آیت الله علم الهدی:

جایگاه ایران در حل معادلات جهانی تثبیت شده است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم الهدی در کنگره «مصطفای شهید» که شنبه شب با حضور خانواده معزز شهدا به ویژه شهید احمدی روشن، دانشجویان و خادمان حرم رضوی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه دهه مبارک فجر فرصت نمایش تعالی و تکامل انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: برخی به دهه فجر این دیدگاه را دارند که این ایام یادآور پیروزی انقلاب و ایثارگری است، در حالی که دهه فجر بیانگر انفجار نورِ انقلاب در همان سال است، به این معنا که هر سال در دهه فجر باید بررسی کنیم انقلاب چقدر پیشرفت داشته و چه دستاوردهای جدید را رقم زده است.


وی تصریح کرد: انقلاب پویشی است که در مسیر حرکتش با فراز و نشیب‎های زیادی برخورد می‎کند، لذا این فرآیند مشکلاتی را در اقتصاد و معیشت مردم ایجاد می‎کند که برای نسل چهارم انقلاب کمی سخت است، ولی به شکرانه الهی انقلاب در جریان رسیدن به اعتلای حقیقی پیوسته در حال حرکت است و مردم شاهد این اعتلا خواهند بود.


وی با تاکید بر اینکه انقلاب هنوز در میانه راه است، عنوان کرد: انقلاب مردم در 39 سال پیش اهرمی شد تا به ‎وسیله آن اعتلای کشور را در پیش بگیرند، اولین حرکت این اهرم دگرگون کردن نظام در کشور بود.


امام جمعه مشهد گفت: تمام حرکت انقلاب پیشرفت صعودی بوده است و هدف آن ترویج حاکمیت اسلامی در جهان است، انقلاب تمام معادلات سیاست‌مداران را به ‎هم زد و باعث شد تا سیاست‌مداران جهان جریانات سیاسی خویش را با ملت ایران تنظیم کنند، البته در این راستا دشمنی‎های زیادی هم کردند ولی هربار مردم ایران پیروز میدان شدند.


نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: حضور برخی افراد غرب‏گرا در کشور که بعضا مسئولیت هم دارند، باعث کندی حرکت انقلاب در رسیدن به اعتلا می‏‌شود و فراز و نشیب‏‌های زیادی را برای انقلاب ایجاد می‏‌کنند.


وی اعتلای انقلاب را هدف همه شهدا و ایثارگران در این 39 سال معرفی و عنوان کرد: برخی بر این باورند که جریان هسته‎ای کشور هزینه زیادی برای ملت داشت، در حالی که این هزینه برای دستیابی به موفقیت‎ها در سطح جهان ارزشمند بود.


آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: شهدای هسته‎ای تربیت‌شدگان مکتب انقلاب هستند، لذا وقتی دشمن نتوانست با ایمان آن‌ها مقابله کند، به ترور این عزیزان اقدام کرد.اگر جوانان و نسل جدید که دوران مبارزه و ستم شاهی را ندیده اند بخواهند وضعیت کنونی از جمله مشکلات اقتصادی وسیاسی را به دلیل انقلاب بدانند دید مناسبی نسبت به موضوعات کشور نخواهند داشت به همین دلیل لازم است موضوعات به شکل مناسبی تبیین شود.

وی ادامه گفت: باید بدانیم انقلاب اسلامی ایران برای ایجاد نظام دینی و جهانی کردن آن بود که رسیدن به این جایگاه به آسانی حاصل نشد. امروز خوشحالیم به جایی رسیده ایم که بسیاری از معادلات منطقه ای و جهانی برای حل و فصل شدن نیازمند حضور ایران است و ما در این حوزه حرف برای گفتن داریم و جایگاهمان نیز تثبیت شده است.
 
1396/11/14
19:04

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد