آیت الله علم الهدی:

«هوشیاری مردم» و «حضور مسؤولان» عامل شکست فتنه دشمن/ دشمن به‌دنبال بحران‌آفرینی در کشور است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه هفتم آبان ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به دشمنیِ غرب با انقلاب اسلامی، اظهار کرد: قبلأ در لاف‌های بی‌محتوای خودشان می‌گفتند «گزینه نظامی روی میز است»، شعار می‌دادند گزینه نظامی روی میز است اما مدتی است همین شعار را هم نمی‌دهند چون می‌دانند قدرت نظامی ندارند و می‌دانند با صلابت یک ملت غیور و یک امت دلاور از جان گذشته مقابل هستند.

ایشان با بیان این‌که انقلاب و نظام بعد از 42 سال با جان مردم ما آمیخته شده و به هیچ وجه قابل تفکیک بین جان مردم و این انقلاب و نظام نیست، ادامه داد: در هفته‌های اخیر، نظام صهیونیستی یک لاف گذافی را اعلام کرد که «قصد حمله به مراکز هسته‌ای ایران داریم»، چند وقت پیش هم چنین ادعای کرده بود و حتی تاریخ آن را نیز تعیین کرده بود ولی به همان نقل تاریخ باقی ماند و جرئت اقدام نداشت، الان هم که این حرف را زد همه مسخره کردند و گفتند آن وقت که زمان تعیین کردی، غلطی انجام ندادی؛ این معلوم است اگر نظام صهیونیستی بخواهد دست به چنین حرکتی بزند، نابودی خودش که چند سال دیگر هست را تسریع کرده و همین الان حاصل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: اینطور نیست که نظام مقتدری مثل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بایستد نگاه کند که زنازاده نامشروعِ آمریکا، اسرائیل حمله کند و ایران هم هیچ عکس‌العملی نشان ندهد، وجب به وجب اسرائیل زیر موشک‌ها قرار می‌گیرد و دیگر مفهومی در دنیا به اسم کشور اسرائیل باقی نخواهد ماند.

طراحی توطئه برای بحران سازی اجتماعی

ایشان با بیان این‌که دشمنان ما با دو ابزار «توطئه و فتنه» و «تحریم» به جنگ ما آمده‌اند که غیر از این دو ابزار، چیزی برای آنان باقی نمانده است، تصریح کرد: در موقعیت‌های بسیار حساس، دشمن درصدد توطئه است برای این که یک بحران اجتماعی در کشور به وجود بیاورد و در این بحران اجتماعی، اهداف سوء خودش را انجام دهد.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: دو چیز در برابر توطئه دشمن وجود دارد، اول «هوشیاری و اعتماد مردم به نظام» که مردم هم به این نظام و هم به مسؤولان نظام معتقد بوده و اعتماد دارند، این اصل توطئه دشمن را از بین می‌برد و نکته دوم که از اولی نیز مهم‌تر است، حضور مسؤولان در عرصه‌ها و موقعیت‌های بحران‌آفرینی توطئه است.

ایشان به اختلال به وجود آمده در سوخت‌رسانی در سطح کشور اشاره و اظهار کرد: جریانی که دیروز و پریروز اتفاق افتاد در کشور، یک آموزه بسیار قابل توجه برای مسؤولان و مردم ما در حوادث آینده بود که دشمن دست به اجرای یک توطئه زد، با تجاوز سایبری به سامانه هوشمند توزیع بنزین، توزیع بنزین را دچار مشکل کرد تا شورشی در مردم به وجود بیاید، این قضیه ادامه پیدا کند، پمپ‌های بنزین تحت فشار قرار بگیرد و به بحران اجتماعی مبدل شود اما خوشبختانه هوشیاری مسؤولان در همان لحظه‌ای که این مسئله شروع شد و مردم مقداری دچار مشکل شدند، مانع این اتفاق شد.

حضور میدانی مسؤولان برای حل مشکل

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرکت نکردن رئیس جمهور در نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه و سرکشی از وزارت نفت و پمپ‌بنزین‌های سطح شهر به منظور نظارت بر حل مشکل مردم، تصریح کرد: مشکلی که فکر می‌کردند حداقل یک هفته طول می‌کشد تا برطرف بشود، و بحران همچون بحران سال 98 ایجاد می‌کند، با هوشیاری رئیس جمهور و مسؤولان که به میدان آمدند، از روز سه شنبه و چهارشنبه تا الان مشکل بیش از سه هزار پمپ بنزین در کشور حل شد و راه افتاد.

ایشان ادامه داد: به قول یکی از اساتید دانشگاه، می‌گفت «فلانی، این عمل آقای رئیس جمهور دو واحد درس علوم سیاسی است»، هوشیاری مسؤولان و پای کار بودن آنان و اعتماد خود مردم و توجه مردم به بحران‌آفرینی دشمن، دشمن را بیچاره کرده، نقشه‌اش را خاک و خاکستر کرده و بحرانی که فکر می‌کردند عین سال 98 آن همه مشکل ایجاد کرد، بحرانی از آن بدتر به وجود بیاورند در ابتدای دولت تروتازه که نتوانند کاری بکنند و همه چیز بر زمین بماند.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: این هوشیاری و بیداری شما مردم در رأی دادن، انتخاب و اعتمادی که به نظام دارید، اصل قضیه و واقعیت مطلب است و این حذاقت مسؤولان و آگاهی‌شان نسبت به مسئله و پای کار بودن، طرف دیگر قضیه است.

دو پیام اتفاقات اخیر بنزین

ایشان گفت: در اتفاقات اخیر دو مسئله انجام گرفت، یک این‌که از بحران جلوگیری شد و دوم، یک اعلامیه از طرف دولت صادر شد که این دولت پای نیاز مردم، پای مسائل داخلی کشور و پای احتیاج مردم سفت‌تر و محکم‌تر از مسائل خارجی و بین‌المللی ایستاده است، اجلاس به آن مهمی ترک شد و آقای رئیس جمهور رفت پمپ بنزین که مشکل مردم حل شود؛ این ابزار اول دشمن که خوشبختانه با اعتماد مردم و هوشیاری مسؤولان از بین می‌رود و خاک و خاکستر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به ابزار تحریم دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: تحریم که مال امسال و پارسال و این دولت و آن دولت نیست، از روزی که جوانان غیور انقلابی ما به تعبیر امام بزرگوار «انقلاب دوم» به وجود آوردند و جاسوس‌خانه آمریکا را تصرف کردند، تحریم در این کشور بیش از 40 سال است ادامه دارد.

دو راه مواجهه با تحریم‌ها

ایشان تصریح کرد: رهبری در یکی از فرمایشاتشان فرمودند «این تحریم دو راه دارد، این که بگوییم ضربه نزد و خسارت نداشت، نخیر این‌ها را داشت و قبول اما دو راه دارد؛ یک راه لغو تحریم است که تحریم‌ها لغو شود و این دست دشمن است، دست ما نیست، دشمن باید تحریمش را لغو کند و دشمن هم دشمن است، دشمن در عالمِ دشمنی‌اش وقتی یک راهی را پیش گرفته و به این نتیجه رسید که این راه اثرگذار است، بدتر می‌کند و دست برنمی‌دارد»، پس نمی‌شود به یک دشمن خون‌خوار سنگدلِ آرزومند در جهان‌خواری که راه خودش را در این مسیر دیده، اتکا کرد که بیا این تحریم را لغو کن، تا الان هرچه رفتند به طرف دشمن برای لغو تحریم‌ها بدتر شده و هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: راه دوم، فرمودند «خنثی‌سازی تحریم» است، در حرکت اقتصادی خودمان برنامه‌ای پیش بگیریم که تحریم در جامعه ما اثر نکند و آثار تحریم را از بین ببریم؛ یک نمونه کوچک، آمریکا لبنان را تحریم کرد، به مجرد این‌که کشتی‌های بنزین و سوخت به طرف لبنان رفت، قبل از رسیدن کشتی‌های ایرانی، فرانسه تحریم خود را لغو کرد، رهبری فرمودند «این خنثی‌سازی تحریم کار ماست».

ایشان با بیان این‌که مایه خوشخبتی است که در این دولت هم روی لغو و هم روی خنثی‌سازی تحریم‌ها کار می‌شود، ابراز کرد: در 25 مهر ماه، رئیس جمهور حکمی را برای معاون اول و گروه اقتصادی دولت صادر کرد که این‌ها وارد عرصه حرکت‌های اقتصادی در خنثی‌سازی تحریم بشوند، طرح‌هایی دارند در این خصوص، رئیس جمهور حکم داد این طرح‌ها باید اجرا شود که اقدام شد و امیدواریم به زودی طرح‌ها پیاده شده و اثر بگذارد.

اقدام در عرصه لغو و بی‌اثر کردن تحریم‌ها

امام جمعه مشهد، «خنثی‌سازی تحریم» را تکیه بر داشتن‌ها و توانایی‌های داخلی تا دستیابی به نقطه بی‌اثر شدن تحریم در جامعه دانست و گفت: تا اندازه‌ای مقدمات آن هم انجام شده و دولت در ارتباطات دیپلماسی و سیاسی نیز در جهت لغو تحریم‌ها اقدام کرده است.

ایشان متذکر شد: امروز روزی است که طرف غربی ما چه آمریکا و اروپا به مذاکره هسته‌ای با ما محتاج و نیازمند هستند، راهی جز مذاکره ندارند، باید مذاکره کنند و باید با مذاکره مشکل دلهره جهانی خودشان را حل کنند، امروز قدرت ایران به مرزی رسیده است که اگر بنا شد در نقطه‌ای از جریان‌های زندگی‌اش به این نتیجه برسد که باید وارد عرصه دفاعی شود، هیچ قدرتی روی کره زمین پاسخگوی ایران نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: امروز ایران منحصر به یک نقشه شطرنجی در این قسمت جهان نیست، ایران امروز بر منطقه کاملأ مسلط است و با تکان خوردن دفاعی ایران، منطقه تکان می‌خورد لذا کسی پاسخگو نیست؛ در این مورد دشمن یعنی طرف غربی اعم از اروپا و آمریکا که ما نیز با این حرکات اروپایی‌ها، آنان را در بلوک دشمن حساب می‌کنیم، چاره‌ای جز مذاکره با ما ندارند.

ایشان یادآور شد: خوشبختانه برای این مسئله نیز یک فرد خبیر و آگاهی که بیش از 10 سال است در جریان مذاکرات 1+5 از ابتدا حضور داشته، برجام را تحلیل و زیر و رو کرده و بر همه چیز مسلط است، برای مذاکره انتخاب شده که جز به لغو تحریم‌ها، آرام نمی‌گیرد و پای مذاکره نمی‌آید؛ دشمن می‌خواهد از ما امتیاز بگیرد؟ این‌جا جایی است که باید به ما امتیاز بدهد که حصول ان نیز معلول دو عامل است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: عامل اول «عنایت خدا» است، مردمی آمدند در پای ستون این نظام ایستادند و پروردگار این مردم را مشمول عنایت و لطف ربوبی خود قرار داد و دوم، خود مردم، اعتماد مردم، غیرت و دلاوری مردم، بصیرت و هوشمندی شما مردم و شما عزیزان انقلابی است که عامل این عزت و اقتدار برای نظام هست.

1400/08/07
15:25

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد