آیت الله علم الهدی:

عدالت‌خواهی ذیل تقوا و ولایت موضوعیت دارد/ دشمن به دنبال ایجاد انحراف در آرمان‌ها است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با مسؤولان ادوار جبهه فرهنگی دانشگاه پیام نور مشهد(تشکل‌های انقلابی)، ضمن ابراز خرسندی از دیدار با جمعی از جوانان فعال و دغدغه‌مند دانشگاهی، اظهار کرد: تشکل‌های دانشجویی از این مشکل برخوردار بودند که عده‌ای عزیزان می‌آمدند، با ده‌ها چالش روبرو می‌شدند، وقتی راه و چاه را می‌فهمیدند، مسیر حرکت تثبیت می‌شد و جریان تشکل استقرار پیدا می‌کرد، این عزیزان فارغ‌التحصیل می‌شدند.

ایشان با بیان این‌که با ورود دانشجویان جدید و بروز همان مشکلات، این چرخه تکرار می‌شد، ادامه داد: خوشبختانه در دانشگاه پیام نور این کار اتفاق افتاد که آمیختگی ادوار بسیج دانشجویی، انجمن اسلام و دیگر تشکل‌ها محقق شد، این اتفاق از نمادهای ارزشمندی است که می‌تواند در همه کشور برای تشکل دانشجویی الگو قرار بگیرد و این تشکل‌ها را از این ضعف نجات دهد.

فعالان قدیم و جدید تشکل‌ها در کنار هم

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به حساسیت رهبر معظم انقلاب نسبت به استقلال جریان‌های دانشجویی، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری چند بار روی این مسئله تکرار داشتند که دانشجویان نباید عمله و دنباله‌روی جریان‌های سیاسی باشند، خودشان باید مؤسس باشند و این تنها با این کار حفظ می‌شود که فعالان قدیمی‌تر تشکل‌ها از تشکل فاصله نگیرند و در کنار تشکل‌ها باشند.

ایشان با تأکید بر این‌که فعالان در تشکل‌های دانشجویی از نخبگی برخوردارند، گفت: در بررسی کاملی که از ابتدا تا الآن انجام داده‌ام، ۱۵ درصد دانشجویان و استادان انگیزه فعالیت‌های اجتماعی دارند، ۸۵ درصد اصلاً انگیزه فعالیت ندارند؛ در دانشگاه‌های مشهد این‌طور است که برای فعالیت‌های ارزشی و غیر ارزشی، یا انگیزه دینی و یا انگیزه سیاسی دارند.

آیت‌الله علم‌الهدی، وجود این نخبگی اجتماعی در فعالان دانشگاهی را یکی از بازوهای خط دهی در دانشگاه دانست و افزود: در این مدت، جناح‌های مختلف سیاسی مدیریت دانشگاه را به دست گرفتند اما روند فعالیت و حرکت شما تغییر نکرد و این امتیازی برای شما عزیزان است.

اثرگذاری بر دانشگاه و جامعه

ایشان، جبهه فرهنگی دانشگاه پیام نور مشهد را یک تشکل فرا دانشگاهی توصیف کرد و ادامه داد: شما دیگر به‌عنوان یک تشکل دانشجویی در داخل دانشگاه نیستید، فعالیت‌های شما نشان داد یک تشکل سیاسی و فعال در حوزه‌های مختلف هستید که می‌توانید چه بر فضای فرهنگی جامعه و چه فضای دانشگاهی اثرگذار باشید.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در قضیه اخیر بیماری کرونا، مسئله در دست متدینین بود، بسیج جامعه پزشکی آمدند و با غربالگری عظیمی که انجام دادند، تمام مبتلایان در خانه‌ها و حتی در هتل‌ها را شناسایی کردند، مدیریتی در نقاهتگاه‌ها اتفاق افتاد و برای مبتلایان هم برنامه درمانی، هم پزشک و هم پرستار تدارک دیدند و این کار سبب شد آمار فوتی در مشهد به‌شدت کاهش یابد.

ایشان یادآور شد: رمز موفقیت ما در بیماری کرونا چه در مسئله درمان و چه در مسئله مقابله با عوارض آن در کشور این بود که فضا دست نیروهای ارزشی قرار داشت، هم در درمان، هم در رزمایش مواسات و دیگر عرصه‌ها، پیشرفت‌ها به خاطر فعالیت عزیزان ارزشی بود.

ایجاد انحراف در آرمان‌ها

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که مراقب باشید جریان انحرافی به سراغ شما به‌خصوص نیروهای جوان‌تر نیاید، اظهار کرد: دشمن فهمیده جوانان این مملکت از رهبری دست‌بردار نیستند، شگردی که الآن دشمن علیه ما اجرا می‌کند این است که برای آرمان‌های اعلام‌شده از طرف رهبری، یک جریان انحرافی می‌تراشد و آن را تبلیغ می‌کند تا نیروها را از رهبری و ولایت جدا کند.

ایشان افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان، مسئله عدالت را به‌عنوان یک آرمان مهم نظام معرفی کردند؛ در نظام اسلامی، دو کار اصلی داریم، یکی توسعه اسلام و دیگری عدالت اجتماعی است، جز این دو مسئله کار دیگری در نظام نداریم که در توسعه اسلام به مرحله استکبارستیزی و در عدالت اجتماعی نیز به مرحله مبارزه با جریان‌های قدرت و ثروت رسیدیم.

عدالت‌خواهی ذیل تقوا و ولایت موضوعیت دارد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، عدالت‌خواهی را طعمه دشمن برای انحراف این آرمان انقلابی دانست و گفت: عدالت‌خواهی را دشمن گرفته تا به نحوی منحرفش کند و متأسفانه در برخی موارد نیز موفق هم بوده است، عدالت برای ما نقطه آرمانی هست اما ضمن دو تیتر «تقوا» و «ولایت».
 

1399/04/08
12:45

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

توجه کنید در اجرای مدیریت‌ها، به مردم فشار وارد نشود

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر مشهد

اقامه اولین نماز جمعه مشهد مقدس در سال 1400 از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.