آیت‌الله‌علم‌الهدی:

لزوم برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه کشاورزی و دامداری

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با مسئول اتحادیه دامداران استان خراسان در رابطه با مشکلات دامداری و کشاورزی در استان خراسان رضوی، اظهار کرد : مشکلاتی در استان‌های مختلف وجود دارد که هر کدام باید راه حل‌هایی متناسب با شهر و استان خود دریافت کنند زیرا امکانات و زیر ساخت استان‌ها با یکدیگر تفاوت دارد.


ایشان، اتحادیه‌های دامداری و کشاورزی را یکی از ظرفیت‌هایی مهم در مدیریت‌های خرد و کلان این حوزه‌ها دانست و ادامه داد: اتحادیه، حافظ منافع صنف نیست بلکه برای مدیریت صنف است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: بسیاری از مدیریت‌های کلان و بازرسی‌هایی که صورت می‌گیرد، می‌تواند با مدیریت اتحادیه‌ها انجام شود که هم شاهد صرفه‌جویی در وقت و هم شاهد تخلفات کمتری باشند.


اتحادیه باید حافظ منافع دامدار باشد

ایشان با بیان این‌که با نقش‌آفرینی اتحادیه‌ها در مدیریت اصناف، مشکلات درون استانی حل می‌شود،
گفت: دامداری و کشاورزی اصل اساسی نان مردم است یعنی اگر نان گران شود، همه چیز گران می‌شود، اگر گوشت و شیر هم گران شود، در پی آن همه چیز گران می‌شود و این مسئله با مدیریت اتحادیه برطرف می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به این‌که اتحادیه‌ها باید در مسئله توزیع حافظ منافع دام‌دار باشد، اضافه کرد: در مشهد مقدس قدیم، نان و گوشت عضو اصلی سفره غذایی مردم بوده است و اگر اساس این دو بهم بریزد، سفره غذایی مردم بهم می‌ریزد، اتحادیه هم ضامن هر دوست یعنی باید مدیریت کند.

مهاجرت روستاییان به خاطر مدیریت غلط 

ایشان با بیان این‌که بزرگ‌ترین مشکل دامداران در استان، مشکل مراتع است، اظهار کرد : خیلی از مراتع را از دامداران گرفتند و این کشاورزان و دامداران وقتی دیدند دیگر نمی‌توانند امرار معاش کنند، ناچار شدند به شهرها مهاجرت کنند و حاشیه‌نشین شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر در این شرایط یک اتحادیه وجود داشت، می‌توانست مدیریت درستی انجام دهد.

ایشان گفت: اخیرا در خراسان رضوی دچار مشکل نان شدیم که با تحقیق متوجه شدیم به دلیل رانت و رانت‌خواری این اتفاق افتاده است که اگر مدیریت اتحادیه برقرار بود، دچار این مشکلات نمی‌شدیم. 

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: آقایان در اتحادیه بیایند و روزنه‌های رانت و فساد را شناسایی کرده و مدیریت کنند؛ ان‌شاءالله با حضور استاندار جدید، اتحادیه‌ها نیز به درستی مدیریت خود را بر اصناف انجام دهند.

لزوم برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار در کشاورزی و دامداری

ایشان بر لزوم برنامه‌ریزی برای تامین منافع استان تاکید کر و گفت: اگر با طرح و برنامه جلو برویم، می‌توانیم از سرمایه‌گذاران نیز دعوت کنیم تا در بخش‌های مختلف کشاورزی و دامداری سرمایه‌گذاری کنند و زیر ساخت این فعالیت را توسعه ببخشند تا از مهاجرت بی‌رویه روستانشینان جلوگیری شود.

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که با مدیریت اتحادیه‌ها، بسیاری از این مشکلات حل می‌شود، تصریح کرد: ما در این استان تجربه‌گران زیادی در این حوزه داریم که با مشورت با آنان می‌توانیم طرح‌های خوبی برای نهادهای دامی و کشاورزی ارائه دهیم تا مردم در تهیه این دو محصول عاجز نمانند.

1400/08/20
15:38

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

بازدید آیت الله علم‌الهدی از مرکز درمان سرپایی کرونا قرارگاه شهید سلیمانی، جنب حسینیه امام خمینی(ره)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.