آیت‌الله‌علم‌الهدی:

جمعیت هلال‌احمر، ترویج‌دهنده فرهنگ ایثارگری در جامعه است/خدمت به مردم، رسالت راهبردی جمعیت هلال‌احمر

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با دکتر یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور و جمعی از فعالان جمعیت هلال‌احمر استان که به میزبانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شده بود، اظهار کرد: امیدواریم که تحولی شایسته شأن نظام و انقلاب در هلال‌احمر به وجود بیاید زیرا اگرچه این نهاد از ابتدا در خدمت مردم بوده اما در واقع هلال‌احمر جمهوری اسلامی باید فراتر از سیاست‌های کاری و دامنه فعالیتی صلیب سرخ جهانی عمل کند و بیش از آن که انشعابی از آن باشد، خود را ملزم و مقید به جهاد در راه خدمت به خلق و کسب رضای پروردگار بداند.

ایشان افزود: باید تحول عمیقی در هلال‌احمر به وجود بیاید. ارزش در این نهاد خدمت‌گزار این نیست که در رده‌بندی صلیب سرخ جهانی حائز جایگاه برتر باشد بلکه ارزش حقیقی به این است که هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تا چه در خدمت مردم و ناجی آنان در ابتلائات و بحران‌ها باشد و اخلاص مؤمنانه و انگیزه‌های بسیجی را در میان اعضای خود نهادینه کند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه محور همه امور باید بر مدار کسب رضای الهی باشد، خاطرنشان کرد: در هر عرصه‌ای که فعالیت می‌کنیم، پیش از هر موضوع دیگری باید تلاش‌های خودمان را به سمتی هدایت کنیم که زمینه‌ساز تعجیل در فرج امام زمان (عج) باشد. متأسفانه در شرایط فعلی، سهم فعالیت هلال‌احمر در عرصه‌های فرهنگی، بسیار کمرنگ است و عمده برنامه‌ریزی‌های موجود بر مبنای فعالیت‌های امدادی متمرکز شده که گسترش برنامه‌ریزی‌های هلال‌احمر برای پوشش زمینه‌های فرهنگی نیز باید در محوریت برنامه تحول این نهاد خدمت‌گزار باشد.
ایشان ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثارگری از جمله ظرفیت‌های فرهنگی جمعیت هلال‌احمر است و اکنون که بخش قابل‌توجهی از اعضای این جمعیت فداکار از میان جوانان این کشور انتخاب شده‌اند و هلال‌احمر پایه و مبنای مردمی دارد، باید از این زیرساخت مردمی به نحوی استفاده کند که امکانات و بودجه‌ها هم در عرصه خدمت‌رسانی درمانی و امدادی و هم در زمینه فرهنگ‌سازی به کار گرفته شود.
آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: گستردگی دامنه تهاجم جریان باطل به جبهه حق در حال حاضر، از زمان بعثت پیامبر اکرم (ص) تاکنون بی سابقه است و همه این فشارها هم به‌طور خاص بر نهادهایی متمرکز است که بیشترین کارآیی را در عرصه جهاد و خدمت داشته باشند لذا انگیزه‌های انقلابی جمعیت هلال‌احمر و فعالیت‌های مخلصانه اعضای آن خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب است.
ایشان در انتها خطاب به کارکنان هلال‌احمر استان و جوانان داوطلب این جمعیت گفت: آقای ذاکریان که سرپرست فعلی جمعیت هلال‌احمر استان هستند، در زمان اوج‌گیری کرونا در استان، بسیج جامعه پزشکی را به‌گونه‌ای مدیریت کردند که خدمات چشمگیری در راستای کمک به مردم انجام داد تا حدی اگر اخلاص و ابتکارات بسیج جامعه پزشکی در آن ایام نبود، اهالی این استان تا به امروز درگیر کرونا بودند لذا هم‌اکنون بر مبنای اعتقادی که در دل دارید و با اخلاصی که در بدنه هیئت مدیریتی این جمعیت وجود دارد، باید همت کرد تا هلال‌احمر در این کشور به‌گونه‌ای سازماندهی شود که در شأن اسلام، انقلاب و این ملت باشد.

1401/02/27
14:38

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد