آیت الله علم الهدی:

رعایت مسائل بهداشتی واجب شرعی است/کرونا برای مردم عادی نشده بلکه بخاطر شرایط اقتصادی دچار استیصال شده اند/از همه شما عزیزان کادر درمانی سپاسگزارم

title

به گزارش  Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در همایش جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی در ۱۱تیرماه مطرح نمود :شما عزیزان با حرکت های نمادین و جهادی در مقابله با این بلیه نابه هنگام در جهان حماسه آفریدید و خوشبختانه عظمت آموزه اسلامی و مدیریت ولایی را بر دنیا ثابت کردید. این نکته برای ما قابل تامل است که در بین اهل بیت علیهم السلام از شخص پیغمبر تا وجود مقدس امام هشتم این تاکید را بر زیارت امام رضا علیه اسلام داشتند و بعد از توصیه به زیارت سیدالشهدا هیچ معصومی به اندازه امام رضا علیه اسلام تاکید به زیارتشان نشده است که باید فهمید چه خصوصیتی در زیارت امام رضا علیه السلام نهادینه شده است .
خود امام هشتم علیه السلام هم به زیارت خودشان توصیه کردن و وقتی بررسی می کنیم ،حکمت و علت این قضیه را تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به دست نمی آوردیم .

وی ادامه داد:از خود پیغمبر تا امام رضا علیه السلام پیش بینی می کردند، روزی برای اسلام پیش می آید که در مدینه مبدا قدرت اسلام و مکه ای که اسلام در آنجا وحی پیدا کرده، به دست مزدوران می افتد و اسلام رو به افول می رود و تنها جایی که قبه اسلام می شود و قد علم می کند در برابر قدرت استکبار، سرزمین ایران و سرزمین امام رضا علیه اسلام است. این امر از زمان پیغمبر تا ائمه معصومین به عنوان رمز پیروزی است.


نماینده ولی فقیه با تاکید بر زحمات جامعه پزشکی بیان کرد :ما وظیفه داریم در مقابل فداکاری هایی که جامعه بسیج پزشکی و جامعه پزشکی انجام دادند به عنوان نماد نو دوستی و انسان دوستی تشکر کنیم اما بنده به عنوان یک مجاهد طلبه تشکر دیگری از شما دارم ،اینکه جامعه پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی حتی در داخل منازل، بیماران را تحت پوشش درمان قرار دادند که در کنار جهادهای عملیاتی که در این مرحله انجام گرفته است جهاد مدیریتی هم یک جهاد بی نظیر است .


وی افزود:مقام معظم رهبری در بیش از یکسال قبل فرمود :جهان در یک پیچ تاریخ است که این فرمایش مقام معظم رهبری در بسیاری از پژوهش های مستکبران دنیا به عنوان یک خطر مد نظر قرار گرفت که اگر تا سال ۲۰۲۵ آمریکا از نظر اقتصادی نتواند بر ۴ کشور بزرگ دنیا مسلط شود در این صورت قدرت او افول می کند و یکی از موانع آنان جمهوری اسلامی ایران است که تا سال ۲۰۲۵ باید قدرت ایران را کم کنند تا بتواند بر جهان سلطه ی اقتصادی پیدا کنند و خب امروز با همراهی دست خدا ایران شد یک نماد تمدن نوین اسلامی که این تاکید مقام معظم رهبری را در گام دوم بیان کرد .
در آن روزها تصور می کردیم باید در فضای مجازی فعالیت کنیم تا بیانگر تمدن نوین اسلامی باشیم اما نمی دانستیم که دو اتفاق بزرگ آنقدر احوال آمریکا را دگرگون می کند که یکی از آن ها نیروی جوان بسیج است . در این کشور یک کارگر ،یک دانشجو و یک کارمند ساده همه شدند بسیجی و در هیچ جای دنیا بسیج جامعه ی پزشکی برای کنترل این بلیه منحوس وجود نداشت .

عضو مجلس خبرگان اظهار شد :قدرت استکبار سعی داشت تا از طریق مدرنیزاسیون بر جهان سلطه پیدا کند که این طرح شکست خورد .چون تمدنی که محصولش جنگ ها و تبعیضات است مورد قبول هیچ کس نیست و امروز جوری می شود که پرچم آن کشور را در دل خودش آتش می زنند آن هم به دست خود مردم .این یعنی آن پیچ تاریخی که مقام معظم رهبری فرمودند در حال رخ دادن است.

ایشان ادامه داد: ببینید عزیزان کار جامعه پزشکی امروز فقط کمک به قشر ضعیف و حاشیه نشین نیست بلکه مهم تر این است که شما به عنوان یک سرباز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف آمدید و بیانگر تمدن نوین اسلامی در مقابل این بیماران شدید. پرستاری که در کنار تخت بیمار می ایستد و با وجودش از بیماری پرستاری می کند فقط جلوه ی انسان دوستی نیست بلکه بیانگر سربازی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است .آن زمان پیغمبر اکرم فرمودند :پاره ای از تن من در ارض توس است که ناراحتی او را نمی بیند مگر اینکه خوشحال می شود به این علت است که ارض خراسان بشود محل اجتماع مسلمانان از سراسر دنیا تا باهم سرباز امام عصر شوند و قدرتی پیدا کنند برای مقابله با استکبار جهانی.
ایران بستر و مرکز تمدن نوین اسلامی

آیت الله علم الهدی بیان کرد :برادران و خواهران یک مسئله ای که دشمن خیلی برایش کار کرد این بود که بیان کند جریان انقلاب و دفاع از انقلاب جریان عوام مردم اند و نخبگان با این انقلاب نیستند که شما عزیزان در دانشگاه علوم پزشکی با فداکاریتان ثابت کردید که انقلاب یک گوهری است که جامعه ی پزشکی این گوهر رو حفظ می کند. دکتر و پرستاری که بیش از یک ماه از خانواده اش دور می ماند و از بیماری مراقبت می کند انگیزه ای جز خدا و حفظ انقلاب نداشته و ندارد.
همه ی نیروهای پزشکی و همه ی پرستاران شدند بسیج جامعه پزشکی تا همراه مردم باشند .
عزیزان من از شما متشکرم ،از اینکه شما آقا امام زمان را کمک کردید و زمینه ی فرج و ظهور مولا رو با مجاهداتتان تعجیل کردید.

ایشان با اشاره بر شرایط اقتصادی مطرح نمود :مردم از نظر اقتصادی مستأصل شدند به خصوص در مشهد که جریان اقتصادی وابسته به زیارت بوده است . این نیست که مردم از کرونا نمی ترسند و برایشان عادی شده است نه بلکه مردم به خاطر شرایط اقتصادی دچار استیصال شدند، لذا عزیزان ما بیایند بر اساس شرایط امروز مردم طرح پروتکل های بهداشتی بدهند. وضع ما امروز وضع مطلوبی نیست و مقام معظم رهبری رسما استفاده از ماسک را اجبار کردند پس به فکر این باشید که این پروتکل ها انجام بشود .

امام جمعه مشهد در پایان با تشکر از بسیج جامعه ی پزشکی تاکید کرد :رعایت مسائل بهداشتی این روزها واجب است و اگر آسیبی به کسی برسد حرام شرعی است. مقام معظم رهبری هم به این امر تاکید داشتند تا همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند و بنده هم چون نمیتوانستم از ماسک استفاده کنم با مشورت با متخصصین از شیلد استفاده میکنم تا در حد توانم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنم و شما عزیزان هم طرحی بدهید که با این شرایط اقتصادی، مسئله رعایت بهداشت یک مسئله ی روزانه عادی شود و مردم بتوانند به امورات زندگیشان برسند .
انشاالله با همت ، ابتکارات و مجاهدات شما بتوانیم نمادهای بزرگتری از تمدن نوین اسلامی را در مواجه با این بیماری به جهان نشان بدهیم .

والسلام علیکم و رحمه الله
 

1399/04/11
18:30

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر مشهد

اقامه اولین نماز جمعه مشهد مقدس در سال 1400 از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم تشییع پیکر خلبان شهید، «بیرجند بیگ محمدی»

پاسخ به شایعات
اطلاعات تماس

آدرس:

ایـــــران ، مشهـــــد ، خیابان امـــام رضــــا (علیه السلام)،

کــــوچــــه ۲۳، دفـــتـــر آیــت الله عـلـــم الـهـــــدی


تــلفــن:  985138598612+  985138598611+
فـکــس: 985138544080+    

رایانامه ی شخصی آیت الله علم الهدی :
alamolhoda@hotmail.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.