آیت‌الله‌علم‌الهدی:

شهدای حادثه حرم رضوی خود را فدای خدمت به دین کردند/ مجاهدت فراگیر و همه‌جانبه شهید دارایی در عرصه محرومیت‌زدایی

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با خانواده شهید محمدصادق دارایی بزدی، روحانی شهید حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی که با حضور خانواده رئیس جمهور برگزار شد، با تأکید بر اینکه شرط نائل آمدن به توفیق شهادت این است که افراد شهیدانه زندگی کنند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در مسیر مقابله با نظام سلطه و اذناب او همواره قربانیانی را تقدیم اسلام کرده که شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی از جمله این قربانیان هستند.

ایشان افزود: تنها افرادی می‌توانند در خط سرخ شهادت به پیش بروند که خود را به معنای واقعی کلمه در مفهوم خدمت به دین ذوب کرده باشند و به جز طی طریق در این مسیر الهی، موضوع دیگری را در دستورکار خود قرار ندهند. موضوع شهادت برای برخی افراد نظیر این روحانی مجاهد در حکم تکمیل‌کننده سلوک معنوی آنان است؛ به‌گونه‌ای همه عمر خود را سراسر در خدمت دین خدا و خلق او به کار می‌گیرند و درنهایت با شهادت، این الگوی اخلاقی و عملی تکمیل می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آن چه که در رسانه‌ها با عنوان اقدامات جهادی شهید دارایی بیان می‌شود، تنها گوشه‌ای از تلاش‌های این روحانی مجاهد است و علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم در مناطق محروم و حاشیه شهر، شهید دارایی همچون سایر طلاب مجاهد که در مناطق محروم فعالیت دارند، به همه ابعاد و جوانب زندگی محرومان توجه داشت.
ایشان ادامه داد: اگر امروزه شاهد هستیم که از استانداری و فرمانداری و شهرداری گرفته تا آستان قدس رضوی و سپاه استان در راستای حل چالش‌های مناطق محروم تلاش می‌کنند، به خاطر شناخت کامل و دقیقی است که امروزه نسبت به مشکلات این مناطق وجود دارد و دستیابی به این شناخت از مسائل و مشکلات حاشیه شهر در سایه تلاش و مجاهدت شهید دارایی و همسنگران ایشان بوده است. علاوه بر این، سیر تغییر وضعیت حاشیه شهر مشهد از یک تهدید بالقوه در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی به فرصتی برای خدمت نیز به برکت مجاهدت‌های این شهدای والامقام بوده است.
در انتهای این دیدار، همسر روحانی شهید محمدصادق دارایی ضمن قدردانی از حضور آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: برپایی باشکوه مراسم تشییع پیکر این شهید با حضور آحاد مردم مشهد نشانه قدرشناسی مردم و مایه تسلی خاطر خانواده شهداست. در مقابل، دشمن نیز باید بداند که هویت و ماهیت برنامه‌های تفرقه‌افکنانه او برای این مردم برملا شده و این توطئه‌ها با همبستگی و بصیرت انقلابی این ملت همیشه ناکام خواهد ماند.

1401/02/06
08:32

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد