آیت‌الله‌علم‌الهدی:

نباید اختلاف سلیقه ها به عداوت و دشمنی تبدیل شود/ حفظ وحدت در جامعه یک ضرورت راهبردی است

title به گزارش Alamolhoda.com، شهر امروز جمعی از اقشار مختلف مردم و جوانان انقلابی مشهدی در حاشیه جلسه تفسیر سوره مبارکه نور توسط آیت الله سیداحمد علم الهدی که طبق روال روزانه در حسینیه دفتر نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، ضمن سر دادن شعارهایی در حمایت از امام جمعه مشهدالرضا(ع)، بیان برخی مطالب غرض ورزانه و نابجا علیه آیت الله علم الهدی در روزهای اخیر را محکوم کردند.


در این تجمع اعتراض آمیز، تعدادی از جوانان مشهدی در گفت و گوی بی واسطه با نماینده ولی فقیه، با بیان اینکه هجمه قدرت و ثروت در رسانه به سمتی جهت گیری دارد که در نهایت به تخریب جریان فکری ناب انقلاب اسلامی بینجامد، تاکید کردند که در این میان، جوانان و همه آحاد مردم در شهرستان های مختلف استان تکلیف دارند تا بصیرت انقلابی خود را حفظ کنند و حمایت از نماینده ولی فقیه را همچون پشتیبانی از ولایت فقیه بر خود واجب بدانند.

هرگز خود را لایق لطف شما نمی دانم

آیت الله سیداحمد علم الهدی در ابتدای سخنان خود و در واکنش به شعار جمع حاضر در حمایت از ایشان گفت: اگرچه از محبت شما تشکر میکنم اما پیش از هر بحث دیگر باید این نکته را بگویم که من هرگز خود را لایق و شایسته این لطف نمی دانم زیرا محبت شما در اصل به خاطر عشق به ولایت اهل بیت(ع) است و ما کسی نیستیم.

ایشان ادامه داد: آسیب پذیری نظام اسلامی تبدیل به افسانه و آرزو برای دشمن شده و در این زمانه، استکبارجهانی چشم خود را باز کرده تا از بدنه داخلی جریان انقلابی بهانه ای برای هجمه پیدا کند. بر همین اساس، من هیچگاه از نسبت های ناروا و اهانت هایی که بعضاً مطرح می شود، دلگیر نمی شوم و حساسیتی در این باره ندارم.

حفظ وحدت در جامعه یک ضرورت راهبردی است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هر کلام ما در صورتی که به صحت و شأن آن توجه نشود، می تواند ما را در پیشگاه عدل الهی شرمنده کند و بر همین اساس، هرکس از عناصر انقلابی که خود را دغدغه مند می داند، باید در هنگام صدور سخن به حلال و حرام الهی توجه داشته باشد و دقت کند که بیان او منتج به ضربه و آسیب به اسلام و انقلاب نشود.

ایشان با اشاره به آیه 86 سوره مبارکه یوسف ادامه داد: به پیروی از نص قرآن کریم که فرمود «قَالَ اِنَّما اَشكُو بَثِّی وَ حُزنِی اِلَى اللَّهِ»، همه ما باید خود را در محضر الهی ببینیم و هر گله و شکایتی که داریم، از پروردگار عالم دادخواهی نماییم زیرا در حال حاضر، وحدت امت حزب الله و جامعه اسلامی بیش از هر مسئله دیگری اهمیت دارد و دشمن به درستی دریافته که اگر بتواند وحدت ما را برهم بزند، می تواند بر همه اموراتمان مسلط شود و لذا همه شما باید هوشیاری و بصیرت خود را حفظ کنید و اجازه ندهید که این اختلاف سلایق، منجر به بروز دشمنی و عداوت شود.

تجمع این جوانان در شرایطی برگزار شد که تا پیش از این قرار بود تا این تجمع مردمی و خودجوش در مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شود اما تدبیر و درایت آیت الله علم‌الهدی درخصوص پیشگیری از ایجاد شکاف و اختلاف در جامعه و لزوم حفظ وحدت در جبهه انقلاب اسلامی، این تجمع برگزار نشد و معترضان در دفتر امام جمعه مشهد حاضر شدند.

شایان ذکر است که دوروز پیش و در حاشیه سفر رئیس جمهور به مشهدالرضا(ع)، یکی از چهره های سیاسی در دیدار با دکتر سیدابراهیم رئیسی به بیان برخی مباحث خلاف واقع پرداخته و مطالب ناروایی به نماینده ولی فقیه در استان نسبت داده بود.

1401/01/15
19:04

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد