آیت‌الله علم‌الهدی:

اختلاف در امت اسلامی باعث ضعف اسلام می‌شود

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در همایش گرامیداشت هفته وحدت که در مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) مشهد برگزار شد، ضمن تبریک ولادت رسول اکرم (ص)، به ایجاد جریان‌های تفرقه‌افکن در امت اسلامی اشاره و اظهار کرد: وهابیت به‌عنوان جریانی تکفیری و تفرقه‌افکن بین مسلمانان و جریان متحجر شیعه انگلیسی، دو لبه یک قیچی برای جلوگیری از نفوذ اسلام و اسلام‌گرایی در جهان هستند. 

وی در ادامه افزود: ایجاد تشدید اختلاف بین مسلمانان بزرگترین جنایت در حق اسلام است و امروز هر فردی از هر قوم و مذهبی بخواهد بین مسلمانان جدایی بیندازد، عنصری جنایتکار در حق شخص رسول‌الله (ص) است. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که استعمارگران برای جهانخواری و ایجاد مانع در مسیر اسلام، مدرنیسم را بر دنیا حاکم کردند، خاطرنشان کرد: نهاد حاکمیت انگلستان در آغاز دوره سلطنت ملکه الیزابت اعلام کرد «لازمه تسلط بر سراسر جهان، تسلط بر مرکز زمین یعنی بلاد اسلامی است». 

وی افزود: آنان با برنامه تسلط بر بلاد اسلامی و براندازی قرآن و اسلام حرکت کردند، گفت: اختلاف در امت اسلامی باعث ضعف اسلام می‌شود و اگر جامعه اسلامی دچار فرسایش شود، نام پیامبر اسلام دچار فرسایش می‌شود. 

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که هدف از وحدت، معامله و تعامل با غرب در سایه اسلام حداقلی نیست، تصریح کرد: در پنداشت برخی روشنفکران اسلامی در مصر، اسلامی می‌تواند با دنیا تعامل کند که فقط نام پیامبر و شهادتین دارد و سایر احکام اسلام را کنار می‌گذارد. 

وی، همه فتنه‌های معاصر همچون انتشار کاریکاتور علیه پیامبر اسلام تا ایجاد جریان‌های تکفیری همچون داعش را با هدف براندازی اسلام دانست و افزود: امروز در شرق آسیا نیز سبک زندگی و سنت‌های غربی حاکم است و موضوع هویت فرهنگی شرقی مطرح نیست اما در مقابل، این اسلام و ایدئولوژی اسلامی است که توان رقابت فرهنگی با غرب و فرهنگ قالب آن دارد. 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که توسعه اسلام‌گرایی با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و به نقطه‌ای رسید که گرایش به اسلام در جهان در تاریخ بی‌سابقه شده است، یادآور شد: لازمه مقابله با غرب، حمایت از مقاومت فلسطین و عملیات مشترک در مقابله  با سیادت غرب است. 

نماینده ولی فقیه خط مقدم جریان مقابله با دشمنان اسلام را «فلسطین» دانست و گفت: باید راهبرد حمایت از جریان جبهه مقاومت در کشورهای منطقه را توسعه و گسترش دهیم زیرا با توسعه اصول خود در دنیا، اصول اسلام‌گرایی را در دنیا توسعه خواهیم داد.

1400/07/29
22:00

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.