آیت‌الله‌علم‌الهدی:

زمینه تبادل علمی مشهد با جهان را فراهم کنید/ واکسینه شدن مردم برای سلامت کشور لازم است

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس، با بیان این‌که شرایط دانشگاه علوم پزشکی با سایر دانشگاه‌ها کاملأ متفاوت است و مسئولیت بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه‌‌ها دارد، اظهار کرد: فعالان در این دانشگاه از منافع درمانی خودشان صرف نظر کردند و مسئولیت را بر عهده می‌گیرند؛ از شما بزرگوارانی که این مسئولیت را پذیرفتید تشکر ویژه‌ای دارم زیرا این امر، مسئولیت بزرگی بود.


مدیریت کارآمد مساوی با حل مشکلات است 

ایشان با بیان این‌که مسئولیت در دانشگاه علوم پزشکی، فداکاری و ایثار زیادی می‌طلبد، ادامه داد: یکی از مسائلی که در عرصه‌های مختلف بسیار بیان می‌شود، مشکلات مالی است که البته مستلزم مدیریت کارآمد است، به خاطر همین امر، کمبود در تجهیز امکانات پزشکی بسیار به چشم می‌خورد که این مسئله نیز نیازمند همراهی و همیاری نیروهای متخصص و انقلابی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: کمبود در مسائل درمانی و پزشکی همیشه وجود داشته اما با قدرت تعامل می‌توان مشکلات را حل کرد و مشکلات را با کمک نهادها کاهش داد.

ایشان با اشاره به این‌که بدهی دارویی بیشتر مربوط به بیمه‌ها است، گفت: دو موضوع باید بررسی شود، بیمه‌ها بدهی خودشان را نمی‌پردازند و پیگیری بیمه در دستور کار قرار گیرد.

بسیج جامعه پزشکی خط مقدم مقابله با کرونا بود 

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز می‌توان از نهادها، مردم و دستگاه‌های مختلف برای تسهیل فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی کمک گرفت که خوشبختانه در استان ما هماهنگی بین مسئولین خوب بوده و می‌توان از هزینه‌های بیهوده جلوگیری کرد.

ایشان تأکید کرد: در جریان بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه اتفاقات خوبی رخ داده ولی مدیریت موضوع می‌توانست بهتر باشد، اگر دانشگاه به کار آنان بهای بیشتری بدهد و تحت مدیریت دانشگاه باشند، شاید بیشتر از این بتوان از ظرفیت بالقوه بسیج جامعه پزشکی استان استفاده کرد.

جنگ اقتصادی و پزشکی 

عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز امیدواری از تکرار نشدن مشکلات پیک پنجم کرونا در استان، اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه پژوهش، تیم امروز دانشگاه انقلابی هستند اما باید برای این عزیزان انگیزه فعالیت ایجاد کنیم تا در جامعه پویا و فعال باشند. 
ایشان اضافه کرد: امروزه ما در جنگ اقتصادی هستیم، دشمن از تمام فعالیت نظامی ناامید شده و به فتنه و تحریم روی آورده است اما اگر بخواهیم از کاروان علمی جهانی عقب نمانیم، می‌توان با برگزاری کنگره‌های علمی در مشهد، هم موقعیت علمی خود را به جهان نشان دهیم و هم زمینه تبادل علمی را فراهم کرد.

واکسینه شدن مردم برای سلامت کشور لازم است 

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: خوشبختانه کشور ما و عزیزان ما در عرصه سلامت بسیار توانمند و با همت بودند و توانستند کرونا را مهار کنند که به لطف خدا و همت دولت، این روزها بسیاری از مردم واکسینه شدن و همین امر به سلامت کشور کمک شایانی کرده است.

ایشان با اشاره به ایده شهرک سلامت، اظهار کرد: شهرک سلامت می‌تواند همه پزشکان را دور هم جمع کند و بار ترافیکی خیابان‌های اطراف بیمارستان‌ها را کم کند، اجرای ایده شهرک سلامت را در اولویت بگذارید تا هم خودتان و هم مردم از آن بهره ببرند.

1400/08/12
11:49

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد