آیت‌الله‌علم‌الهدی:

امید به ظهور، سرمایه اصلی انسان در زندگی است/ امید به ظهور، انگیزه اصلی همه مجاهدت هاست

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی در مراسم افتتاحیه ساختمان دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهید مطهری اظهار کرد: امروزه بسیاری از شخصیت های فرهنگی و علمی اثرگذار بر جامعه که دانش آموخته مدارس عالی شهید مطهری هم هستند، غنای معرفتی خود را مدیون آن دسته از مجاهدت هایی هستند که برای تربیت طلاب سطوح مقدماتی در این مراکز آموزشی صورت می گیرد.

 ایشان افزود: علاوه بر این، سرفصل های آموزشی جدید همچون فلسفه تطبیقی و فلسفه غرب نیز که امروزه در مدارس علمیه پاسخگوی حجم قابل توجهی از شبهات و حملات اعتقادی و نرم دشمن است، به برکت ابتکار عمل و شناخت فراگیر حضرت آیت الله امامی کاشانی و همه دست اندرکارانی است که برای اعتلای حوزه و سطوح معرفتی طلاب در تلاش هستند.
همه پیشرفت های نظام مرهون امید به امر ظهور است
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی امید را سرمایه اصلی و محوری انسان در زندگی دانست و خاطرنشان کرد: در عرصه اداره و تامین حیات، موضوعی که باعث می شود همه امکانات و استعدادها در عرصه اداره و تامین حیات به فعلیت در بیاید، مقوله امید است. انسان زنده آرمان ها و آرزوهاست و آن چیزی که باعث می شود، حیات مبتنی بر این دو مفهوم ادامه پیدا کند، مسئله امید است.
ایشان ادامه داد: یکی از خصوصیات امید، ایجاد انگیزه برای فعالیت و تلاش است. مثلاً کشاورزی که به استحصال بار خود امیدوار است، به پشتوانه این امید تمام سختی های کشاورزی را به جان می خرد، زمین را با شخم مهیای کاشت می کند، دانه خود را می کارد، مدت ها با علاقه به تیمار و نگهداری از آن می پردازد و در نهایت هم به اندازه ای که امید به حصول نتیجه داشته و برای آن تلاش کرده است، محصول خود را برداشت می کند. 
آیت الله علم الهدی گفت: در قرون گذشته، تعداد بسیاری از شیعیان پا به هستی گذاشتند، عمری را در انتظار و امید ظهور امام زمانشان گذراندند و در نهایت هم از دنیا رفتند اما چشمشان به جمال نورانی منجی عالم بشریت روشن نشد با این حال، هرکدام در حد توان خود وقایعی را رقم زدند و سهمی را در تعجیل امیر فرج ایفا کردند که همه این رویدادها به پشتوانه امید آنان به ظهور بوده است.
ایشان بیان کرد: امروزه به برکت انقلاب اسلامی، شاهد به ثمر نشستن تلاش هایی هستیم که در جهت تهذیب نفوس و آماده سازی جامعه برای ظهور تاثیرات چشمگیری دارد. بسیاری از این مجاهدت ها در راستای تعجیل در امر فرج، به برکت همین امیدی است که از اعتقاد شیعه به مسئله ظهور برمی آید و اساساً برای این نظام اسلامی که در طول عمر خود با انواع ناملایمات و تلاطم های جهانی روبرو بوده، اگر اعتقاد به ظهور و امید به فرج منجی در جامعه وجود نداشت، هرگز نمی توانست در برابر مشکلات پایدار و مقاوم بماند.
آموزش و پرورش، زیربنای تربیت نیروی انسانی
عضو مجلس خبرگان رهبری در فراز دیگری از سخنان خود ضمن تمجید از عملکرد مدارس علمیه شهید مطهری در تربیت طلاب انقلابی و مومن تصریح کرد: نظام طاغوتی پیش از انقلاب به دنبال این بود که با به راه انداختن جریان های انحرافی و تربیت مزدوران فکری و علمی، نیاز معنوی مردم به معارف دینی و تمرکز جریان جامعه ساز فکری و دینی را از مدارس علمیه به سمت دیگری منحرف کند تا در نهایت، روحانیت به کلی براندازی شود.
ایشان تاکید کرد: زمان تربیت، پرورش و رشد نیروی انسانی مربوط به سنین جوانی نیست و باید آن را از مقطع آموزش و پرورش آغاز کرد. نهال معرفتی بسیاری از افرادی که وارد دانشگاه و حوزه های علمیه می شوند، از ایام تحصیل در مقاطع پیشین جان گرفته و اگر رسالت تربیتی نهادهای آموزشی و مسئولان فرهنگی در مدارس پیش از دانشگاه به بار ننشیند، دیگر نمیتوان تحقق آن را در سطح دانشگاه دنبال کرد.
آیت الله علم الهدی در انتها ابراز امیدواری کرد: با این حال، در سایه مجاهدت شبانه روزی علما و دلسوزان مسیر تعالی و پیشرفت جامعه و به برکت خون به زمین ریخته شهدا، تاکنون برکاتی برای این نظام حاصل شده که همه آن ها مرهون امید مردم به ظهور حضرت مهدی (عج) است. ما نیز از خداوند متعال می خواهیم که انس بشر را با مقوله امید به ظهور مضاعف بگرداند و همه ما موردتوجه و عنایت آن حضرت باشیم.

1400/12/28
16:49

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.