آیت‌الله‌علم‌الهدی:

انقلاب اسلامی، اسلام را بر معادلات جهانی حاکم کرد/ مافیای عامل گرانی را از کشور ریشه‌کن کنید

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته 22 بهمن مشهد مقدس در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در حرم امام رضا (علیه‌السلام) برگزار شد، اظهار کرد: فرا رسیدن میلاد مسعود امام جواد (علیه‌السلام) و تقارن آن با سالروز پیروزی انقلاب مقدس اسلامی را به محضر مقدس همه شما برادران و خواهران تبریک و تهنیت عرضه می‌دارم.


ایشان ادامه داد: از این احساسات پر شور، عواطف فوق‌العاده چشم‌گیر انقلابی شما مرد و زن در این سرزمین و در این شهر از نظر بزرگداشت روز پیروزی انقلاب تشکر می‌کنم، در عین حالی که به‌خاطر شیوع این بیماری اجرای راهپیمایی باشکوه و با عظمت همه ساله، امسال ممکن نبود ولی در عین حال این شور و هیجانی که هم در رژه موتوری و خودرویی و هم در حضور حماسه‌آفرین شما در مسیر این رژه موتوری و خودرویی نشان دادید، نمایشگر این واقعیت بود که نسل امروز ما در این انقلاب با نسل انقلابی سال 57 تفاوتی نکرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: انقلابی که در سال 57 عزیزان ما در سایه فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها با قرار دادن سینه خشک در مقابل گلوله داغ دشمن به پیروزی رساندند، با احساسات و عواطفی که امروز از شما مردم نمایش داده شد، با همان قدرت این انقلاب ادامه دارد و این انقلاب مسیر خودش را با کمال قدرت و با کمال صلابت به کوری چشم همه مستکبران جهان‌خوار دنیا ادامه خواهد داد تا به نقطه نهایی پیروزی‌اش که فرج و ظهور مولایمان حضرت بقیه‌الله هست، نائل بشود.

ایشان با تأکید بر این‌که انقلاب قطع شدنی نیست چون شما مردم را دارد، خاطرنشان کرد: این شور و هیجان با عظمت شما حاکی از دلدادگی و وابستگی به این انقلاب است که هیچ چیز شما را در مسیر انقلاب همانطور که خود شما را خسته نکرده، نسل شما را هم بعد از این خسته نمی‌کند.

پاسخ به سؤالات نسل امروز از انقلاب

آیت‌الله علم‌الهدی با یادآوری مباحث مطرح شده در خطبه هفته قبل، گفت: در هفته گذشته عرض کردم نسل امروز ما نسبت به انقلاب چهار سؤال دارد، سؤال اولش «چرا انقلاب شد؟»، سؤال دوم «چگونه انقلاب شد؟»، سؤال سوم «دستاورد این انقلاب چه بود؟» و سؤال چهارم، «آینده این انقلاب به کجا می‌رود؟»؛ هفته گذشته در مورد سؤال اول و دوم، چرایی و چگونگی انقلاب بحث کردیم و سخن امروز ما درباره سؤال سوم است، این انقلاب چه چیزی آورد و چه کرد؟

ایشان با بیان این‌که در مورد دستاوردهای انقلاب حرف زیاد است، ابراز کرد: آنی که باید به آن توجه داشته باشیم، این است که دستاورد اصلی انقلاب، مطالبه مردمی هست که انقلاب کردند، مردمی که انقلاب کردند مطالبه‌شان چه بود؟ برای چه انقلاب کردند؟ به هرچه برسیم ولی به حقیقتی که مردم برای آن حقیقت انقلاب کردند، نرسیم، انقلاب ما دستاوردی ندارد و اگر ما به آن حقیقت برسیم، به هر حقیقت دیگری هم برسیم، اضافه بر دستاورد انقلاب است.

امام جمعه مشهد مقدس با طرح این سؤال که «آنانی که انقلاب کردن و با سینه خشک مقابل گلوله داغ رفتند، چه می‌خواستند؟»، اظهار کرد: این خانم چادر مشکی بچه به بغل که از کوچه حوض‌خرابه ته‌خیابان راه افتاد، آمد در میدان ده دی، هم خودش و هم بچه‌اش زیر زنجیر تانک رفت و چادر مشکی‌اش کفنش شد، چه می‌خواست؟ نان می‌خواست، مسکن و اقتصاد و زندگی راحت و رفاه می‌خواست؟ با چه انگیزه‌ای آمد؟ جز این که گفت «من متدین هستم مرجع تقلیدم گفته بیایید اسلام را یاری کنید، برای یاری اسلام می‌روم»؛ مطالبه مردم انقلاب کرده که به دعوت امام در عرصه انقلاب حاضر شدند آن هم با دست خالی و سینه خشک در مقابل گلوله داغ دشمن، مسئله یاری کردن و عزت بخشیدن به دین خدا بود، این مسئله اصلی بود.

ایشان افزود: آن روز اسلام و دین ما در چاردیواری مسجد و حسینیه زندانی بود، بیرون مسجد و حسینه از اسلام خبری نبود، در داخل مسجد و حسینیه هم اگر من طلبه می‌خواستم از اسلام حرف بزنم، در آنجا هم اسلام آزاد نبود که از همه ابعاد اسلام حرف بزنم، این وضعیت دین ما بود؛ مردم انقلاب کردند، نتیجه انقلاب چه شد؟ اسلامِ زندانی در چاردیواری حسینیه و مسجد، آمد در رأس معادلات سیاسی بین‌المللی دنیا قرار گرفت و به‌عنوان یک قدرت معادلات سیاسی استکباری جهان را بهم زد و بهم ریخت.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: آن روزی که انقلاب ما در مسیر خودش تا نقطه پیروزی راهش را پیمود، کسی در روی کره زمین فکر نمی‌کرد این نقلاب به‌جایی می‌رسد که از یمنی‌ها، مبارزی در راه اسلام می‌سازد که اسرائیل و آمریکا را در دنیا مستأصل کنند و به خاک سیاه بنشانند، کسی فکر امروز را نمی‌کرد، انقلاب به اینجا رسید و این عزت را به اسلام داد؛ انقلاب کاری کرد که امروز دسته به دسته اسلام گرایی ایجاد شده و کار به جایی رسیده که همه جامعه‌شناسان و اندیشمندان سیاسی در همه پژوهشکده‌ها اعلام می‌کنند «امروز هیچ ایده، آرمان و دینی در روی کره زمین به قدرت اسلام نمی‌رسد و گرایشی که جهانیان به اسلام دارند»، این نتیجه این انقلاب بود، آیا [انقلاب]دستاورد دارد یا نه؟ آنی که مردم مطالبه کردند، آنی که به آن رسیدند و هنوز هم پیش می‌رود، این که چیزی نیست، آخر انقلاب، جهانی شدن اسلام روی کره زمین است و باید تا آنجا برود.

وضعیت تعلیم و تربیت قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست

ایشان با تأکید بر این‌که این به آن معنا نیست که تنها دستاورد انقلاب منحصر به این موضوع است، انقلاب زندگی، مملکت و ملت ما را زیر و رو کرد، بیان کرد: این آمار یونسکو هست، یک نهاد فرهنگی بین‌الملی است که تمام جریان‌های آموزشی و تعلیم و تربیت را از طرف سازمان ملل زیر بلیت خود دارد، بر اساس آمار یونسکو در اواسط دهه پجاه یعنی در اوج به اصطلاح تمدن بزرگ شاه، میزان باسوادان در ایران حدود 30 درصد بود، یعنی در یک ملت 35 میلیونی، 30 درصد باسواد بودند اما بر اساس همین آمار، تا سال 76 بیش از درصد 75 مردم باسواد شدند و تا سال 95، آمار باسوادان کشور رقم حدود 90 درصد دارد با جمیعت80 میلیونی؛ ، یعنی تنها مسئله عزت و عظمت دین نیست، این هم مردم ما عوض شدند از نظر رشد و سوادشان، دانشگاه‌هایی که به وجود آمد و آمار دانشجویی که امروز داریم با قبل از پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری به آمار ارائه شده توسط یک پایگاه اینترنتی فعال در مسائل علمی اشاره کرد و گفت: در مسائل علمی یک پایگاه اینترنتی که در مسئله تحقیق در مورد اطلاع‌رسانی اخبار علمی فعال است، اخیرأ اعلام کرده، این عبارتش است «در واقع مردم ایران این افسانه غربی‌ها را که از زمان انقلاب اسلامی سال 1979» یعنی اول پیروزی انقلاب، غربی‌ها اینطور می‌گفتند، می‌گوید «نظریه غربی‌ها که می‌گفتند کشور آیت‌الله‌ها نمی‌تواند در هیچ زمینه پیشرفت داشته باشد، نقش بر آب کرد» یعنی این همه پیشرفت برای کشور در هیچ کشوری سابقه ندارد.

ایشان یادآور شد: کشوری که تحریم شده، محاصره هست، 8 سال جنگ نابرابر را با تمام شقاوت و سنگدلی‌ها بر او تحمیل کردند و دنیا به سرش ریختند، در عین حال اوج پیشرفت این کشور در هیچ کجا سابقه ندارد، این نتیجه یک پایگاه رسانه‌ای اطلاعات علمی دنیا هست، این دستاورها علاوه بر آن عظمت، عزت، شوکت و حشمتی است که انقلاب برای اسلام به وجود آورد است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: شما در این مملکت زندگی می‌کنید، هنوز پیرمردها و پیرزن‌های آن زمان هستند، بپرسید که برای یک جراحی کوچک مجبور بودند بروند کشور خارج، امروز مسئله معکوس شده و از تمام کشورهای دنیا برای بهداشت، درمان و معالجه بیماری‌ها به اینجا می‌آیند و درست مسئله معکوس شده است یعنی از آنجا به اینجا رسیدیم.

ایشان با اشاره به پوشش گسترده بیمه درمانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بیمه درمانی قبل از پیروزی انقلاب برای مردم ما در یک جمعیت 35 میلیونی فقط 10 درصد بود، 10 درصد مردم بیمه درمانی داشتند و الان بیمه درمانی مردم ما در یک جمعیت بالای 80 میلیونی بیش از 95 درصد است، یعنی شما حتی مسائل عادی را بیبیند؛ در مسئله توسعه کشاورزی همه آمار است با دلیل و منطق، قبل از پیروزی انقلاب محصولات کشاورزی داخل کشور ما غذای 33 روز مردم را می‌داد و بقیه همه‌اش وارداتی بود، الان محصولات کشاورزی ما طبق آمار دقیق، 300 روز نیاز غذایی مردم ما را در سال برآورده می‌کند، فقط 5 درصد واردات کشاورزی داریم، این توسعه کشاورزی ماست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که در توسعه صنعت و فناوری، فناوری‌های تجیهزات و تسلیحات نظامی ما دنیا را متحیر کرده است، متذکر شد: دنیایی که آن روز 40 هزار مستشار آمریکایی‌اش بر تمام افسران، سربازان و نیروهای دفاعی کشور حکومت داشتند، آن دنیا امروز از موشک‌های ما می‌ترسد و وحشت دارند، علاوه بر آن عزت و شوکت به این عزت و قدرت رسیدیم.

ایشان بیان کرد: رهبری یک نکته‌ای داشتند در فرمایشات پریروزشان، فرمودند «غبار برخی مشکلات معیشتی و اقتصادی نمی‌گذارد ما پیشرفت‌ها را ببینیم»، این غبار را کنار بزنید ببینید چه می‌بینید و مشاهده می‌کنید؛ عزیزان اگر واقعأ با دقت نگاه کنیم و توجه کنیم، وضعیت ما امروز نسبت به گذشته قبل از پیروزی انقلاب در هیچ بعدی از ابعاد قابل مقایسه نیست.

مردم از گرانی‌ها رنج می‌برند

آیت‌الله علم‌الهدی به حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در نمازجمعه مشهد مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: با تشکر از تشریف‌فرمایی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی آقای دکتر قالیباف که افاضاتشان برای ما مورد بهره‌برداری قرار گرفت، از برکات حضور این برادر بزرگوار در نماز جمعه، دو نکته را می‌خواهیم از حضور مبارکشان بخواهیم، اول همانطوری که مستحضر هستید، امروز در کشور با وجود فراوانی کالای اساسی و وجود این کالاها در انبارها، مردم از گرانی رنج می‌برند.

ایشان با طرح این سؤال که «چرا با نداشتن کمبود در کالای اساسی مردم باید از گرانی رنج ببرند؟»، ابراز کرد: ظاهرأ جریان‌های مافیای در کشور وجود دارد که در مقام سودجویی خودشان عامل این گرانی هستند که با وجود کالای اساسی مردم گرفتار گرانی هستند، با پیگیری مجلس شورای اسلامی و هماهنگی قوه قضاییه و مجریه و جریان‌های امنیتی و قضایی، این مافیاها از این مملکت ریشه کن بشوند.

فضای جولان دشمن در فضای مجازی را بگیرید

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: خواسته دوم که مطالبات مأکد مقام معظم رهبری هست، جنابعالی در این کشور سردار دفاع مقدس بودید و در آن فرماندهی شما هم‌رزمان و هم‌سنگرانتان اجازه ندادید این کشور جولانگاه دشمن بشود ولی امروز هم ما با چشم خودمان می‌بینیم و هم شما می‌بینید فضای مجازی جولانگاه دشمن شده که با همه قدرت دارد بر ما می‌تازد در حالی که ما در عین بهبوبه قدرت و توانمندی هستیم.

ایشان افزود: در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان سردار دفاع جنگ نرم، همان‌طور که سردار دفاع جنگ سخت بودید، اقدام کنید و قانون تنظیم‌گری فضای مجازی هرچه زودتر در مجلس شورای اسلامی تصویب شود و با پیگیری عزیزان ما در مجلس، این قانون در کشور اجرا شود و این فضای آلوده به جولانگاه دشمن، فضای پاک و مقدس برای زندگی این مردم قرار بگیرد، ان‌شاءالله این مفاسد از فضای مجازی هم برکنده بشود با همتی که عنایت خواهید فرمود.

1400/11/22
15:47

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.