آیت الله علم الهدی:

جریان انقلاب نباید در اشخاص محدود شود/ می‌خواهند جریان انقلابی در مشهد را سرکوب کنند

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در جمع اعضای بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان این‌که رسانه، خط مقدم جبهه است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند دشمن از همه حرکت‌ها در مقابل ما مأیوس شده است.


رسانه خط مقدم جبهه است


ایشان ادامه داد: شاید خودمان این موقعیت را درک نمی‌کنیم اما هم مسلمانان و هم جوامع غیر اسلامی ما را با همین شرایط می‌بینند و قضاوت می‌کنند.


نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که دشمن در جریان نظامی به این جمع‌بندی رسیده که حرکت نظام و هر نوع هجمه نظامی مردم را در حمایت و وابستگی به نظام منسجم‌تر می‌کند خاطرنشان کرد: آنان فهمیده‌اند مردم، قدرت نظام هستند و به دنبال متفرق کردن مردم از حول محور نظام هستند؛ در مورد کودتا نیز بارها شکست‌خورده‌اند و این شکست‌ها باعث بی‌آبرویی و تضعیف آنان شده.


«جنگ نرم»، تنها راه باقی‌مانده برای دشمن است


ایشان با تأکید بر این‌که تنها راه باقی‌مانده برای دشمن، جنگ نرم از طریق رسانه است، اضافه کرد: دشمن جنگ نرم خود را در حوزه رسانه به‌خوبی پیش می‌برد و هنوز همچون سایر حوزه‌ها به نقطه‌ای نرسیده که شکست بخورد و ناامید شود.


آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در 8 سال دفاع مقدس نقش بسیج بسیار مشخص بود که در مقابل همه سلاح‌های مدرنی که دنیا به دشمن داد، با گوشت، پوست‌واستخوان به جنگ تمام تجهیزات رفتند، کار بسیجی، رفتن روی میدان مین بود، گذشتن از سیم‌خاردار، گذر از موانع و رسیدن به دشمن بود.


ایشان به نقش بسیج رسانه در جهاد رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: عزیزان بسیج رسانه باید ببینند به‌عنوان بسیج و بسیجی همان نقش را در میدان جنگ دارند یا ندارند، روی مین رفتند، جاده‌سازی و با گوشت و پوست‌واستخوان در تقابل با آتش دشمن قرار گرفتن، این حالت را بسیج رسانه در جبهه جنگ رسانه‌ای دارد یا ندارد، اگر این‌گونه بود، این بسیج، واقعاً بسیج رسانه است.


دشمن بی‌رحمانه به ارزش‌های انقلاب می‌تازد


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که آنان بی‌رحمانه به ما می‌تازند و هیچ اصول انسانیت را رعایت نمی‌کنند، افزود: دیدیم در ماجرای آتش گرفتن کشتی ایران، عزیزان ما از بین رفتند، خانواده‌ها داغ دیدند اما آنان می‌آیند از همین عرصه استفاده می‌کنند تا جنگ سیاسی راه بیندازند و شگردهای سیاسی خود را پیاده کنند، این‌ها از مغول، تیمور گورکان و هر آدم کشی در جنگ نرم بی‌رحم‌تر هستند.


ایشان، فضای رسانه‌ای امروز را میدان جنگی دانست که باید به میدان آمد، جنگید و مقاومت کرد، اظهار کرد: در جبهه جنگ نرم خاک‌ریزها مشخص نیست که دشمن کجاست، از کجا می‌آید و باید کجا در مقابلش ایستاد، فقط با بصیرت سیاسی و شناسایی فناوری می‌توانید دشمن را تشخیص دهید اما متأسفانه برخی در این فضا به‌صورت پیاده‌نظام دشمن عمل می‌کنند.


مشهد به‌عنوان پیش رو جریان انقلاب هدف قرار گرفته


آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: امروز مشهد به‌عنوان «مشهد» هدف‌گیری می‌شود، هر جا مسئله‌ای در مشهد به وجود بیاید، آن را بزرگ می‌کنند، روی آن کار رسانه‌ای می‌کنند و آدرس کسانی را نشان می‌دهند که می‌توانند سیبل حمله دشمن شوند؛ در بسیاری جریان‌ها مشهد به‌عنوان نقطه خاص هدف قرار می‌گیرد چون احساس می‌کنند در مشهد جریانی انقلابی است که بعضی مسائل را جلو می‌برد و مؤثر است.


ایشان با بیان این‌که اگر مشهد سرکوب شود، این جریان انقلابی نیز در کشور سرکوب می‌شود، تصریح کرد: یک عده با منافع سیاسی و برخی نیز می برای استفاده شخصی برخی اقدامات را صورت می‌دهند، اینجاست که جریان دشمن با نیروی خودی ترکیب می‌شود و خودی می‌شود پیاده‌نظام دشمن؛ در تهاجم‌هایی که به مشهد می‌شود نه‌تنها نباید نقش دفاعی داشت بلکه باید طوری عمل کرد که این تهاجم‌ها شکل نگیرد.


امام‌جمعه مشهد مقدس، قداست و قبه الاسلامی مشهد را هدف تهاجم‌ها و سرکوبی دشمن دانست و افزود: هم به‌عنوان مشهدی و هم به‌عنوان یک رسانه‌ای باید در مقابل هجمه به انقلاب و مبانی انقلابی بایستید.


ایشان افزود: حد شرعی که دستگاه قضایی در مشهد اجرا می‌کند بیشتر از شهرهای دیگر کشور نیست اما چون در مشهد انجام‌شده تحت عناوینی سرکوب می‌شود.


جریان انقلابی نباید در اشخاص محدود شود


ایشان با تأکید بر این‌که جریان انقلاب نباید در اشخاص محدود شود، گفت: دفاع از انقلاب نباید در دفاع از اشخاص تبلور پیدا کند و جریان رسانه نیز نباید مدافع اشخاص شود بلکه عزیزان ما به‌عنوان بسیجی در میدان جنگ رسانه در دفاع از انقلاب بایستند.


آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که همه دنیا، حوزه رسانه و فضای مجازی را به میدان جنگ با اسلام تبدیل کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این میدان نباید تنها مدافع بود و برخورد انفعالی انجام داد، باید برخورد ابتکاری داشت تا ابتکار عمل را به دست بگیریم، اگر جریان رسانه در حوزه نظام و انقلاب، اصول و مبانی نظام را تحلیل کند و در مقام ترویجی برآید که تنها پاسخگو به حمله دشمن نباشد، به موفقیت می‌رسیم.


«عملیات روانی»، شگرد سرکوب ارزش‌ها در جامعه


ایشان، «جنگ روانی» را آفت فعالیت‌های انقلابی دانست و افزود: در حوزه رسانه آفتی وجود دارد که در بسیاری از حوزه‌ها نیز وجود دارد و آن، عملیات روانی دشمن است، دشمن برای اجرای عملیات روانی خود، اول روی بعضی مسائل ارزش‌گذاری می‌کند، یک‌مرتبه جریان رسانه‌ای متصل‌به‌هم وارد میدان می‌شوند، یک نقطه را هدف قرار می‌دهند و بمب باران می‌کنند که اگر کسی در مقابل آن جریان ایستاد، ضد ارزش شناخته شود.


نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: این‌گونه از همان اول نیروهای خودی شامل عملیات روانی می‌شوند، آنچه مسلم است این است که در جریان رسانه تا به الآن پیروز نبودیم اما دشمن نیز هنوز در این عرصه به پیروزی نرسیده چون هدف دشمن در این جنگ، خسته کردن مردم از نظام است که هنوز موفق نشده.


ایشان ادامه داد: این‌که آشوبی ایجاد کنند و بچه‌های 14، 15 ساله سنگی پرتاب کنند، به نتیجه نمی‌رسد اما این اتفاق برای آینده خطرناک است که کسی با این تفکر رشد کند، برای آینده نظام خطرناک است اما ما هنوز نتوانستیم چنین کاری بکنیم چون عناصر انقلابی ما اسیر جریان جنگ روانی شدند.


عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: نیروهایی داریم که باطناً انقلابی هستند و فعال‌اند اما به خاطر این‌که سوژه عملیات روانی می‌شوند، به میدان نمی‌آیند؛ اگر این آفت بسیج رسانه ما را فراگرفت که اگر وارد این عرصه شویم، ما نیز ضد ارزش می‌شویم و به ما می‌تازند، با بسیجی بودن منافات دارد.


تنها راه موفقیت در جنگ نرم، «هم‌افزایی» است


ایشان، کلید موفقیت در عرصه فعالیت رسانه و فضای مجازی را «هم‌افزایی» دانست و گفت: اگر بسیج رسانه بتواند در این میدان نقش نخ تسبیح را ایفا کند و همه قدرت‌های رسانه را در کنار هم قرار دهد، به وظیفه خود در فضای رسانه‌ای عمل کرده است.


آیت‌الله علم‌الهدی به جایگاه فعالیت تخصصی و مؤثر رسانه‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: در عرصه رسانه بعضی دفاع‌ها و موضع‌گیری‌ها کاری است که از دست همه برنمی‌آید و فقط شما می‌توانید انجام دهید، اگر این‌گونه عمل نشود، برخلاف عمل مسؤولانه است؛ امروز شما در عرصه و حرفه‌ای از تخصص برآمدید که دیگران نمی‌توانند کار شما را انجام دهند.
 

1396/11/01
14:08

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد