آیت الله علم الهدی:

مرزبانی از انقلاب اسلامی، مرزبانی از خاک و فکر انقلاب است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در جمع مسؤولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان و بسیجیان سمنان، با بیان اینکه حضور در مشهد به معنای نگاه ویژه امام رضا (علیه‌السلام) است، اظهار کرد: قبل از اینکه شما به حرم مشرف شوید و به آقا سلام کنید، حضرت به شما سلام کردند که توفیق حضور در این شهر را یافتید.


ایشان با بیان اینکه بعضی از شما، مهمانداران امام رضا(علیه‌السلام) هستید، اظهار کرد: این میزبانی، اقدامی است که مورد توجه خود حضرت قرار می‌گیرد.


آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه شما فرماندهان دلاور اسلام از سرزمین امام رضا(ع) مرزبانی می‌کنید، ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، مسؤولیت‌ها سهل و ساده نیست بلکه خطیر است؛ به آقای وزیری گله کردم و گفتم فرق شما با وزیری که در کشور دیگری به وزارت می‌رسد در این است که او با یک خودکار وزیر می‌شود اما شما با صدها هزار لیتر خون انسان به وزارت رسیده‌اید، این مسؤولیت، مسؤولیتی نیست که دنبال آلاف و الوف و لذت در موقعیت وزارت باشید


نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه شما در مرزبانی انقلاب، هم مرزبانی خاکی و هم مرزبانی فکری انجام می‌دهید، خاطرنشان کرد: شما در این مرزبانی باید توجه داشته باشید که این مسؤولیت، مسؤولیت تقسیم‌شده بین شما، همسران و خانواده‌تان است، این‌طور نیست که یک درجه‌دار سپاه به‌عنوان شخصی نظامی مطرح باشد بلکه این مرزبانی، مسؤولیت خانوادگی است و به خانواده تعلق دارد.


ایشان گفت: اگر بنا شد برادری در مسؤولیت و موقعیتی که قرار دارد، همراهی از کانون زندگی خانوادگی برای او وجود نداشته باشد، ادای این مسؤولیت ممکن نیست.


آیت‌الله علم‌الهدی به بروز برخی شرایط معیشتی و امکاناتی اشاره کرد و افزود: طبیعی است که در این مسیر با بسیاری از محرومیت‌ها مواجه هستید که بخش عمده‌ای از این سختی‌ها و رنج‌ها، متوجه خانواده شما هست.


ایشان به ایجاد رقابت‌های سیاسی در جامعه اشاره و عنوان کرد: امروز در فضای مردم معتقد به انقلاب وقتی فضای رقابت سیاسی باز می‌شود، برخی جریان‌ها برای اینکه قدرت را به دست بگیرند، از تخلف، ناجوانمردی و برخوردهای تند باکی ندارند، نکته اول در زمینه‌سازی ظهور، از بین رفتن قدرت‌یابی جریان‌هاست.


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم فراهم شدن زمینه ظهور، اظهار کرد: مردم دنیا از 250 سال حاکمیت مدرنیته جز جنایت و خون‌خواری چیز ندیدند، دنیا ناامید شده و به دنبال حاکمیت عدالت‌پرور مربوط به خدا است، این زمینه که در مردم آماده شد، حضرت تشریف می‌آورند.


ایشان ادامه داد: باید این آمادگی در جامعه ایجاد شود تا حضرت با تکیه‌بر بستر اجتماعی، حاکمیت اسلام را جهانی‌سازی کند و تنها زمینه و سکویی که می‌تواند فرج امام زمان را تسهیل کند، این انقلاب است؛ اگر کسی در مسؤولیت‌های این نظام کوچک‌ترین کوتاهی و ناسازگاری انجام دهد، به وجود اقدس بقیه‌الله خیانت کرده است.


آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه مسؤولیت بین آقای مجاهد فداکار در خط مرزیانی از نظام و انقلاب با همسر او تقسیم‌شده است، خاطرنشان کرد: اگر همسری بخواهد در مقام همراهی نکردن با این فداکاری قدم بردارد، خیانت به بقیه‌الله کرده است.


ایشان با بیان اینکه مرزبانی، سخت‌ترین مسؤولیت‌های نظام در کشور و جامعه است که شما در انجام آن با همسر خود سهیم هستید، خاطرنشان کرد: ممکن است شما در مقام مسابقه برای به دست آوردن منصب، مقام، درجه و امکانات مادی عقب بمانید، در کشورهای دیگر نیز ممکن است این‌گونه باشد اما در نظام اسلامی ما این‌چنین نیست، آنچه از نظر مالی، اقتصادی و معیشتی کمتر برده، در جای دیگری بیشتر گیرش می‌آید و به‌جایی می‌رسد که آرزو می‌کند کاش این حقوق حداقلی را هم نمی‌گرفتم و از جای دیگر به من می‌رسید.

 

1396/04/22
15:11

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی

آقای مهندس روشنک به اتفاق سرمایه گذاران طرح پیرامون اطراف حرم مطهر با آیت الله علم الهدی دیدار کردند

آیت الله علم الهدی در سالروز شهادت امام جواد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.