آیت الله علم الهدی:

ماه پر برکت ذی القعده، ماه امام رضا علیه اسلام است /هفتم تیر افشاگر ماهیت نفاق و منافقین بود

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی به مناسبت هفته قوه قضاییه در حرم مطهر امام رضا علیه السلام در ۷تیرماه مطرح نمود:
دهه اول ماه ذی القعده از اول تا یازدهم به عنوان دهه کرامت نام گذاری شده است و با توجه به این ایام مبارکِ کرامت ، ماه ذی القعده از یک کرامت و عظمت بالاتری نیز برخوردار است که سابقه آن به قبل از اسلام بر می گردد.

وی ادامه داد:وجود مقدس حضرت موسی علیه السلام در ۳۰ شب ماه ذی القعده به کوه طور رفت و به لقاء الله رسید و برنامه ریزی های الهی از طریق تورات به قلب حضرت موسی علیه السلام نازل شد.
«وَوَاعَدْنَا مُوسَىٰ ثَلَاثِینَ لَیْلَةً» ما با موسی ۳۰ شب قرار گذاشتیم ، به واسطه ی عبادات خاصش که آن ۳۰ شب ،ایام ماه ذی القعده بود.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر اهمیت ماه ذی القعده بیان کرد:آن ۳۰ شب ملاقات حضرت موسی علیه السلام با پروردگار ، ماه ذی القعده بود.آنقدر حضرت موسی بابت این ۳۰ شب اشتیاق داشت که متوجه احوال اطرافش نبود و فقط به فکر رسیدن به کوه طور بود تا با خدای خودش حرف بزند.
علت اشتیاق بی بدلیل حضرت موسی علیه السلام برای آن ملاقات این بود که او یکبار طعم شیرین حرف زدن با خدایش را چشیده بود« فَلَمَّا أَتَاهَا نُودِیَ مِنْ شَاطِئِ الْوَادِ الْأَیْمَنِ فِی الْبُقْعَةِ الْمُبَارَکَةِ مِنَ الشَّجَرَةِ أَنْ یَا مُوسَىٰ إِنِّی أَنَا اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِینَ»
زمانی که حضرت موسی علیه السلام با همسرش صفورا و فرزندانشان در بیابان سرد و سخت مصر گرفتار شده بودند ازداخل یک درخت صدایی بلند می شود که این صدا برای او بسیار جالب و جاذب بود ،به طوری که گرفتاری هایش را از یاد برده بود.

ایشان با توجه اشتیاق حضرت موسی علیه السلام در حرف زدن با خدا از بیان امام سجاد علیه السلام در مناجات شعبانیه اظهار داشت:« إِلَهِی وَ اجْعَلْنِی مِمَّنْ نَادَیْتَهُ فَأَجَابَکَ وَ لاحَظْتَهُ فَصَعِقَ لِجَلالِکَ فَنَاجَیْتَهُ سِرّا وَ عَمِلَ لَکَ جَهْرا» خدایا مرا از کسانی قرار بده که صدایشان زدی ، جواب تو را دادند و در برابر لقاء تو از همه چی گذشتند و حضرت موسی علیه السلام در برابر لقاء پروردگار به چنین حالتی افتاده بود در این ۳۰ شبی که زمان عشق حضرت موسی علیه السلام به خداست.

عضو مجلس خبرگان به فضلیت این ماه اشاره داشت و تاکید کرد:ماه ذی القعده یک ماه صاحب امتیاز است همانند دهه اول این ماه که کرامت و برکات فراوانی دارد اما آن مظهری که ماه ذی القعده برای مسلمانان داشته است ، روشنی چشم ما به وجود مقدس و علی بن موسی الرضا علیه السلام است.

ماه ذی القعده در امت اسلام ،ماه امام رضا علیه السلام است

ایشان ادامه داد: اول ماه ذی القعده ولادت کریمه اهل بیت ،حضرت معصومه سلام الله علیها است و ۱۱ ماه ولادت آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام است و همینطور روز زیارتی مخصوص امام رضا علیه السلام و روز دحو الارض در این ماه قرار دارد و آخر این ماه هم مصادف شده است با شهادت میوه دل امام رضا ،حضرت جواد الائمه علیه السلام .
البته این ماه دو خاطره عزیزی هم برای امام مهربانی ها دارد که اول ولادت خواهرشان حضرت معصومه سلام الله علیهاست که علاقه ی زیادی به وجود ایشان داشتند و خاطره ی دوم ولادت میوه دلشان اقا جواد الائمه علیه السلام است که در دهم ماه رجب پا به این دنیا گذاشتند که انشالله در این ایام شادی امام رضا علیه السلام مورد عنایت خاصه حضرت باشیم تا بتوانیم از شر این بیماری و بلیه خلاص شویم .

آیت الله علم الهدی با اشاره بر هفتم تیر که سالروز شهادت شهید بهشتی است بیان کرد:امروز غیر از ایام مبارک دهه کرامت ،سالروز شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی است.
ببنید برادران و خواهران دهه، دهه ی کرامت است و نور تابناک ولایت علی بن موسی الرضا علیه السلام ما را هدایت کرده به خط ولایت، ولایتی که در ساحت مقدس علی بن موسی الرضا علیه السلام نهادینه شده است و همینطور روز هفتم تیر که برای ما روز هدایت است.امام خمینی رحمه الله علیه برای ما بیانی داشتند و فرمودند : هفتم تیر زنده است و شهید بهشتی هم زنده است که طبق آیه 169 سوره آل عمران خداوند متعال فرموده است : «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» شهدای در راه حق زنده اند.ایشان با توجه به حضور شهدا که پس از شهادتشان نزد خدا روزی می خورند گفت: عالم برزخ برای همه از مرگ تا قیامت یک عرصه زندگانی بین مرحله اول و مرحله دوم زندگی است اما چرا می گویند شهدا زنده اند؟ زیرا انسان هایی که از این دنیا می روند، رابطه شان با این دنیا قطع می شود اما شهدا که از این دنیا می روند رابطه شان با این دنیا قطع نمی شود، چون آیین شهادت آن ها تداوم دارد و شهدا شاهد اعمال جامعه با تکیه آن آرمان ها هستند اما اینکه امام فرمودند: هفتم تیر زنده است یعنی هفتم تیر یک افشاگری است و ماهیت نفاق را برای ما روشن کرد.

هفتم تیر افشاگر ماهیت نفاق و منافقین بود

وی با تاکید بر نقش منافقین در پایان اشاره کرد: منافقین یک جریان جنایت گری است یعنی هر وقت که نفاقی در جامعه ایجاد می شد به دست منافقین بود و این نفاق باعث می شد که رشته ی انقلاب اجتماعی و دینداری اجتماعی را گسسته کند و این جنایت در شهادت شهید بهشتی افشا شد. منافقین که در جریان نفاق افتادند سنگین دل ترین، قصی ترین و جانی ترین انسان ها نسب به دین و جامعه ی انسانی هستند که هفتم تیر این افشا گری را علنی کرد و این عامل هدایت با این برکات ضمیمه شد.
خدایا بصیرت کامل و لازم هم در شناخت اهل بیت علیهم السلام و هم راهشان را به ما عنایت کن.
 

1399/04/07
22:50

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

توجه کنید در اجرای مدیریت‌ها، به مردم فشار وارد نشود

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر مشهد

اقامه اولین نماز جمعه مشهد مقدس در سال 1400 از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.