آیت‌الله‌علم‌الهدی:

پاسداری از عفت و حجاب، رسالت ارزشمند بانوان مسلمان/ حجاب، پرچم جامعه اسلامی و نماد دین خداست

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم زنگ نماز مهر تحصیلی که با حضور امیر شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم و دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد مهدیه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی جدید را به محضر همه شما برادران و خواهران بزرگوار، اساتید و معلمان محترم و همه مسئولان نهاد مقدس آموزش و پرورش تبریک و تهنیت عرض می‌کنم زیرا امروز، سرآغاز دوره یک‌ساله تعلیم و تربیت نسل آینده‌ساز ایران اسلامی است.

ایشان افزود: در مسیر آموزش و تربیت شما دانش‌آموزان محترم، برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود که بدون شک سرآمد همه آن‌ها همین زنگ نماز است. نماز، زنگ آغاز تحصیل است و به‌وسیله آن اعلام می‌شود که اساس تعلیم و تربیت بر محور اخلاص و بندگی ذات اقدس پروردگار قرار دارد و عزیزان دانش‌آموز ما در خط بندگی و جاده تکامل عبودیت خداوند متعال حرکت می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت تعالی مستمر در مسیر بندگی و عبودیت خدا خاطرنشان کرد: هر انسان در مسیر تعالی خود موضوعی را به‌عنوان هدف در نظر می‌گیرد و بدیهی است که هرکدام از دانش‌آموزان، اهداف متنوع و متعددی برای خود در نظر داشته باشند اما حقیقت این است که بندگی و پایبندی به دین باید در همه حال، محور تلاش‌ها باشد زیرا در سایه عبودیت و بندگی پروردگار است که انسان‌ها به اهداف خود نائل می‌شوند و اگر این‌طور نباشد، راسخ‌ترین اراده‌ها هم ناکام خواهند ماند.
نماز باید در طلیعه رفتار دانش‌آموزان متجلی باشد
ایشان ادامه داد: نماز باید در طلیعه رفتار دانش‌آموزان متجلی باشد. اگر شما نماز را بر سایر امور خود مقدم بدانید، در عمل خود را به خدا سپرده‌اید و در سایه عنایات ذات اقدس حضرت حق، مسیر تعالی خود را طی خواهید کرد اما اگر این‌طور نباشد، مجموعه مقاصد و اهداف شما به تعویق خواهد افتاد و پیشرفتی برایتان قابل‌تصور نیست.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نماز باید در طلیعه هر عملی قرار داشته باشد و دانش‌آموزان که در سن طلایی تربیت هستند، می‌توان به سهولت زمینه نهادینه شدن توجه به بندگی خدا را در آنان ایجاد کند.
ایشان تأکید کرد: اگر در یک خانواده، پدر یا مادری فرزند خود را هر بار صدا بزند اما فرزند نسبت به ندای والدین خود بی‌اعتنایی کند، به‌تدریج محبت این فرزند از دل پدر و مادر خواهد رفت. اذان مصداق همان ندای الهی است که پروردگار عالم، بنده‌اش را به عبادت فرامی‌خواند اما اگر انسان به ندای اذان بی‌توجه بماند، این بی‌اعتنایی به ذات اقدس پروردگار عالم زمینه‌ساز قطع ارتباط انسان با پروردگار متعال است و دیگر نمی‌توان انتظار داشت که دعای انسان بالا برود و حاجات فرد اجابت شود.
آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه همه ما باید تلاش کنیم که نماز اول وقت را از دست ندهیم، گفت: دانش‌آموزان بدانند که در اثر تحصیل خود به هر مقام و مسئولیتی هم که برسند، آن‌قدر ارزش ندارد که فرد از درجه انجام وظیفه و پا در رکاب بودن برای دین خدا باز بماند. وجود مقدس نبی مکرم اسلام در حدیث می‌فرمایند «مَن کانَ لِلّه، کانَ اللهُ لَه» یعنی اگر انسان سعی کرد برای خدا باشد، خدا هم با همه عنایات، نعمات، تأییدات و قدرت‎های خود حامی بنده‌اش خواهد بود و در هر بحران از او پشتیبانی می کند.
دختران محجبه در کانون هجمه فرهنگی دشمن
ایشان ابراز کرد: فارغ از اینکه شما یک پزشک حاذق یا یک مدیرکل عالی‌رتبه شوید، باید همواره به یاد داشته باشید که سرباز اسلام هستید و باید از احکام دین خدا پاسداری کنید. این امر خصوصاً از بانوان مکرمه انتظار است که همه‌روزه مدافع عفت، عصمت و حجابی باشند که میراث اولیاءالله است. همه مدیران نظام آموزشی کشور نیز باید همت کنند که دانش‌آموزان دختر به‌عنوان نقطه کانونی هجمه جریان فرهنگی ضدانقلاب، از زمان رضاخان با کشف حجاب اجباری او در مرکز توطئه‌های نرم دشمنان خدا قرار داشته‌اند و این جریان مخرب تا به امروز با آشوب‎ها و خرابکاری‌های کف خیابان استمرار کرده است. 
عضو مجلس خبرگان رهبری در انتهای سخنان خود ابراز امیدواری کرد: حجاب دشمن دارد و همه دشمنان خدا، دشمن حجاب بانوان مسلمان هستند. حجاب بانوان مسلمان، پرچم جامعه اسلامی و نماد دین خداست و مأموریت ویژه و رسالت ارزشمند بانوان هم در سنگر جنگ نرم آن است که پاسدار عفت و حجابشان باشند.
سخنرانی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و اقامه نماز جماعت با حضور دانش‌آموزان این دبیرستان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

1401/07/09
13:56

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد