آیت‌الله‌علم‌الهدی:

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با امیر سرتیپ یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش و جمعی از فرماندهان و کارکنان هوانیروز مشهد که به میزبانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: حضور شما در مشهدالرضا (ع) مشمول عنایات خاص امام هشتم (ع) است زیرا افسران هوانیروز همچون همه کارکنان ارتش، مایه افتخار نظام و سربلندی امت هستند و خدا را شاکریم که شخصیت‌های فداکار و باایمانی را در بدنه نیروهای مسلح ما قرار داده که به برکت حضور آنان، قلوب مؤمنین آرام گرفته و کشور از گزند آسیب‌ها در امان نگه داشته شده است.

ارتش، سرمایه ملت در عرصه جهاد
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، امرای ارتش را سرمایه‌های ملت در عرصه جهاد خواند و خاطرنشان کرد: در سال‌های پس از انقلاب، دشمن همواره درصدد بوده تا در فراز و نشیب‌های مختلف، جامعه و نظام را در نقاط ضربه‌پذیری قرار دهد اما در این ایام، چهره‌های نورانی و اندام‌های ورزیده فرزندان ملت در ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه مایه دلگرمی و قوت قلب دوستداران انقلاب است.
ایشان افزود: شهامت و غیرت مثال‌زدنی فرماندهان ارتش که آمیخته با اعتقادی راسخ و ایمانی عمیق است، ظرفیت بی‌مانندی را برای نظام اسلامی ما ایجاد کرده که یادآور قدرت پروردگار و عنایت اهل بیت (ع) است و در سایه آن، ارتش جمهوری اسلامی ایران به تنها یگان نظامی در دنیا تبدیل شده است که آمادگی رزمی و توانمندی نظامی را با باورهای دینی و اعتقادی درهم آمیخته و به عالی‌ترین درجه بازدارندگی دفاعی رسیده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هم در دوران دفاع مقدس و هم در ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های پراکنده دشمن در تاریخ انقلاب اسلامی، هوانیروز ازجمله یگان‌های مقابله‌کننده محوری و عناصر مؤثر دفاعی کشور بوده که باعث شده تا همگان نسبت به اخلاص و توانمندی مجاهدان این یگان آگاهی و اشراف داشته باشند اما موضوعی که عمدتاً از آن غفلت می‌شود، هویت اعتقادی هوانیروز در تاریخ انقلاب اسلامی است.
ایشان تأکید کرد: نقش همافران و نیروی هوایی ارتش در وضعیت سیاسی کشور بسیار مؤثر بوده است؛ تا جایی که قیام افسران نیروی هوایی ارتش در روز نوزدهم بهمن‌ماه را می‌توان نقطه عطفی در مبارزات سیاسی مردم با رژیم طاغوتی پهلوی دانست و این مسائل باید برای افسران جوان و کارکنان هوانیروز هم به‌خوبی تبیین شود تا از سابقه انقلابی یگان خود آگاهی داشته باشند.
خداباوری نیروهای مسلح، شرط اصلی بازدارندگی
آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه عامل اصلی بازدارندگی، روحیه افسران و سربازان ما در رده‌های مختلف نیروهای مسلح است، گفت: آن چیزی که در پنتاگون موردمحاسبه دشمن قرار می‌گیرد، تجهیزات نظامی و دفاعی ماست اما این تجهیزات زمانی به اوج اثربخشی می‌رسد که با ایمان همراه باشد و همین بی‌بهره بودن از ایمان باعث می‌شود تا صهیونیست‌ها علیرغم استفاده از تجهیزات مدرن نظامی، در جنگ‌ها پا به فرار بگذارند و تسلیم شوند.
ایشان ابراز کرد: در دوران حکومت پهلوی، هیچ کشوری در دنیا از توان نظامی ارتش ایران حساب نمی‌برد و اشغال ایران به دست متفقین در کمتر از یک هفته نمونه این موضوع است اما پس از انقلاب، ارتش فداکار ما یکی از مؤلفه‌های اساسی اقتدار نظام اسلامی بوده و روحیه افسران و ولایتمداری فرماندهان، بازدارندگی فوق‌العاده‌ای برای ماجراجویی‌های دشمنان ایجاد کرده است.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: انسان به باورمندی زنده است؛ به‌طوری که اگر خداباوری از زندگی حذف شود، هیچ موضوعی وجود ندارد که بتواند انسان را به زندگی دنیوی وابسته کند. خوشبختانه این باورمندی به همان میزان که امام خمینی (ره) به خدا و فتح و نصر الهی ایمان داشت، امروزه در تفکر فرماندهان ارتش استمرار پیدا کرده و کار به جایی رسیده که هرکس در هر نقطه از عالم بخواهد روایت غزوات و جنگ‌های صدر اسلام را برای خود تصویرسازی کند، برای درک جایگاه سربازان سپاه اسلام و یاران پیامبر اکرم (ص)، تصویر افسران ارتش و سپاه ما را به ذهن خواهد آورد.
ایشان در انتها ابراز امیدواری کرد: امامین انقلاب، راهنمای جریان حاکمیت جامعه به سمت دولت عدل مهدوی هستند و به همین ترتیب، رزمندگان مخلص ما در رده‌های مختلف نیروهای مسلح نیز در عالی‌ترین مرتبه کمال خود، سربازان در رکاب حضرت بقیه‌الله الاعظم (ارواحنا فداة) خواهند بود.

1401/04/01
18:57

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.