آیت الله علم الهدی:

کمیته امداد، استوانه‌ای قوی برای اقدامات حمایتی در استان

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با هیأت امنای کمیته امداد کشور که روز ‌شنبه ۲۴ خرداد ماه انجام شد، با بیان این‌که عزیزان فعال کمیته امداد، جگرپاره‌های انقلاب هستند، اظهار کرد: خدمات کمیته امداد به‌عنوان رسیدگی خاص به مددجویان و نیازمندان کار روتین کمیته امداد است اما در مدت اخیر، کاری بیشتر از آن انجام گرفت.

ایشان به اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد: آنچه مهم هست و در استان خراسان و عمدتاً در مشهد انجام گرفته، شخصیت تشکیلاتی کمیته امداد هست؛ اگر بخواهیم وزن اقدامات بررسی شود، اثر وزنش اگر بیشتر از فعالیت‌ها و تراکم خدمات روتین نباشد، حداقل هم وزن آن خدمات است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که تاکنون چندین برنامه خاص در مشهد و استان انجام شده که رضایت رهبر انقلاب را نیز به دنبال داشته است، تصریح کرد: یکی برنامه ستاد حاشیه شهر است که یک میلیون و 200 هزار انسان بدون مدیریت شهری، فرهنگی و امنیتی زندگی می‌کردند، مدیریت حاشیه شهر که یک رکنش توجه به محرومیت‌زدایی از حاشیه شهر بود، با قائم بودن تشکیلات کمیته امداد موفق شد.

ایشان به اقدامات صورت گرفته در رزمایش مواسات اشاره کرد و گفت: در رزمایش اخیر که به دستور رهبری انجام گرفت، ایشان دستور دادند قرارگاه‌های رزمایشی تشکیل شود و نهادهایی جمع شدند، سپاه، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، مرکز رسیدگی به امروز مساجد و ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای رزمایش جمع شدند که محور در این قرارگاه، کمیته امداد بود.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که هیچ قرارگاهی به‌اندازه مشهد و خراسان رضوی فعال نبود، اضافه کرد: مردم در کنار کمیته امداد فعالیت کردند و آشپزخانه‌ها زدند و در نهایت با محوریت کمیته امداد، کمک‌ها انجام شد؛ در واقع کمیته امداد در استان یک استوانه قوی برای اقدامات حمایتی است.

ایشان به همکاری موفق آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در تأمین نیازمندان مشهد و ایجاد اشتغال، خاطرنشان کرد: در موقعیتی که تمام دستگاه‌های اقتصادی از حرکت بازمانده‌اند و با مشکل روبرو هستند، کمیته امداد یکه و تنها در این میدان ایستاده، در حال گسترده کردن فعالیت‌هایش است و اثرگذار عمل می‌کند.
امام جمعه مشهد مقدس به بیان وضعیت نامساعد اقتصادی مشهد پس از شیوع بیماری کرونا و آسیب‌های وارده به بدنه کسب‌وکار مشهد، یادآور شد: در مسئله کرونا، خسارت بسیاری به اقتصاد مشهد وارد شد که برکت فعالیت‌های کمیته امداد در این موقعیت مشخص شد.

ایشان با اشاره سابقه فعالیت‌های انقلابی و ارزشی مدیران کمیته امداد کشور، گفت: در خدمات و فداکاری‌های فوق‌العاده‌ای که در عرصه‌های مختلف مبارزه با دشمنان و جریان‌های غیر ارزشی نشان دادید، سند عظیم و پرونده بزرگی از نظر شخصیت انقلابی برای شما وجود دارد و خوشبختانه شما عزیزان هیأت امنای کمیته امداد شده‌اید.
 

1399/03/24
09:00

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه 26 دی ماه مشهد مقدس

آیت الله علم الهدی پیش از ظهر امروز در رزمایش مشترک جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگ‌ترین خدمت است

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.