آیت الله علم الهدی:

امر به معروف و نهی از منکر بزرگ‌ترین ابزار تحقق ظهور امام زمان(عج) است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی، هدف از تشکیل ستاد را هماهنگی و همراهی نیروها دانست و خاطرنشان کرد: اصل کار باید با تکیه بر نیروهای متدین انجام شود. در این زمینه از بسیج و سپاه با این عظمت، کمک بگیرید و نیروهای متدین را شناسایی و به کارگیری کنید. در هنگام ایجاد مشکل و مانع ستاد نیز به شما کمک می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با ابراز تاسف نسبت به افزایش فسق و فجور در جامعه تصریح کرد: شما متدینین از مفاسد و ولنگاری‌های فرهنگی و اجتماعی شهر خود دردمند و ناراحت هستید و در مقابل منکرات شرعی احساس تکلیف می‌کنید. این دردمندی مسئله حکومتی و نظام تشکیلاتی نیست بلکه این دردمندی در قلب و فکر شماست.
وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تصویب کرده و این ستادها تشکیل شده است. بنابراین سعی‌ کنید برای انجام واجبات شرعی به امکانات و نیرو و بودجه نیاز نداشته باشید، این مسئولیت را باید خودتان با انگیزه و نیروی درونی به دوش بگیرید.

آیت الله علم‌الهدی با تاکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر واجب شرعی است، گفت: هر انسانی باید برای اجرای آن تلاش کند. شهرهای ما شهر مسلمانان است بلاد کفر نیست و می‌توانید از تمامی امکانات آن استفاده کنید و این کار را به عنوان کار امام حسین(ع) فرهنگ‌سازی کنید. موفقیت در اجرای این امر صرف وقت، نیرو و استعداد می‌خواهد که خوشبختانه شما بزرگواران دارا هستید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه افزود: امر به معروف و نهی از منکر کردن غیر از ستاد اداره کردن است. شما می‌توانید از متدینین شهرتان استفاده کنید. اما بنا نیست که در مملکت سرفصلی را برای نماز خواندن، روزه گرفتن ماه رمضان مردم در نظر گرفته شود. واجبات شرعی تکلیف و وظیفه است و برای انجام آن نیازی به سرفصل نیست.

امام جمعه مشهد با تاکید بر این که هر شهر وضعیت خاص خود را داراست، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم نسخه و برنامه جامعی برای همه شهرستان‌ها بدهیم و تنها می‌توانیم از تجربه دیگران استفاده کنیم. طراحی برنامه و اجرا و ایجاد تشکل‌ها در محیط بزرگ با ایجاد تشکل‌ها در یک محیط کوچک متفاوت است. نماز یک واجب فردی و امر به معروف و نهی از منکر یک واجب اجتماعی است برای اجرای یک واجب اجتماعی باید از تمام امکانات اجتماعی بهره گرفته شود. سعی کنید از تمامی امکانات و تجهیزات بومی شهر خود استفاده کنید.

آیت الله علم‌الهدی در ادامه خاطرنشان کرد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف شرعی بر عموم مردم است. سعی کنید حجت خدا بر شما تمام شده است و اگر به خاطر بی‌اهمیتی، بی‌توجهی، غفلت و وقت کافی صرف نکردن وظیفه خود را انجام ندهید مسئول هستید.

امام جمعه مشهد امر به معروف و نهی از منکر را بزرگ‌ترین ابزار تحقق ظهور امام زمان(عج) دانست و اظهار داشت: مسئول کار شما ستاد نیست بلکه مسئول کار شما حضرت ولیعصر(عج) است. شما در محضر امام زمان عج خدمت می‌کنید و سرباز ایشان هستید و به اعتبار این که بر تمامی فعالیت‌های شما شاهد و گواه است بازخواست می‌شوید.

آیت الله علم‌الهدی در پایان سخنانش به اخلاص در عمل تاکید کرد و گفت: در انجام این مسئولیت خطیر توکل به خدا داشته باشید و از خدا کمک بخواهید زیرا که هر کاری برای خدا باشد خداوند خود یاری دهنده خواهد بود. قدرت و توانمندی پروردگار خودش به کمک شما خواهد آمد و به فضل پروردگار موانع و مشکلات از سر راه برداشته خواهد شد. کار اسلام همیشه با چنگ و دندان پیش رفته و با تجهیزات و امکانات و دستگاه‌های مدرن پیش نرفته است. ان‌شاءالله با عظمت و قدرت خداوند پیشرفت می‌کنید.

 

1396/06/25
10:15

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه 26 دی ماه مشهد مقدس

آیت الله علم الهدی پیش از ظهر امروز در رزمایش مشترک جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگ‌ترین خدمت است

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.