آیت‌الله‌علم‌الهدی:

امام را به‌درستی تبیین نکنیم، تحریف می‌کنند/ تلاش دستگاه‌های فرهنگی و هنری غرب برای براندازی اسلام

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم امام رضا علیه‌السلام برگزار شد، با بیان این‌که دهه مبارکه کرامت است، اظهار کرد: ماه ذیقعده در بین تمام ماه‌های سال متعلق به وجود مقدس امام هشتم علیه‌السلام است، این ماه، ماه امام رضا است؛ اول ماه میلاد مسعود خواهر کریمه‌شان حضرت معصومه علیها سلام، یازدهم ماه ولادت با سعادت خود امام هشتم علیه‌السلام، بیست و سوم، ماه زیارتی مخصوص علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام، بیست و پنحم ماه روز دحوالارض و از اعمالش زیارت مخصوص امام هشتم علیه‌السلام) هست و روز آخر ماه نیز سالروز شهادت میوه دلشان حضرت جوادالائمه علیه‌السلام است؛ خوشا به حال شما که توفیق زیارت در این ماه تصیبتان شد و ان‌شاءلله در این زیارت در این ماه مشعمول عنایات و رفعت خاصه مولا قرار بگیرید.


ایشان با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره)، ادامه داد: امشب شب سالگرد رحلت جانگداز امام بزرگوار قهرمان‌ساز ما هست؛ با گذشت سی و چند سال از این خاطره دلخراش و تلخی که نه تنها برای ملت ما، نه تنها شیعیان جهان بلکه برای مسلمانان جهان داغ امام فراموش شدنی نیست و هنوز بعد از سی و چند سال در داغ امام بزرگوار ما کاملأ آزرده‌خاطر هستیم.

تبیین امام خمینی (ره) یکی از مصادیق جهاد تبیین

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بر لزوم تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) تأکید و خاطرنشان کرد: نکته‌ای که باید توجه کرد این است که یکی از مصادیق جهاد تبیین که مقام معظم رهبری فرمانش را صادر کردند، تبیین امام هست؛ امام را باید به درستی تبیین کرد یعنی در یک تبیین حسی و لمسی امام، امام در سی و چند سال دوران رهبری مقام معظم رهبری ظهور و بروز پیدا کرده است.

ایشان افزود: امام‌شناسی در سی و چند سال رهبری مقام معظم رهبری در تداوم امامت امام است، اگر نسل‌هایی که امام را ندیدند و با امام به روایت صدا و تصویر آشنا شدند، بخواهند بفهمند امام کی و چی بود، مدیریت امام چطور بود و سیاست امام چه بود، همینی است که امروز در جریان رهبری و مدیریت مقام معظم رهبری حس می‌کنید، این همان امام است.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: برای شما برادران و خواهران جوانی که امام را ندیدید، اگر بنا شد واقعیت امام تبیین نشود، متأسفانه امام تحریف خواهند شد؛ تحریف امام از یک طرف به‌وسیله عوامل مزدور نفوذی خارجی برای فریب مردم صورت می‌گیرد ولی متأسفانه تحریف امام در داخل نیز به وجود خواهد آمد.

تحریف امام در داخل کشور

ایشان بیان کرد: امام در داخل خود ما هم تحریف می‌شود یعنی آنانی که یک روزی به تعبیر مقام معظم رهبری «سوپر انقلابی» بودند، امروز خسته شدند و می‌خواهند انقلاب را زمین بگذارند، انحراف خودشان را در خستگی از انقلاب به امام نسبت می‌دهند و امام را تحریف می‌کنند.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: دسته دومی که از داخل خود ما دست به تحریف انقلاب می‌زنند، نئوانقلابی‌هایی هستند که افراد یا گروه هایی به عنوان عدالتخواه مقابل ولایت دنبال عدالت می گردند و امام را مطرح و تحریف می کنند؛ اگر امام امروز تبیین نشود، متأسفانه امام هم مثل بقیه اصول انقلاب اسلامی ما تحریف خواهد شد، امام کی و چی وبد؟ امام یک سیاستمدار و مدیر بود؟ امام یک انقلاب ساز تحول آفرین بود؟ امام فقط توانست جامعه ای را زیر و رو کند؟ اصل و واقعیت امام چی بود؟

ایشان با تأکید بر این‌که امام راحل را باید در جایگاه خود تبیین کنیم، اظهار کرد: یک وقت می‌خواهیم امام را از پنجره یک سیاستمدار و روزنه مدیر و انقلابی انقلاب‌ساز تفسیر وتبیین کنیم، این واقعیت امام نیست، باید امام را در جای خود تبیین کنیم، امام از تبار رهبران دینی در دنیا بود؛ بعد از وجود مقدس ائمه معصومین تا امروز در غیبت صغری و کبری، امام در عرصه مرجعیت و رهبری دینی هم در بین مسلمانان غیر شیعه و هم در بین شیعیان یک عنصر بی‌نظیر بود، مثل امام در تاریخ 1180 ساله غیبت حجت خدا در عرصه زندگی اجتماعی شیعه وجود نداشت.

اشتراک نظام‌های فکری و سیاسی دنیا در حذف دین

آیت‌الله علم‌الهدی به تشریح فضای حاکم بر دنیا در زمان ظهور انقلاب اسلامی پرداخت و تصریح کرد: امام روزی در دنیا ظاهر شد که در همه کشورهای جهان دو نظام حکومتی حاکم بود، نظام سوسیال امپریالیسم و لیبرال امپریالیسم؛ این دو نظام غرب و شرق دنیا را گرفته بود و این دو نظام اتخاذ شده از جریان مدرنیسم و مدرنیته بود؛ مدرنیسم هم بر سه اصل استوار بود، اصل سکولاریسم یعنی سیاست منهای دین، اصل اومانیسم یعنی اصالت لذت و شهوت در انسان و اصل ناسیونالیست یعنی انسان به جز استعداد درونی خودش به هیچ قدرت و جریان دیگری به نام خدا و دین در زندگی نباید متوصل شود؛ این سه ضلع مدرنیسم بود و این دو نظام از این تفکر به وجود آمد، این دو نظام در حذف دین از زندگی مردم مشترک بودند.

ایشان خاطرنشان کرد: سوسیال امپریالیسم دین را افیون ملت‌ها می‌داند، لیبرال امپریالیسم دین را عامل تقدیرگرایی و مانع رشد و توسعه اقتصاد انسان‌ها می دانست و هردو می‌گفتند دین باید از زندگی بشر براندازی شود، این دو در این نقطه مشترک بودند، همه حکومت‌های جهان و قدرت‌های حاکم عالم چه در کشورهای کوچک و چه کشورهای بزرگ از این دو مبدأ نظام حکومتی منشأ می‌گرفتند و با این دو اندیشه سیاسی بر مردم مسلط شدند.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: امام در چنین زمانی آمد، نظام حکومتی بر مبنای خداباوری، معادباوری و برگرفته از دین را آورد در معادلات سیاسی جهان حاکم کرد و معادلات سوسیال و لیبرال امپریالیسم در دنیا به‌هم‌زده شد، این معجزه امام است که دنیا را متوجه نظام حکومتی کرد که بر مبنای خداباوری، معادباوری و توسعه دادن این اندیشه در دنیا ایجاد کرد، از طرفی کاری که کرد نظام معادباورانه و خداباورانه بر معادلات سیاسی حاکم شود و معادلات سیاسی بین‌المللی که بین شرق شوروی و غرب آمریکا امضا شد بود را به کلی بهم خورد.

تحقق «ولایت فقیه» توسط امام خمینی (ره)

ایشان اضافه کرد: برادران و خواهران جوان، شما که امام را درک نکردید، این عمق عظمت امام هست که مسئله انقلاب ایران در مقابل این انقلاب جهانی که امام ایجاد کرد، کوچک است، امام چنین شخصیتی بود؛ شما نمازگزاران متدین مقلد مرجعیت هستید، از غیبت صغری امام زمان علیه‌السلام تا به امروز مراجعی که آمدند از مرحوم شیخ مفید، ابن ادریس، ابن براج تا مرحوم علامه حلی، شهیدین، محقق کرکی، محقق بزرگ و تمام عزیزانی که در متأخرین آمدند همچون مرحوم صاحب جواهر و دیگران، همه ولایت فقیه را درس دادند، یکی این‌ها نتوانست پیاده کند، مرحوم محقق کرکی تصمیم گرفت ولایت فقیه را در شعاع سلطنت سلاطین صفوی پیاده کند، خودش نتوانست پیاده کند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که امام بزرگوار ما آن عنصر و اسطوره با عظمت تحول‌سازی بود که آنچه آنان طی هزار و چند سال درسش را دادند، به‌عنوان یک نظاتم ولایی در این کشور پیاده کرد و دنیا را تشنه این نظام کرد، اضافه کرد: امام بزرگوار نه تنها در این مملکت بلکه در تمام کشورهای دنیا این اسلام‌خواهی و اسلام‌گرایی را در شرق و غرب دنیا به راه انداخت.

ایشان تصریح کرد: خدا حفظ کند برادر مجاهد فداکار ما حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای زکزاکی را، در سفری که ]مدت‌ها پیش[ ایشان به مشهد آمدند، از ایشان پرسیدم «در نیجریه چقدر شیعه وجود دارد؟» ایشان گفتند «قبل از پیروزی انقلاب و ظهور امام دو قبیله بودند در صحرا، به این‌ها می‌گفتند شیعه، این‌ها فقط محب اهل بیت بودند و اعمال و کردارشان مطابق فتاوای ائمه عامه بود، فقط محب اهل بیت بودند، از پیروزی انقلاب به این طرف (آن روز گفت) امروز 5 میلیون شیعه در نیجریه داریم»؛ گفت در همین عاشورای گذشته ظهر عاشورا نهاری که به سینه‌زن‌ها دادیم، فقط 2 میلیون نفر شیعه نهار دادیم.

تمرکز دشمن بر دشمنی با اسلام

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: آیا این تحول و انقلاب مهم است یا این‌که یک نظام ستمشاهی را از بین ببرند و نظام جمهوری اسلامی بیاروند؟ امام چنین معجزه و شخصیتی است، این نقش امام در توسعه اسلام و معارف اهل بیت و آشنایی مردم دنیا با آموزه‌های اهل البیت است که همه تشنه معارف اهل بیت شدند؛ به برکت معجزه امام و نقش‌آفرینی که در دنیا داشت، امروز دنیای غرب که سیادت خود در دنیا را از دست رفته می‌بیند و می‌بیند حاکمیت و سلطه‌اش در دنیا دارد از بین می‌رود، دشمنی اش را با امام و انقلاب در دشمنی با اسلام و ائمه معصومین متمرکز کرده است.

ایشان بیان کرد: می‌‍گویند امام سی و چند سال پیش از دنیا رفت و این انقلاب به‌عنوان یک نظام حکومتی، با یک چالش گرفتارش می‌کنیم اما آنی که حریفش نمی‌شویم و یک سنگلاخ بزرگ در مقابل سیادت غرب و توسعه جهانخواری آمریکا هست، آن اسلام، پیغمبر و بچه‌های پیغمبر است.

دستگاه‌های هنری و فرهنگی غرب علیه اسلام

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که امروز تمام دستگاه‌های هنری و فرهنگی غرب برای براندازی اسلام فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: نقطه مقابل آنان اسلام، اهل بیت و پیغمبر هستند و نمونه‌اش را می‌بینید، این فیلم نابکرانه‌ای که بر ضد وجود مقدس امام هشتم علیه‌السلام و توهین به این بارگاه ملکوتی درست شد، پنج مؤسسه هنری آلمان بیش از یک میلیون یورو به این فیلم کمک کردند تا ساخته شود.

ایشان ادامه داد: مسئله جشنواره کن در فرانسه یک تشکیلات فرهنگی بر ضد اسلام و برای براندازی اسلام است، چند «عنکبوت سیاه فرهنگی» پیدا کردند که به‌نام ایران این فیلم را راه انداختند اما در اصل به‌عنوان مبارزه با اساس اسلام، اهل بیت و پیغمبر این کار صورت می‌گیرد.

دروغگویی عده‌ای به اسم ولایتمداری

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز این‌ها دارند با اسلام دشمنی می‌کنند، یک عده آدم‌هایی که خودشان را خیلی ولایتمدار می‌دانند، خود را وابسته به ولایت اهل بیت می‌دانند و از همه حرکات سیاسی و حمایتی از نظام دست کشیدند به‌عنوانی که فقط ائمه را قبول دارند، چرا در مقابل این حرکت‌ها ساکت هستند؟ چرا عملی انجام نمی‌دهند؟ معلوم می‌شود این‌ها هم در ادعایشان دروغ می‌گویند، این‌ها هم از جای دیگر آبشخور دارند به نام اهل بیت بیایند در مقابل یک جریان زنده‌ساز اهل‌البیت و معارف اهل‌البیت در دنیا به دست توانایی امام بزرگوار و قهرمان‌ساز در مقابل این جریان بایستند به‌عنوان عشق به اهل بیت؛ اگر عشق به اهل بیت است، به امام هشتم، پیغمبر خدا و ائمه توهین می‌کنند، چرا عکس‌العملی نشان نمی‌دهید و برخوردی نمی‌کنید؟

ایشان تأکید کرد: برادران و خواهران، در کنار امام‌شناسی، دشمن‌شناسی برای ما موضوعیت دارد، امام را که می‌شناسیم، باید دشمن را هم دقیقأ بشناسیم و حتی دشمن در لباس دوست را باید تشخیص بدهیم در غیر این‌صورت اگر دشمن‌شناسی نداشته باشیم، امام‌شناسی به تنهایی به درد ما نمی‌خورد.

1401/03/13
17:49

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.