آیت الله علم الهدی:

شهید حججی، رویش این انقلاب بود/ حوزه ی انقلابی باید بجوشد و با انحرافات مبارزه کند

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی امروز در اجلاسیه سراسری اساتید اعزامی حوزه علمیه خراسان که در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت حضرت جوادالائمه(علیه السلام) گفت: سیره‌ی امام جواد(علیه السلام) باید سرلوحه‌ی زندگی روحانیون باشد.


نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: روحانیون، افسران پرورش دهنده سربازان امام زمان(علیه السلام) هستند و انجام‌وظیفه کردن در رکاب امام عصر(علیه السلام) کار بسیار سختی است چرا که این مشکل وجود دارد که دقیقا برنامه مشخص نیست و نمی‌دانیم آیا اعمال ما مطابق با نظر ایشان است یا خیر.


ایشان افزود: بنده چندی پیش به یکی از بزرگان گفتم که من به تقوای شما غبطه می‌خورم و این بزرگوار فرمودند قضیه بر عکس است و برخی کارها از شما برمی‌آید‌ که من از انجام آن عاجز هستم؛ این نکته‌ای بود که مرا به این نتیجه رساند که روحانی در هر مقامی که باشد باز هم دچار تردید است که آیا به صورت صحیح انجام وظیفه می‌کند یا کار ناصحیح.


آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: روحانیون اگر اشتباه کنند مانند‌ اشتباه دیگران نیست چرا که اشتباه روحانیون موجب بد تربیت شدن افراد جامعه می‌شود همانطور که رویش‌هایی نظیر شهید حججی به واسطه رویکرد صحیح روحانیون بوده است.


عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در جنگ احد عده‌ای از سپاهیان اسلام به مدینه گریختند و در مدینه شایعه کردند که رسول الله(صلوات الله علیه) به شهادت رسیده‌اند و در چنین شرایطی فقط امیرالمومنین(علیه السلام) از پیامبر دفاع نمودند که توانستند سه هزار نفر از کفار را هزیمت کنند و این بیانگر تاثیر ایمان است.


ایشان اضافه کرد: پس از هزیمت دشمنان در جنگ احد، کفار به منطقه حمراءالاسد گریختند و تدارک حمله مجدد می‌دیدند و در چنین شرایطی پیامبر(صلوات الله علیه) به همراه امیرالمومنین(علیه السلام) و یکی از اصحاب به مقابله این سپاه سه‌ هزار نفره شتافتند و در این هنگام آیه ??? سوره آل‌عمران نازل شد.


آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: آیه‌ی ??? آل عمران از آیات راهبردی قرآن و الگویی برای حوزه انقلابی است چرا که اکنون همه دنیا برای براندازی اسلام آماده شده‌اند و حوزه‌های علمیه نیز سربازان اسلام اند.


نماینده ولی فقیه در خراسان‌رضوی ابراز کرد: دشمن ما دنیای کفر و الحاد است و فقط آمریکا دشمن اسلام نیست و هدف دشمن نیز براندازی اندیشه‌ی پیامبر(صلوات الله علیه) در دنیاست.


ایشان با بیان اینکه اکنون دشمن به وسیله‌ی جنگ نرم در حال از بین بردن عزیزان ماست، گفت: در شرایطی که دشمن ناتوی فرهنگی را علیه ما به راه انداخته است، حوزه علمیه به عنوان سربازان امام‌زمان(علیه السلام) نمی‌تواند ساکت و آرام بماند.


عضو مجلس خبرگان با انتقاد از سیاسیون گفت: جریان های سیاسی ما امروزه یک برنامه مشترک دارند که عبارت است از روحانی‌ستیزی چرا که سیاسیون به این جمع‌بندی رسیده‌اند که مادام که روحانیون بر سر کار هستند قدرت برای آنان نهادینه نمی‌شود.


ایشان تصریح کرد: علت پافشاری بنده بر مساله ممنوعیت کنسرت این است که اگر قدرت و صلابت روحانیت شکست، سفره دین از زیر پای مردم جمع می‌شود؛ ولی فقیه، حجت امام‌زمان(علیه السلام) است و ضدیت با ولی‌فقیه به منزله ضدیت با امام عصر(علیه السلام) است.

 

1396/05/31
10:28

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.