آیت الله علم الهدی:

اجازه دهید مدیریت کرونا استانی شود/ بدون همکاری مردم موفقیتی حاصل نمی‌شد

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در وبینار مشترک با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان رضوی که پیش از ظهر امروز ۲۸ خرداد ماه برگزار شد، با بیان این‌که باید برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا طرح‌های جدیدی داشت، اظهار کرد: باید وضعیت را سنجید و برای مشکلات فکری کرد که جوابگوی آن باشد.
ایشان با یادآوری این‌که هر منطقه تابع شرایط خودش است، ادامه داد: مشهد و خراسان رضوی شرایط خاصی دارد که در هیچ کجای کشور این شرایط وجود ندارد اما متأسفانه این شرایط در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ نمی‌شود.
نماینده ولی‌فقیه به وضعیت اقتصادی مشهد و استان اشاره کرد و گفت: فشار از طرف مردم وجود دارد که اقتصاد شهر خوابیده و تا زائر نیاید، این مشکلات حل نمی‌شود، فشار می‌آورند که باید چه کنیم و باید این وضعیت برای آنان روشن شود.
ایشان، فشار معیشتی و گذران زندگی را عامل برخی بی‌ملاحظگی‌ها و کنار گذاشتن مراقبت‌ها دانست و بیان کرد: شبی که بسته شدن حرم اعلام شد، 70 درصد حضور مردم در حرم کم و جلسات مذهبی تعطیل شد، مردم واقعاً این ملاحظه را داشتند اما امروز موقعیت به‌جایی رسیده که زندگی مردم دارد لنگ می‌شود.
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: تمام پیشرفت و توان مدیریت ما در کرونا، همکاری و همراهی مردم بوده، اگر مردم همکاری نمی‌کردند، چطور موفق می‌شدیم؟ معتقدم این سبک محدودیت سازی به این شکل دیگر جواب نمی‌دهد و باید طرح‌های جایگزین دیگری برای آن ایجاد کرد.
ایشان با بیان این‌که بحث ما از اول این بوده که هر استان باید خودش با توجه به شرایط خودش در تصمیم‌گیری مستقل باشد، تصریح کرد: عزیزان ستاد ملی مقابله با کرونا یا آن‌قدر با مردم در ارتباط نیستند که مشکلات اصلی را درک کنند و یا مشکلات اقلیمی است که هر منطقه مشکلات مربوط به خود را دارد و اجازه تصمیم‌گیری اقلیمی داده نمی‌شود.
آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: بسیاری مسائل و مشکلات مربوط به استان‌هاست، نمی‌شود از مرکز برای همه استان‌ها تصمیم‌گیری شود، اجازه دهند خود استان مدیریت مسئله را در استان در دست بگیرد.
 

1399/03/28
11:30

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.