آیت‌الله‌علم‌الهدی:

سپاه پاسداران از جمله محورهای اقتدار نظام است/ گسترش اقتدار نظام در پهنه توسعه قیام عاشوراست

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله سید احمد علم الهدی به‎مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، در دیدار با فرماندهان ارشد سپاه استان ضمن گرامیداشت این روز فرخنده اظهار کرد: نخستین رژه پاسداران انقلاب اسلامی که پس از انقلاب در خیابان طالقانی تهران و پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا برگزار شد، آغازی بر استقرار یک شجره طیبه بود که امروز همه نظام و امت در سایه آسایش آن هستند.

ایشان افزود: امام خمینی (ره) فراتر از نبوغ سیاسی و جایگاه ولایت فقیه، عبد صالح خدا بود و به سبب جایگاه ایمانی و عرفانی خود، در بسیاری از بزنگاه‎های حساس انقلاب امت را راهبری می‎کرد. نامگذاری سومین روز ماه شعبان المعظم و روز ولادت اباعبدالله (ع) بنام روز پاسدار نیز تدبیر حکیمانه‎ای بود که به‎واسطه آن، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان ابتدا با سیره اباعبدالله (ع) و خصوصاً قیام عاشورا گره خورد و تاکنون در پهنه توسعه قیام عاشورا، اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز درحال گسترش است. 

سپاه پاسداران از جمله محورهای اقتدار نظام است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، پاسداران را ازجمله محورهای اقتدار نظام خواند و خاطرنشان کرد: تعلق خاطر انقلابی و دلبستگی اعتقادی آحاد مردم به سپاه پاسداران به رغم دشمنی‎هایی که از طرف منافقان و معاندان در داخل و خارج کشور با این شجره طیبه صورت می‎گیرد، بدون شک به برکت توجهات خاصه امام زمان (عج) و انفاس زکیه این امام حی معصوم است و باید شاکر بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همه این توطئه‎های بدخواهان انقلاب و ملت، امروز از جمله محورهای مهم اقتدار نظام است.
ایشان ادامه داد: مجاهدت پاسداران در عرصه‎های مختلف دفاعی، فناوری، فرهنگی، تعالی معنوی و حتی کادرسازی، کار را به جایی رسانده که انقلاب اسلامی به‎عنوان یک جریان مقتدر بین المللی در منطقه ایفای نقش کند و در همه حوزه‎ها، چالش غیرقابل سرکوب برای مستکبران عالم باشد. این مردم روزهایی را تجربه کرده‎اند که تأمین یک گلوله توپ برای شلیک به سمت دشمن متجاوز برایشان همچون یک معضل و مشکل بزرگ بود اما هم‎اکنون ایران اسلامی موثرترین نقش را در این جغرافیا ایفا می‎کند و دشمن دور و نزدیک او از برد موشک‎هایش وحشت‎زده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت تقویت اخلاص و ایمان در میان پاسداران جوان انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام خمینی (ره)، سوم شعبان و سالروز ولادت اباعبدالله (ع) را بنام روز پاسدار نامگذاری کردند تا پاسداران انقلاب در هر لحظه، خود را همچون یاران حضرت سیدالشهدا (ع) در کربلا بدانند و در جریان مقایسه اخلاص و انگیزه‎های خود با آن مردان راستین خدا، باورهای خود را متعالی کند لذا هرکس که در وجود خود دغدغه‎ای برای بقای این نظام الهی و تثبیت جایگاه آن احساس می‎کند، در این شرایط باید خود را با اصحاب سیدالشهدا (ع) در کربلا مقایسه کند تا پس از بررسی و خودکاوی دریابد که تا چه حد نسبت به خود و تکلیفی که بر دوش دارد، احساس وظیفه می‎کند. 

اخلاص، لازمه پاسداری از ارزش‎هاست

ایشان گفت: تقویت اخلاص و پایمردی بر انگیزه‎های خالصانه و خدایی، مهم‎ترین مؤلفه و نیاز دلسوزان انقلاب اسلامی در امتداد این مسیر پرتوفیق است. از یک برادر بسیجی ساده گرفته تا عالی‎ترین مقامات مسئولیتی کشور، هرکس که از «برای خدا کارکردن» به «برای خود کارکردن» برسد، در جهاد و فعالیت خود شکست خواهد خورد. 
آیت الله علم الهدی در انتها ابراز امیدواری کرد: آحاد ملت می‎توانند پاسدار انقلاب اسلامی باشند درشرایطی که همواره خود را در محضر پروردگار بداند و مخلصانه وارد میدان دفاع از حق شوند. از خداوند متعال می‎خواهیم که انگیزه و اخلاص ما را در پرتوی عنایات خاصه خود حفظ نماید و همه ما توفیق پاسداری از ارزش‎های دین خدا و این نظام الهی را داشته باشیم.

1400/12/15
16:53

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد