آیت الله علم الهدی:

سعی کنید نوکر امام حسین (ع) باشید نه کارمند حضرت

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی شامگاه شنبه در همایش «منادیان ولایت» که با حضور صدها نفر از مداحان بسیجی اهل بیت(ع) در استان خراسان رضوی برگزار شد، خود را روضه خوان سیدالشهدا(ع) معرفی و اظهار کرد: امروز مهمترین دام دشمن در مباحث فرهنگی برای مداحان گسترده شده است. الان زمانی است که دشمنان امام حسین(ع) برای نوکران ایشان دام پهن کردند چون میدانند اینها صاحب نفوذ در بین مردم هستند

وی افزود: اگر بنا شد یک نفر از این سمت رو برگرداند چنان ردش میکنند که ازهمه چیز ساقط شود چون طرف حسابش حضرت عباس و امام حسین (علیهم السلام) است، این در، دری است که اگر نوکرش باشی حسابی به شما می رسند پس نوکر باشید نه کارمند. اگر نوکر بودید ارباب همه چیز شما را اداره می کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در ادامه به بیان توصیه هایی خطاب به جامعه مداحان این استان پرداخت و گفت: مداح نباید در یک جناح سیاسی که جریان مخالف نظام است قرار بگیرد و یا تبلیغ کند اما اگر جریانی که از او تبلیغ و دفاع می کند یک جریان انقلابی و کربلایی باشد، نه تنها ایرادی ندارد بلکه ثوابی عظیم محسوب می شود.


آیت الله علم الهدی تصریح کرد: عده ای کارمند امام حسین(ع) هستند و برای شبی مثل عاشورا پاکت با مبلغ مشخص می خواهند، و کسی که برای مجلس نسبت به پولی که بدهند ارزیابی کند دیگر کارمند است نه نوکر امام حسین(ع). هرکاری را که میخواهید بکنید باید قبلش بسنجید که این کار شما با نوکری آقا سازگاری داشته باشد.

وی با اشاره به ضرورت زمان شناسی اصحاب حق و توجه به این نکته در حوزه بصیرت افزایی فعالان فرهنگی، خاطرنشان کرد: در جریان قیام کربلا ???? نفر همراه سیدالشهدا(ع) بودند اما در شب عاشورا تنها 120 نفر از آن ها در رکاب حضرت ایستادند؛ یعنی ???? نفر برگشتند. البته این افراد بعدا توبه کردند و نهضت ‌توابین را تشکیل دادند که به هیچ دردی نمی خورد چراکه کار از کار گذشته بود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: بصیرت در دستگاه سیدالشهدا(ع) بسیار مهم است و در جریان عزاداری آن حضرت باید به این اصل توجه شود. مداحان باید در ایام محرم واقعه عاشورا را زنده کنند و به نوعی آن را تجدید کنند. مداحی باید از صفا برخوردار باشد؛ یعنی شما مداحان نباید هنرپیشه باشید بلکه باید روضه خوانی کنید.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در ادامه افزود: این دستگاه در همه جا و همه مکان ها وجود دارد، الان این دستگاه در انقلابی که میوه دلش آنرا بنا نهاد متبلور است و حال این جریان در این انقلاب به دست شما نوکوان امام حسین(ع) افتاده است. بصیرت در شناخت نوع نوکری سید الشهدا(ع) بسیار مهم است و این قیام و انقلاب نیاز به برنامه با بصیرت شما دارد و این باید برای شما یقین باشد که نوکر حضرت هستید و در این راه اخلاص خود را از دست ندهید

امام جمعه مشهد مقدس در پایان ضمن توصیه به مداحان بسیجی استان خراسان رضوی برای بهره مندی از الطاف و برکات کریمانه امام هشتم(ع)، خاطرنشان کرد: صاحب روضه خوانی سیدالشهدا، خود امام رضا(ع) هستند و از همین رو شما برای روضه خوانی باید از ایشان مدد بگیرید.

 

1396/06/25
19:50

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه 26 دی ماه مشهد مقدس

آیت الله علم الهدی پیش از ظهر امروز در رزمایش مشترک جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگ‌ترین خدمت است

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.