آیت الله علم الهدی:

دولت، مردم را از تنگنای «اجاره مسکن» نجات دهد/ به خانه نساختن برای مستضعفین افتخار می‌کردند!

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در پانزدهمین هفته برگزار نشدن نمازجمعه در کشور، مواردی را پیرامون اتفاقات اخیر آمریکا و قیام مردم این کشور علیه رژیم نژادپرست این کشور، ارزش‌گذاری خداوند برای اعمال مردم، رزمایش مواسات و لزوم توجه دولت به مسکن و مقابله با افزایش اجاره‌بهای مسکن بیان کردند که در ادامه می‌خوانید:

السلام علیکم و رحمت‌الله
بسم‌الله الرحمن الرحیم
الحمدالله، والصلاة والسلام علی رسول‌الله و علی آله آل الله، لاسیما بقیه‌الله واشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک له و ان محمد عبده و رسوله و عن علی امیرالمؤمنین و اولاده المعصومین و حجج الله.
اوصیکم و اوصی نفسی عبادالله بتقوی الله
همه شما عزیزان و خودم را به تقوای الهی سفارش می‌کنم.

با توجه به تعطیلی نمازجمعه در این هفته هم، خطبه و پیام تصویری جمعه به محضر مقدس شما برادران و خواهران و بینندگان عزیز و محترم تقدیم می‌شود.
پندار غلط انسان نسبت به ارزش‌گذاری الهی
در ابتدای سخن یک نکته تفسیری از قران عرضه می‌دارم؛ خداوند متعال در سوره مبارکه والفجر در قسمت اول این سوره، دو بخش را عنوان می‌کند، بخش اول تذکر و تبیین فروپاشی قدرت‌های استکباری است، «...فَأَکْثَرُوا فِیهَا الْفَسَادَ، فَصَبَّ عَلَیْهِمْ رَبُّکَ سَوْطَ عَذَابٍ، إِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصَادِ» و در بخش دوم، انحراف در ارزش‌گذاری انسانی از دیدگاه کرامت الهی و یا اهانت الهی را تبیین می‌کند، « فَأَمَّا الْإِنْسَانُ إِذَا مَا ابْتَلَاهُ رَبُّهُ فَأَکْرَمَهُ وَنَعَّمَهُ فَیَقُولُ رَبِّی أَکْرَمَنِ، وَأَمَّا إِذَا مَا ابْتَلَاهُ فَقَدَرَ عَلَیْهِ رِزْقَهُ فَیَقُولُ رَبِّی أَهَانَنِ، کَلَّا بَلْ لَا تُکْرِمُونَ الْیَتِیمَ، وَلَا تَحَاضُّونَ عَلَى طَعَامِ الْمِسْکِینِ، وَتَأْکُلُونَ التُّرَاثَ أَکْلًا لَمًّا».
این انحراف در ارزش‌گذاری انسان‌ها از نظر کرامت الهی و اهانت خدایی وجود دارد، چنین می‌پندارند که اگر انسانی در یک وسعت زندگی مادی و در یک رفاه قرار گرفت، بنده‌ی مورد کرامت الهی هست و اگر انسانی در یک تنگنای زندگی واقع شد، او مورد اهانت خدایی قرار گرفته است.

منشأ شکل‌گیری قدرت‌های استکباری

خداوند این انحراف در ارزش‌گذاری را کاملاً و قاطعأ رد می‌کند و می‌فرماید «کلا» هرگز مسئله این‌گونه نیست؛ رابطه بین این دو بخش در سوره مبارکه فجر چیست؟ اول تبیین فروپاشی قدرت‌های استکباری و دوم، انحراف در ارزش‌گذاری؛ به خاطر این‌که قدرت‌های استکباری در این انحراف در ارزش‌گذاری به وجود می‌آید و نسبت بین این دو مطلب نسبت بین مسبب و سبب است.
وقتی انسان‌ها در بینش‌های خودشان این معیار را دارند که معیار کرامت را در پول، ثروت و قدرت می‌بینند و معیار خاری و ذلت را در فقر، ناداری و ناتوانی اقتصادی احساس می‌کنند، انسان‌های در زندگی مرفه و موسع قرار گرفته و جریان‌های قدرت و ثروت برای خودشان امتیاز کرامت‌گونه بر انسان‌های مستضعف و قشر آسیب‌پذیر قائل می‌شود و همین منشأ پیدایش استکبار است.

انحراف در ارزش‌گذاری الهی، مولود نظام سرمایه

امروز شما در دنیا مشاهده می‌کنید استکبار غرب و آمریکایی، مولود نظام سرمایه‌داری است چون نظام سرمایه‌داری بر اساس این بینش انحرافی که کرامت را در قدرت و ثروت می‌بیند و ذلت و خواری را در فقر و تنگ‌دستی به وجود آمده و تشکیل‌شده و مولود این نظام استکباری، استکبار است.
استکباری که امروز انسان‌های مستضعف در همه کره زمین از جنایت این استکبار به تنگ آمده‌اند، حتی مردمی که در سرزمین بسترگونه استکبار یعنی آمریکا زندگی می‌کنند، کار به‌جایی رسیده که مردم به پا خاسته آمریکا، مجسمه کریستوف کلمب را در آمریکا به آتش کشیدند، این حرکت در برابر همه حرکت‌های اعتراضی و شورشی مردم آمریکا بر خلاف یک نظام استکباری، نشان از یک پیام و قیام در خصوص براندازی یک استکبار قطعی و ریشه استکبار دارد.

کریستوف کلمب، خالق استکبار نژادی در آمریکا

کریستوف کلمب، کاشف قاره آمریکا بوده و در نتیجه کشف قاره آمریکا توسط این تاجر اروپایی، مسئله استکبار نژادی در آمریکا به وجود آمد، نژاد سفید بر نژادهای رنگی این سرزمین مسلط شد و پیدایش استکباری که امروز کره زمین را به نکبت خودش دچار کرده، نتیجه این حرکت بود؛ ملت به پا خاسته آمریکا که این مجسمه را آتش زدند، یعنی این منشأ استکبار نژادی که به استکبار جهانی مبدل شده باید نابود شود و این نمادی از حرکت مردم این سرزمین و به دنبال آن، یک حرکت جهانی قطعی است که استکبار آمریکایی را براندازی کند.

در همین سوره والفجر خداوند بعد از این‌که تبیین می‌کند فروپاشی جریان استکبار را، می‌فرماید «فَصَبَّ عَلَیْهِمْ رَبُّکَ سَوْطَ عَذَابٍ، إِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصَادِ»، خداوند متعال تازیانه‌های عذاب را بر استکبارهای به وجود آمده در تاریخ، ریزش داد و تازیانه‌های استکبار بر پیکره استکبار نواخته می‌شود، این جریانی است در قاموس تکوینی و امروز آن تازیانه‌های عذابی که خداوند فرمود، به‌وسیله مردم به پا خاسته آمریکا بر پیکر استکبار آمریکا و نظام استکباری آمریکا در حال نواخته شدن است.
خداوند متعال بعد از این‌که انحراف این ارزش‌گذاری که منشأ پیدایش جریان استکبار در نژاد بشر است را رد می‌کند، معیار ارزش‌گذاری معین می‌کند و معیار ارزش‌گذاری از نظر کرامت الهی و نجات از اهانت الهی فقط یک مسئله است، «چرا گرامی نمی‌دارید خانواده‌های بی‌سرپرست و افراد یتیم را»، به مقدار کرامتی که شما برای یتیم و خانواده‌های بی‌سرپرست قائل می‌شوید، به همین میزان کرامت ذات مقدس حق شامل حال شما می‌شود.

رزمایش مواسات، مصداق اطعام مساکین

چرا یکدیگر را وادار برای اطعام مسکین نمی‌کنید که مصداق برجسته و حساب‌شده کامل « وَلَا تَحَاضُّونَ عَلَى طَعَامِ الْمِسْکِینِ»، جریان رزمایش مواساتی بود که اخیراً به‌فرمان مقام معظم رهبری اجرا شد؛ این رزمایش مواسات که نهادهای انقلابی، تشکل‌های مردمی، جریان‌های متدین و افراد وابسته به رهبری در مساجد و معابد دینی، راه افتادند برای اطعام مساکین، بالاترین مصداق اطعام مسکین است که خداوند این را معیار ارزش‌گذاری الهی قرار داد.
این موفقیت نصیب جامعه ما شد که در هماهنگی کامل همه جریان‌های مردمی و دینی، در رزمایش مواساتی که اخیراً اجرا شد، مردم ما به‌فرمان مقام معظم رهبری، جامعه مهدوی را در معرض نمایش گذاشتند و این در حقیقت بالاترین کار در اطعام مساکین بود که خداوند این را معیار و ملاک شئون کرامت پروردگار قرار داده و معرفی فرموده است.

مردم را از تنگنای «اجاره مسکن» نجات دهید

آنچه امروز جریان معیشت خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر را در یک تنگنا قرار داده، مسئله «اجاره مسکن» هست؛ اجاره مسکن مشکلی است که برخی خانواده‌ها را از نظر زندگی تا مرز اضطرار پیش برده و بزرگ‌ترین مشکلی است که پیش‌آمده است؛ از دولت محترم و وزیر محترم مسکن و شهرسازی انتظار داریم در جهت تعدیل اجاره مسکن و پیش‌گیری از ارتقای اجاره‌ای که افراد شروع کرده‌اند، اقدام جدی کند.
دولت اقدام جدی در این زمینه (اجاره مسکن) انجام دهد و در حقیقت خسارت مدیریت ناهنجار مسکنی که در دوره‌های گذشته صورت گرفته که آقای وزیر بیاید در جلسه تودیعش به‌عنوان افتخار بگوید «من افتخار می‌کنم یک واحد مسکونی نساختم»، کار به‌جایی برسد که عدم توجه به طعام مسکین و رعایت نکردن جانب مستضعفین و قشر آسیب‌پذیر برای آقای وزیر می‌شود افتخار و افتخار می‌کند که یک واحد مسکونی نساخته‌ام!
آقای وزیر مسکن و شهرسازی بیاید این خسارت را جبران کند، نتیجه آن مدیریت این می‌شود که از مردادماه سال 92 تا اردیبهشت‌ماه امسال، مسئله مسکن و قیمت مسکن، 450 درصد افزایش پیدا کرده است، یعنی قیمت 4.5 برابر شده، این ثمره این مدیریت است، دولت این نتایج و ثمره سوء این مدیریت را حداقل در موضوع اجاره مسکن جبران کند؛ از مجلس محترم خواهشمندیم اقشار آسیب‌پذیر به اضطرار رسیده‌اند، رئیس کمیته امداد گفت 70 هزار مددجوی کمیته امداد اجاره‌هایشان به سر آمده و با مسئله ارتقای هزینه اجاره روبرو هستند.

طرحی ارائه کنید که تخلیه منازل متوقف شود

امیدواریم نمایندگان انقلابی مجلس به‌عنوان یک طرح دوفوریتی، مسئله اجاره مسکن را به‌عنوان یکی از موارد ضروری و رفع اضطرار از مردم بررسی کنند و قوه قضاییه نیز با توجه به حصول شرعی و قانونی قضیه، راهکاری را برای مردم و اقشار آسیب‌پذیر در نظر بگیرد که مسئله تخلیه و خالی کردن منازل و بالا رفتن اجاره متوقف شود.
هم قوه مقننه، هم قوه مجریه و هم قوه قضاییه دست‌به‌دست هم بدهند و با یک هماهنگی، مسئله اجاره مسکن که نقطه اضطراب مردم ما هست را برطرف کنند.
امیدواریم خداوند متعال مجموعه خدماتی که نسبت به اطعام مسکین، اکرام یتیم، پیگیری از رفع اضطرار از زندگی اقشار آسیب‌پذیر است، این اقدامات را مورد توجه خاص وجود مقدس بقیه‌الله قرار دهند، جامعه ما نمایشگر یک جامعه مهدوی در برابر بینش انسان‌های کره زمین قرار بگیرد و زمینه‌ساز فرج و ظهور حضرت بشود و خداوند متعال فرج مولای ما را تعجیل بفرماید و فرج ما را در فرج مولایمان قرار بدهد، ارواح مطهره شهدا و روح مطهر امام بزرگوار ما را از همه خدمات ارزشمندی که مردم ما انجام می دهد بهره‌مند سازد و سایه پر برکت مقام معظم رهبری مستدام باشد.
والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته
 

1399/03/23
16:25

افزودن دیدگاه جدید


محرم/سایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز ۶ مهرماه در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی شهرک شهید باهنر مشهد

آیت الله علم الهدی در رزمایش مواسات و کمک مومنانه در سپاه امام رضا علیه السلام

آیت الله علم الهدی در شب شهادت حضرت رقیه در هیئت انصار الحجه

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.