آیت‌الله‌علم‌الهدی:

دشمن در دشمنی‌اش جدی است/ جوانان فعالانه در عرصه جهاد تبیین وارد شوند

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته 19 فروردین ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به شعری که امام هشتم (علیه‌السلام) برای مصائب مرقد خود گفته‌اند، اظهار کرد: وقتی دعبل خزائی خدمت امام هشتم در مرو رسید و آن قصیده معروفش را خواند « افاطم لو خلت الحسین مجدلا، وقدمات عطشاناً بشط فرات، اذا للطمت الخد فاطم عنده، واجریت انهاراً علی الوجنات ...»، مظلومیت یکایک ائمه را با اشاره به قبرهایشان بیان کرد.


ایشان ادامه داد: در آخر گفت قبری در بغداد است برای آن آقایی که بعد از 14 سال، جسد بی جان و مسمومش را از داخل زندان بیرون آوردند، این شعر را که گفت، حضرت فرمودن «یک شعر هم من دارم»، فرمودند « و قبر بطوس یالها من مصیبه، الحت علی الاحشاء بالزفرات، الی الحشر حتی یبعث‌الله قائماً، یفرج عنا الغم و الكربات» یک قبر هم در طوس است که این قبر مصیبت‌های زیادی می‌بیند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که دعبل عرض کرد «من در طوس که قبری سراغ ندارم»، گفت: حضرت فرمود آن قبر من غریب است و این قبر مصیبت‌های زیادی میبیند؛ مصائب بر قبر وارد می‌شود و مورد هتک حرمت قرار می‌گیرد، در صد سال اخیر ببینید چقدر به قبر امام رضا (ع) جسارت شد، توپ‌بندی روس‌های ملعون به این قبر مطهر، توپ‌بندی رضاخان و کشتار شیعیان در مسجد گوهرشاد، کشتاری که فرزند ملعون رضاخان در حرم مطهر در جریان انقلاب مقدس اسلامی انجام داد و کشتار بی‌رحمانه‌ای که انفجار روز عاشورا در حرم ایجاد کرد.

ایشان اضافه کرد: آخرین جسارت به حریم مطهر امام هشتم (علیه‌السلام) جسارتی بود که سه روز قبل انجام گرفت و سه نفر از عزیزترین عزیزان روحانیت در کنار مرقد مطهر امام هشتم در حریم حرم مطهر و مضجع شریف به خاک و خون کشیده شدند به وسیله دشمنان اهل بیت (علیه‌السلام).

سنگینی مصیبت هتک حرمت حریم مطهر ائمه

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که هتک حرمت قبر مطهر و حریم مطهر برای ما مصیبتش سنگین‌ترین مصیبت‌ها است، بیان کرد: این عزیزان به مدارج عالیه شهادت نائل شدند و غرق در نعمت‌های ابدی خدا قرار گرفتند، عزیزانشان هم با همه داغ‌دیدگی و رنج، احساسات پرشور و عواطف ارزشمند و هیجان شما مردم باعث آرامش آنان می‌شود.

ایشان ابراز کرد: تشکر می‌کنم از همه برادران و خواهرانی که هم دیروز و هم امروز در دو روز پشت سرهم در دو تشییع جنازه این دو شهید با این احساسات پرشور و پرهیجان با دهان روزه‌دار شرکت کردید، آفرین و احسنت بر شما مردم و این حماسه‌آفرینی شما مردم در حمایت از انقلاب و دفاع از شهادت و روحانیت.

امام جمعه مشهد مقدس یادآور شد: برعکس آن که عناصر ناپاک در رسانه‌های جعلی و شیطانی خودشان می‌خواهند ترویج کنند روحانیت سقوط کرده و مرجعیت روحانیت از چشم مردم افتاده، احساسات و هیجان شما مردم این عواطف ارزشمندی که در تشییع جنازه دو روحانی شهید و دو پاسدار درگاه امام زمان (علیه‌السلام) از خودتان نشان دادید، تمام این اباطیل را نقش بر آب می‌کند؛ این زحمت‌ها فریادها و قدم‌هایی که برای تشییع این دو جنازه برداشتید باعث خشنودی اربابشان آقا امام زمان (علیه‌السلام) قرار بگیرد.

ایشان تصریح کرد: این حادثه، حادثه دلخراشی بود، همه عواطف را جریحه‌دار کرد، بحث شما مردم این شهری که مجاور با این حادثه بودید نیست بلکه در هرکجای دنیا، هر ولایت‌مداری از این حادثه بی‌رحمانه یک دشمن اهل بیت باخبر شد، قلبش جریحه‌دار شد و متأثر شد، حق هم دارند، به ناحق و ناروا به سه روحانی فداکار درگاه وجود مقدس امام زمان (علیه‌السلام) اینطور بی‌رحمانه تهاجم بشود و موجب این شقاوت‌مندی و قساوت‌مندی قرار بگیرند.
مطالبه امنیت حرم رضوی مطالبه‌ای به حق است

آیت‌الله علم‌الهدی به شکل‌گیری اعتراضات و گله‌هایی از چگونگی وقوع این حادثه در حرم مطهر امام رضا (علیه‌السلام)، افزود: گاهی این عواطف سرشار پر هیجان باعث بعضی قضاوت‌ها هم می‌شود، مطالبه امنیت حرم و اعتراضی که بعضی‌ها دارند که چرا امنیت حرم اینطور بوده که یک ناپاکی وارد شود و این طور سه عزیز را سلاخی کنند در صحن امام رضا (علیه‌السلام)، مطالبه به حقی است اما باید توجه داشت در این مسئله نه حریم آستان قدس و خدام و نه عزیزان محافظ کوتاهی انجام ندادند.

ایشان اضافه کرد: اولأ قاتل در درجه اول با کمترین فرصت به وسیله نیروهای حفاظتی و مردم نه تنها دستگیرشد بلکه هم‌دستان او نیز دستگیر شدند، با حرکتی مردم و جریان بصیرانه‌ای که حفاظت انجام داد ولی این را بدانید الان چندین سال است که حریم مطهر امام هشتم مورد تهدید دشمنان مخصوصأ دشمنان تکفیری است و این جریان حفاظت، امنیت حرم را تأمین کردند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: حداقل در مقابل یک حادثه ناامنی که صورت می‌گیرد باید نسبت به آنچه در گذشته نسبت به حفظ امنیت حرم صورت گرفته زبان تشکر داشته باشیم؛ حالا هر غفلت و جریانی پیش آمده، مطالبه امنیت حرم، مطالبه به حقی است، احساس دینی و انقلابی شماست که باید حرم امام رضا(علیه‌السلام) امنیت داشته باشد و گلایه شما بر اساس احساس و عاطفه پاک نسبت به ساحت امام هشتم(علیه‌السلام) است اما نباید به صورت یک شکوه و انتقاد دربیاید.

ایشان با بیان این‌که آستان قدس هیچ کوتاهی در این زمینه نداشت زیرا آن قاتل مسلح با آن شقاوت به این سادگی دستگیر نمی‌شد، ابراز کرد: در این جریان تولیت آستان قدس رضوی از همه دغدغه‌مندتر مسائل را پیگیری کردند، نسبت به تجلیل شهدا و خانواده آنان، تولیت آستان قدس نهایت دغدغه را نشان دادند، لذا این مطالبه به حق نباید به صورت شکوه دربیاید.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به این‌که عزیزان ما در عرصه حفاظت به طور کامل بیدار و هوشیار هستند، گفت: چندین سال است حتی کوچک‌ترین حرکت ناامنی با تهدیدهای سنگینی که از گذشته نسبت به حریم مطهر از طرف دشمنان به خصوص جریان‌های تکفیری داشتیم، صورت نگرفته است؛ این اولین ناامنی است که این هم نباید صورت می‌گرفت و قابل تحمل نیست.

ایشان با ابراز امیدواری نسبت به مراقبت‌های بیشتر آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: نسبت به مراقبت‌های گذشته و خدمات ارزشمند نهاد مقدس آستان قدس متشکریم، نسبت به عنایت خاص و دغدغه‌مندی که تولیت آستان قدس نسبت به این قضیه داشتند متشکریم و از همه بالاتر از شما مردم متشکریم که این‌قدر عاطفه، عشق و هیجان نسبت به وجود امام زمان(عج) و برای این دو عزیزی که از عرصه خدمت به عرصه شهادت نائل شدند، انجام دادید.

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که از سال 94 ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر تمام حرکات در این مناطق را کاملأ تحت مدیریت قرار داده است، تصریح کرد: 8 پهنه تشکیل شده و هر پهنه‌ای در مدیریت یک عالم خدوم، خدمتگذار و انقلابی اداره می‌شود، در عرصه محرومیت‌زدایی، عمران و آبادانی یا در عرصه امنیت، با اشراف و مدیریت یکی از علما انجام می‌شود؛ شهید دارایی مسئول یک پهنه بود و مسئولیت همه این پهنه‌ها با شهید اصلانی بود.

ایشان یادآور شد: ایناها در خدمت روز و شب نداشتند، بچه‌های یتیم را سرپرستی می‌کردند، خانواده‌های بی‌سرپرست را سرپرستی می‌کردند، به فقرا می‌رسیدند و در عرصه مواساتی که رهبری دستور فرمودند در حاشیه شهر انجام شود، افسران فعالی بودند که هنوز جریان مواسات را در حاشیه شهر ادامه می‌دهند، متأسفانه سه عزیز از عرصه خدمت وارد عرصه شهادت شدند که دوتایشان شربت شهادت نوشیدند و به درجه رفیع شهادت رسیدند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که قدردانی از روحانیت خیر، خدوم، جهادگر و انقلابی این هیجان، این احساس و این تشییع جنازه‌ها را می‌طلبد که از شما مردم خیلی متشکر هستیم، اظهار کرد: یک نکته که باید توجه کنیم این است که دشمن جدی است یعنی حرکت جسورانه‌ای که از یک ناپاک صورت گرفت، ناپاکی که افتخار کرد تکفیری هستم و از کارم پشیمان نیستم، ثابت می‌کند دشمن در دشمنی‌اش جدی است و در دشمنی پای همه چیز ایستاده است.
دشمن آدم کش وسط میدان همان دشمن فضای مجازی است

ایشان افزود: جریان تکفیری پیاده نظام آمریکایی است، بر حسب اعتراف وزیر اسبق آمریکا، جریان‌های تکفیری و داعش را تأسیس کردند به‌عنوان پیاده نظام آمریکا در منطقه که فساد و جنایت کنند یعنی به نقطه‌ای برساند که پیاده نظامش در این عرصه به کشتن قانع نیست و در کنار کشتن، باید حرمت حریم مقدس امام هشتم (علیه‌السلام) را از بین ببرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که چالش سر راه کدخدایی جهانی دشمن، مسئله ولایت مردم و ولایت‌مداری مردم در عرصه امت اسلام است، خاطرنشان کرد: در عرصه‌های امنیتی نیروهای بصیر، بینا و مقتدر ما با قدرت ایستاده‌اند و جلوی اجرای دشمنی دشمن را خواهند گرفت اما در عرصه‌های دیگر، در و دروزاه‌های مملکت باز است و حساب کتاب ندارد، دشمن آدم‌کش حرم امام رضا (علیه‌السلام) همان دشمن ولنگار، ناپاک، بی‌رحم و ستمگر فضای مجازی و جریان رسانه‌ای است.

جوانان در عرصه جهاد تبیین حضور فعال داشته باشند

ایشان با اشاره به این‌که به تعداد تمام گوشی‌های هوشمند، رسانه آزاد و رسانه باز در مملکت داریم که تولید و بازنشر پیام می‌کنند، از هیچ‌جا هم مجوز نمی‌خواهند و هیچ‌کس جلودارشان نیست، تصریح کرد: دو عرض دارم، یک عرضم با شما جوانان و افراد گوشی به دست است که قدرت تولید پیام دارید، جهاد تبیینی که به فرمان رهبری ابراز شده، تنها مال من طلبه تریبون‌دار و منبردار نیست، این فرمان جهاد همگانی مال شماست.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: شمایی که گوشی هوشمند دستت است و می‌توانی تولید و نشر پیدا بدهی مسئول هستی، باید فعالانه و مجاهدانه در این عرصه در مقابل تهاجمات نابکارانه فضای ولنگار باز مجازی وارد شوی، این وظیفه است، نکنید، حکم الله را زیر پا گذاشته‌اید، انجام ندهید، بر خلاف فرمان جهاد واجب عمل کرده‌اید.

فضای مجازی؛ آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی!

ایشان تصریح کرد: پیام دوم به مسئولین این کشور است؛ در این مجلس و دولت چقدر می‌خواهید این‌طرف و آن‌طرف کنید تا فضای مجازی را کنترل کنید؟ شورای عالی فضای مجازی به فرمان مقام معظم رهبری چند سال است تشکیل شده اما «آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی!» چه می‌کند این شورای عالی فضای مجازی؟ این ارتباطات پهناور در کشور با این دروازه عظیمی که به روی دشمن باز شده تا دشمن با همه قدرت در این فضا فعالیت کند، چه می‌کنند؟

امام جمعه مشهد مقدس افزود: مجلس هم که هر روز یک افسانه ساز می‌کند، یک روز می‌گویند «طرح صیانت»، بعد می‌گویند «طرح صیانت قبول نیست، طرح تنظیم‌گری» و تنظیم‌گری هم زیر سؤال، چرا اینقدر معطل هستید؟ منتظر چی هستید؟ تا کجا می‌خواهید دشمن برسد؟ می‌خواهید دشمن دیگر چیکار کند که به فکر بیفتید فضای مجازی را اصلاح کنید و جلوی جریان ولنگار رسانه‌ای را بگیرید؟

ایشان متذکر شد: این مجلس و دولت باید با همه قدرت بیایند بایستند، خطر است، دشمن آمده تا بیخ گوش ما، آمده تا حلق ما همه چیز ما را دارد می‌گیرد، هی شما امروز و فردا می‌کنید، طرح صیانت رأی آورد، رأی نیاورد، تنظیم‌گری بیاید و نیاید، چرا اینقدر معطل هستید؟ جوابی برای خدا دارید؟ رویتان می‌شود امام زمان (علیه‌السلام) را صدا بزنید با این سهل‌انگاری که در کار جلوگیری از رسانه‌های بی بند و بار دارید؟ شما با همه قدرت این تبیین را به‌عنوان جهاد انجام دهید و عزیزان مسئول هم با همه حس و حماسه‌ای که نسبت به این نظام دارند، با قدرت فضای مجازی و ولنگاری فضای مجازی را مدیریت کنند.

1401/01/19
20:04

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد