آیت‌الله‌علم‌الهدی:

مقاومت، ثمره ارزشمند سبک زندگی قرآنی است/سعادت و موفقیت در گرو تمسک به سبک زندگی قرآنی است

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در اختتامیه چهارمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت که در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزار شد ، اظهار کرد: از اقدام ارزشمند شما در جهت ترویج فهم و حفظ قرآن کریم در بین مردم و مخصوصاً در خانواده‌های اهل علم و روحانیون که با حمایت نهادهای دغدغه‌مند صورت می‌گیرد و هم‌چنین از همه شما که قرآن کریم را به‌عنوان یک معیار ارزشی در خانواده خود مطرح کرده‌اید، تشکر می‌کنم.

ایشان افزود: هر انسانی در مقابل سرنوشت عزیزان خود دغدغه‌مند است و شما که در این رویداد قرآنی، اعضای خانواده خود را با قرآن‌خوانی و قرآن‎دانی مشمول عنایات امام رضا (ع) می‌کنید، در واقع آن‌ها را به دست این امام معصوم می‌سپارید و آینده و خوشبختی و سعادت او را در سرنوشتش تضمین می‌کنید.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه صبر در برابر مشکلات و مقاومت نیاز اساسی زندگی و لازمه هر موفقیت و پیشرفت است، خاطرنشان کرد: امروزه نیاز اولیه ما در زندگانی خانوادگی خود، همان بحث صبر و مقاومت است؛ به این معنا که اگر یک خانواده در برابر نارسایی‌ها و ناکامی ها مقاوم باشد، قطعاً موفق خواهند بود. بسیاری از طلاب مصادیق بالقوه استعداد در حوزه‌های علمی و اثرگذاری اجتماعی هستند اما تنها افرادی از آن‌ها به موفقیت می‌رسند که خانواده‌هایشان در برابر شدائد و سختی‌ها مقاومت دارند.
ایشان ادامه داد: زیاده‌خواهی و اشرافیت در سبک زندگی طلبگی جایی ندارد. طلبه باید خود را وقف امام زمان (عج) کرده و اساس وقت و زمان خود در استخدام تحصیل علوم دینی و پیشرفت در دروس حوزه‌های علمیه صرف کند. بسیاری از بزرگان ما که نمونه‌های بارز موفقیت و سعادت هستند، در زندگی خود افرادی بسیار مقاوم و صبور بوده‌اند و باید این روحیه بیش از پیش در میان طلاب جوان ما ترویج و نهادینه شود.
آیت‌الله علم‌الهدی در تشریح آیه 9 سوره مبارکه الأسراء گفت: اگر ذات اقدس پروردگار عالم در قرآن کریم به‌صراحت این کتاب الهی را مایه هدایت به سمت «اقوم» خطاب می‌کند، به این معناست که قرآن کریم در واقع مؤثرترین هدایت‌کننده بشر به سمت مقاومت و ایستادگی است و لذا افرادی که قرآن را بر امورات زندگی خود و خانواده‌شان حاکم کنند، در سایه این فرهنگ قرآنی به یک الگوی زیستی مقاوم در برابر مشکلات دست پیدا می‌کنند که ضامن سعادت آنان است.
ایشان تأکید کرد: از نظر اجتماعی هم با توجه به تحولات سیاسی که امروز در جهان با محوریت وابستگی افراد به دین صورت می‌گیرد، مؤثرترین عامل همان مقاومت است. اگر امروز جامعه ما در برابر فتنه‌ها و توطئه‌های استکبارجهانی که برای به زانو درآوردن جریان انقلاب اسلامی صورت گرفته، موفق بوده‌اند، به خاطر مقاومتی بوده که برای زمینه‌سازی ظهور حضرت بقیه‌الله الاعظم (ارواحنا فداه) در دستورکار قرار داشته است. هرچه این مقاومت در عرصه‌های مختلف نهادینه شود، مصادیق فتح و ظفر در برابر دسیسه‌های دشمنان نیز متعددتر خواهد بود.
آیت‌الله علم‌الهدی در انتها با بیان این نکته که هرچه افراد با فرهنگ قرآن بیشتر آشنا باشند، در زندگی فردی و عرصه‌های اجتماعی خود نیز موفق‌تر هستند و هرچه که سبک زندگی جامعه ما از فرهنگی قرآنی فاصله بگیرد، این زندگی از مبانی مقاومت دورتر می‌شود و نتیجه‌ای جز ورشکستگی در زندگی فردی و اجتماعی حاصل نخواهد شد، ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله این جشنواره که در واقع بزرگ‌ترین ابزار قدرشناسی از قرآن دانی و قرآن‌خوانی خانواده‌هاست، به رأفت خاصه وجود اقدس امام هشتم (ع) متبرک شود و از خداوند متعال می‌خواهیم که عنایات ویژه امام زمان (عج) شامل حال شما باشد و اجر و پاداش قطعی به خاطر این اقدام خداپسندانه‌تان، تضمین‌کننده نیک‎بختی‌ها و سعادت در زندگی دنیوی و اخروی کسانی باشد که برای بهره‌گیری از قرآن کریم دغدغه‌مند هستند و تلاش می‌کنند.

1400/12/02
18:28

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد