آیت‌الله‌علم‌الهدی:

تحول فرهنگی در فضای ورزشی کشور یک ضرورت حیاتی است/ ضرورت پشتیبانی از استعداد ورزشی جوانان استان

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی و جمعی از مدال‌آوران و پیشکسوتان ورزش استان با تأکید بر اینکه فضای ورزش کشور نیازمند یک تحول فرهنگی است، اظهار کرد: توسعه ورزش باستانی یکی از مسائلی است که می‌تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی موجود در عرصه ورزش را رفع کند زیرا ورزش باستانی صرف‌نظر از سابقه کهنی که در جریان کشور دارد، یک ورزش اعتقادی و ولایی است.


باید استعداد ورزشی جوانان استان شکوفا شود
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به خاطر ریشه‌های ولایی ورزش باستانی، می‌توان روح و فرهنگ این ورزش را با کشتی یا سایر ورزش‌ها ادغام کرد اما به هر ترتیب، جهت‌گیری کلی مدیریت فضای ورزش باید به سمتی باشد که از استعداد جوانان در راستای حل مشکلات فرهنگی عرصه ورزش استفاده شود. در همین زمینه، ورزش خراسان که در ادوار گذشته از همه جهات در اوج بود و تا حد زیادی به‌عنوان یک نمونه در کشور مطرح می‌شد متأسفانه در سال‌های اخیر دچار افت چشمگیر در تمامی عرصه‌ها شده و این به خاطر عدم مدیریت صحیح فرهنگی و فنی است.
ایشان ادامه داد: استعداد جوانان ما در استان خراسان رضوی بسیار زیاد است و چالش موجود در حوزه پشتیبانی است. به همین خاطر، مدیریت ورزشی در استان باید به دنبال پشتوانه‌های اقتصادی مطمئنی باشد که امکانات لازم را برای شکوفایی استعدادهای جوانان ما فراهم کند. در این عرصه، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت همه برنامه‌هاست و به طور مثال، با تکمیل پروژه گود باستانی دانشگاه فردوسی و بهره برداری از آن، می‌توان پیوند مؤثری میان فرهنگ پهلوانی با جمعیت جوان استان ایجاد کرد.

1401/04/22
16:16

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد