آیت‌الله‌علم‌الهدی:

اخلاص در عمل، میراث و آموزه شهدا/ نیروی زمینی سپاه، محور اقتدار حاکمیت ولایت در کشور است

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در گردهمایی فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به میزبانی تالار انقلاب اسلامی مجتمع آیه‌ها برگزار شد، با بیان اینکه امام رضا (ع) از همه زائران خود با عنایت و برکت ویژه پذیرایی می‌کند، اظهار کرد: تشرف دسته‌جمعی شما به حرم مطهر رضوی موردتوجه خاص امام رضا (ع) خواهد بود و این زیارت جمعی، خصوصیتی پیدا می‌کند که در نتیجه آن، پذیرایی خاص و ویژه حضرت را شامل خواهد شد.

اقتدار دفاعی کشور، دشمن را زمین‌گیر کرده است
ایشان با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه، محور اقتدار حاکمیت ولایت در کشور است، افزود: موقعیت فعلی ما در دنیا از زمان بعثت نبی مکرم اسلام (ص) تا به امروز بی‌سابقه بوده زیرا توجه ملت‌های دنیا به اسلام به‌موازات دشمنی‌هایی که نسبت به محور جریان حق صورت می‌گیرد، در هیچ برهه‌ای نمونه مشابه نداشته و در این شرایط، مسئولیت خطیری بر عهده نیروی زمینی سپاه به‌عنوان محور اقتدار نظام است؛ زیرا از یک‌طرف، دنیا شیفته اسلام شده و از طرفی دشمن با تمام توان با گسترش روزافزون قدرت جبهه حق مقابله می‌کند و در این میان، این نیروهای مسلح ما هستند که در برابر قدرت‌های استکباری ایستادگی می‌کنند و قدرت اسلام را پیش چشم ملت‌های آزاده جهان به تصویر می‌کشند.
نماینده مردم مشهد در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد که هر اندازه اظهار اقتدار نیروهای مسلح بیشتر باشد، دشمن بیشتر عقب‌نشینی خواهد کرد و گفت: در 43 سال گذشته که آمریکا از این کشور بیرون رانده شده است، استکبار جهانی و اذناب او در ارتجاع عربی منطقه، بارها اقدام به بحران‌آفرینی و ماجراجویی کرده‌اند اما به هیچ عنوان امکان تسلط دوباره بر منابع و امکانات ایران اسلامی را نداشته‌اند که این توفیق به برکت حضور غیرتمندانه شما در این کشور بوده است.
ایشان ابراز کرد: زمانی که اتحاد جهانی کشورهای مستکبر بر مردم ما یورش آوردند و خاک این کشور در برد جنگ‌افزارهای دشمن قرار داشت، رزمندگان دلاور نیروی زمینی سپاه بودند که به همراه برادران مجاهد خود در سایر رسته‌های نیروهای مسلح، کشور را حفظ کردند و ثمره مجاهدت‌های مستمر آنان تا به امروز نیز این بوده که خاک‌ریز مقدم مبارزه با دشمن از کرانه‌های اروند به کرانه‌های دریای مدیترانه رسیده است و رزمندگان ما در فاصله 10 کیلومتری رژیم صهیونیستی قدرت‌نمایی می‌کنند.
پاسداری از دستاوردهای نظام، مسئولیت ذاتی نیروهای مسلح
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به حدیثی از امیرمؤمنان (ع) خاطرنشان کرد: وجود باکرامت امام علی (ع) می‌فرماید «رَحِمَ الله امرَاءً عَلِم مِن اَین وَ فی اَین وَ اِلی اَین» یعنی خدا رحمت کند بنده‎ای را که بداند از کجاست، در چه شرایطی بسر می‎برد و به کجا خواهد رفت. این کلام امیرالمؤمنین (ع) نه منحصر در وجود انسان بلکه در مصداق یک تشکیلات و نظام نیز قابل تفسیر است و نه‌فقط انسان‌ها در مقیاس فردی بلکه جوامع و نظام‌های حاکمیتی در مقیاس کلان هم لازم است تا در هر لحظه از موقعیت خود آگاهی داشته باشند و مقصد خود را از یاد نبرند.
ایشان ادامه داد: برای استمرار هر خط سیر رو به رشدی، پاسداری از دستاوردها یک ضرورت راهبردی است و در موقعیت بسیار بااهمیتی که هم‌اکنون جمهوری اسلامی در آن قرار دارد، مسئولیت پاسداری از توفیقات فعلی هم بر عهده نیروهای مسلح هوشیار و آماده‌ای ماست که توانمندی دفاعی خود را با اخلاص درهم آمیخته‌اند. اخلاص، موضوع بسیارمهمی است و باید به یاد داشته باشیم که در مسیر پرفراز و نشیبی که انقلاب اسلامی تا به امروز پیموده است، گردنه‌های سخت و بحران‌های عظیمی را پشت سر گذاشته که سربلند بیرون آمدن از آن‌ها جز با اخلاص عناصر مؤمن و انقلابی میسر نبوده است. عزیزانی که در این عرصه به شهادت رسیدند، مخلصانه شهید شدند و این میراث مهم شهداست که در مسیر پاسداری از اقتدار نظام، ما را به جهاد مخلصانه ملزم می‌کند.
بی‌توجهی به اخلاص، سرآغاز آسیب‌پذیری
امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه اگر روزی به خود مغرور شدیم، باید بدانیم که روز شکست ما فرا رسیده است، اظهار کرد: در آینده اگر روزی فرا برسد که تعدد نفرات، توان تسلیحاتی و دانش نظامی ما به چندبرابر وضعیت کنونی برسد اما اخلاص در اردوگاه دفاعی ما فراموش شود، نخستین روز آسیب‌پذیری ما فرارسیده است. نیروهای مسلح ما سربازان امام زمان (عج) هستند و فعالیت آنان زمینه‌ساز تعجیل فرج بقیة‌الله الاعظم (ارواحنا فداه) است لذا غیرتمندی شما در برابر دشمن درصورتی‌که با جوانمردی همراه شود، لبخند امام زمان (عج) را درپی خواهد داشت.
ایشان در انتها افزود: در این شرایط، لازمه اخلاص کامل، ایثار کامل است زیرا اگر قرار است در مسیر دستیابی به اخلاص کامل، همه‌چیز برای خدا باشد، دیگر انسان دریغی از مال و آبرو نخواهد داشت و حتی جان خود را هم در راه رضای الهی وقف می‌کند.

1401/04/29
13:00

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد