باشند که شیطان کار آنان را بی اجر نکند . در کاری که برای خدا انجام می دهیم فقط باید برای خدا باشد . تجربه دوم برای مسئولین نظام است که بدانند جهاد این جوانان یک سرمایه بسیار ذی قیمتی برای فعالیتشان می باشد که می توانیم از این توان ، حداکثر استفاده را بکنیم همانطور که مقام معظم رهبری بسیار بر این جوان گرایی تاکید دارند .

امروز کشور با وضع روتین اداره نمی شود و تنها چیزی که امروزه کشور را اداره می کند ، کار جهادی است

ایشان درادامه اضافه کرد و گفت : امروز کشور با وضع روتین اداره نمی شود و تنها چیزی که امروزه کشور را اداره می کند ، کار جهادی است و بهترین سرمایه ، این جوانان بسیجی جهادگر هستند که می توانند کشور را اداره کنند. شما عزیزانی که در عرصه های مختلف مدیریت می کنید سعی کنید از این نیروهای جهادی موثر استفاده کنید زیرا هم جوانند و جهادگر و هم دارای ابتکار و خلاقیت .اگربنا شد این عزیزان عرصه کار را در نظام پر کردند ، می توانند جای چند نفر کار انجام دهند البته که ما به تجربه نیاز داریم اما آن چیزی که مهم است استفاده از نیروی جهادی این جوانان است ضمن اینکه تجربه با فعالیت جهادی تفکیک پذیر نیستند و در کنار یکدیگر قرار می گیرند . مدیری مدبر است که بتواند تجربه و این فعالیت جهادی را در کنار یکدیگر جمع کند و از آن در عرصه مدیریت استفاده کند .

آیت الله علم الهدی در پایان با اشاره به تعریف شهید بهشتی از جوانان مخلص جهادگر که آنان را بدون تعلق به دنیا می داند ، عرضه داشت : این عزیزان جهادگر شیفته دیده شدن نیستند بلکه دارند برای خدا کار می کنند و دارای اخلاص هستند لذا این اخلاص عزیزان ما برای شما بزرگوران که مدیریت های این استان را بر عهده دارید بهترین فرصت است که این فعالیت های جهادی را در کنار تجربه جمع کنید و برای نظام اسلامی بهره ببرید . خوشبختانه جهاد برای کرونا را هم به وضوح دیدیم که ممنون دار این عزیزان هستیم . در این دوران ، فراز و نشیب زیادی را دیدیم که با ابتکار عمل شما عزیزان و همینطور برادر بزرگوار سردار نظری توانستیم بخشی از این مشکلات را پشت سر بگذاریم که با توجه به این تجربه و ابتکارات ایشان به عنوان استاندار این استان انتخاب شدند که انشاالله از خلاقیت جوانان جهادگر استفاده کنند. امام رضا علیه السلام به این شهر و استان نظر ویژه ای دارند و خودشان انتخاب گر هستند .
 

1400/07/27
18:00

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.