آیت الله علم الهدی:

حجاب کلید دین داری جوانان است/تنها راه ازبین بردن انقلاب توسط دشمن برچیدن سفره دین است

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در سالروز واقعه مسجد گوهرشاد حرم امام رضا علیه السلام در ۲۱ تیرماه مطرح نمود :روز عفاف و حجاب ،سالروز جنایت دژخیمان رضاخانی درمسجد مقدس گوهرشاد در جوار وجود اقدس امام هشتم علیه السلام بود که کشتار نابه کارانه ی عزیزان فداکار مجاهدی که در مقام حمایت از نوامیس شیعه و مقابله با جریان مزدورانه رضا خانی برای کفار در تعمید بی حجابی، قیام کرده بودند .
آن هایی که در مقابل گلوله داغ شربنل و مسلسل دژخیمان رضا خانی در این مکان مقدس مقاومت کردند و به خاک و خون کشیده شدند در حقیقت مصداق بارز این آیه شریفه هستند که مومنون فقط کسانی هستند که خدا را باور کردند و هیچ گونه تردیدی در باور مندی آن ها نسبت به خدا و پیغمبر به وجود نیامده است و با مال و جانشان در راه خدا مجاهده می کنند .
أُولَٰئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ
اگر ویژگی ها و خصوصیات این مجاهدان و فداکاران را در واقعه گوهرشاد در نظر بگیریم همسو با معیارهای الهی هستند که خداوند برای مومنان فرموده است .

ایشان ادامه داد:این ها وقتی تجاوز دشمن به حریم دین و معرفت را مشاهده کردند و وقتی دیدند مستکبرین، براندازی اسلام را از حجاب زن آغاز کرده بودند ،چون خدا و پیغمبر را قبول داشتند دست به یک مجاهده نابرابر در مقابل دژخیمان زدند و در هیچ قدرتی برابر نبودند جز در ایمان و باور به خدا.
شهدای کربلا دل ها را روی زره ها پوشیده بودند و این مجاهدان نیز همانند آن شهدا در ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴ با سینه ی خشک جلوی گلوله های داغ دشمن در مسجد جامع گوهرشاد ایستادگی کردند.

عضو مجلس خبرگان اشاره کرد :عزیزان آن چیزی که در میان شما بایستی مورد توجه قرار بگیرد این است که اصلا چرا بی حجابی اجباری و چرا رضاخان دست به تحمیل بی حجابی بر زن مسلمان عفیف زد ؟
حتما شماهم شنید و این عمل را بر حساب بی دینی رضاخان گذاشتید ،جنایات رضاخانی که در مقابله با روحانیت انجام داد، لامذهبی ، قساوت و شقاوت اوست اما ریشه ی این بی حجابی اجباری چیست ؟
آن روزی که غربی ها می خواستند بر بلاد اسلامی مسلط بشوند و آن ها را مستعمره خودشان کنند ، تنها راهی که برای تسلط بر کشورهای جهان سومی پیدا کردند مدرنیزاسیون کردن این کشورها بود.
یعنی فرهنگی که به وسیله مدرنیسم ،فلاسفه غربی و اروپایی را در مقابل خدا قرار و توسعه بدهد که میخواستند در کنار این تفکرات، سلطه انگلیس و آمریکا هم تثبیت شود .

وی در ادامه افزود: مدرنیزاسیون یک راهکار تثبیت غربی بر جهان قرار گرفت که همه ی کشور های دنیا را در فرهنگ مدرنیته قرار بدهد .
بزرگترین مانعی که برای این مدرنیزاسیون غربی وجود داشت ،فرهنگ های بومی و دینی بود ،باید فرهنگ های بومی و دینی را براندازی می کردند تا مردم با فرهنگ پر از فساد و فحشا غربی خو بگیرند ،لذا برای مقابله با فرهنگ های بومی و دینی سه راه داشتند:
۱.از طریق آموزش بود و تعلیم و تربیت در این جوامع بود که از زمان سلاطین قاجار در ایران آغاز شده بود که فقط در آن جا علم بدون آموخته بشود و توانستند در فرهنگ آموزش تصرف کنند و فرهنگ نابه کار مدرنیته رو در فرهنگ ایرانی وارد کنند و علم سکولار جدای از دین را بیاموزند و این فرهنگ سکولار را گسترش دهند.
اما ۲ عامل دیگر لازم بود که مدرنیزاسیون را در کشور های جهان سوم و ایران کامل کند.
۲. به این فکر افتادند که فرهنگ غربی را از طریق نخبگان سیاسی به مردم منتقل کنند که بین مردم دیده می شدند.
۳. با عوامل زور و قدرت مدرنیزاسیون را انجام بدهند که اول مسئله ای که در این جریان مطرح بود حجاب بود چرا که حجاب بانوان، دین را توسعه میداد.اگر حجاب زنان برنداشته نمیشد راهی برای ولنگاری دینی و فساد نبود، مسئله ی حجاب مورد توجه قرار گرفت و رضاخان که نوکر انگلیس ها بود مامور شد تا با زور برداشتن حجاب ،فرهنگ مدرنیزاسیون را وارد ایران کند ، قبلا این کار را فرنگی ها در ترکیه به وسیله آتاتورک انجام دادند که به واسطه ی از بین بردن فرهنگ دینی و بومی ،سازندگی شهری را انجام دهند.

عضو مجلس خبرگان بیان کرد:مسئله ی اقدام به بی حجابی اول به وسیله ی نخبگان سیاسی در جشن فارغ التحصیلی بانوان در سال ۱۳۰۷ انجام گرفت. رضاخان با تمام خانواده اش که همه بی حجاب بودند و همه ی نخبگان سیاسی و خانواده های بی حجابشان در جلوی مردم حضور پیدا کردند. شبیه این مسئله در شیراز و تبریز هم صورت گرفته بود که علماء همچون فا نصیری در شیراز قیام کردند که سرکوب شدند .
فشار کشف حجاب اجباری در مشهد از همه جای کشور بیشتر بوده است همینطور که تهاجم فرهنگی اول متوجه مشهد است و خشونت در مسئله ی کشف حجاب بسیار بود که مرحوم آیت الله قمی تصمیم گرفتند در مقابل این جریان اقدامی انجام بدهند و ایشان به جای قیام در شهر به تهران رفتند تا با رضاخان مذاکره کردند و به او بگویند که دست از کشف حجاب بردارد اما به ایشان اجازه ی پیش روی ندادند و او را در محاصره به ری بردند، وقتی این خبر به مشهد رسید که میخواهند ایشان را در محاصره بکشند ، مردم به مسجد جامع گوهرشاد آمدند و زمانی که مزدوران رضاخان مرحوم بهلول را در یکی از غرفه های نزدیک حرم زندانی کرده بود، مردم او را دیدند و آزاد کردند و روی دست هایشان به سمت ایوان مقصوره بردند و ایشان در مسجد جامع گوهرشاد جنایات رضاخان را محکوم کرد.منبر مرحوم بهلول جوری شد که مردم از تمام شهر به مسجد گوهرشاد آمدند و به مقابله با کشف حجاب پرداختند .
اول به شهربانی دستور دادند که بیاید تا جلوی مردم را بگیرد که مردم با آنان مقابله کردند و بعد از ناتوانیشان، ارتش از پشت بام ها مردم را تیرباران و قتل عام کرد و بعد از آن هم تمام این پیکرها را بردند و در گودال خشت مالا دفن کردند.

بی حجابی از ابزار دشمن است

نماینده ولی فقیه ضمن تاکید بر حفظ حجاب مطرح نمود: خواهر من ،دختر من این فداکاری ها برای چادر تو بود ، و بسیاری از مردم قتل عام شدند تا این چادر برای تو بانو و این غیرت برای مردان بماند. خواهران و عزیزان ،تنها راهی که امروز دشمن برای از بین بردن انقلاب ما پیدا کرده است ، برچیدن سفره ی دین از زیر پای جوانان است و برای برچیدن سفره ی دین از زیر پای جوان ها یک ابزار دارد که آن ،بی حجابی و ولنگاری تو دختر و خواهر عزیزی است که از نسل همین فداکاران واقعه گوهرشاد هستید .
تو ابزار و پیاده نظام دشمن نشو ،تو خواهر وسیله ای نشو که دشمن در این سرزمین امام هشتم به اهداف سوء اش برسد. این چادر شما این همه جان ها برایش داده شده است و شما عزیزان سعی کنید که امروز این حجاب و چادر را حفاظت و حراست کنید .این حجاب می تواند خیلی از ابزارهای دشمن را برای نفوذ در قلب جوان از بین ببرد به همین علت است که جوامع غربی از حجاب می ترسند و اجازه نمی دهند در کلاس درس ها و بخش های سیاسی، حجاب و زن با حجاب حضور پیدا کنند.
حجاب کلید دینداری جوانان است

آیت الله علم الهدی در پایان بیان کرد: این حجاب عامل شهامت و شجاعت و مردانگی جوانان اسلام است و اگر بنا شد حجاب نباشد دیگر صلابت و شهامت و پایمردی در نسل جوان امروز وجود ندارد و نخواهد داشت لذا شما عزیزان سعی کنید پاسدار خون شهدای گوهرشاد باشید و تو دهنی بزنید به دشمنان و مزدوران اسلام.

دشمن در مقابله با دین شکست خورد و بعد از این هم شکست می خورد
 

1399/04/21
17:30

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر مشهد

اقامه اولین نماز جمعه مشهد مقدس در سال 1400 از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم تشییع پیکر خلبان شهید، «بیرجند بیگ محمدی»

پاسخ به شایعات
اطلاعات تماس

آدرس:

ایـــــران ، مشهـــــد ، خیابان امـــام رضــــا (علیه السلام)،

کــــوچــــه ۲۳، دفـــتـــر آیــت الله عـلـــم الـهـــــدی


تــلفــن:  985138598612+  985138598611+
فـکــس: 985138544080+    

رایانامه ی شخصی آیت الله علم الهدی :
alamolhoda@hotmail.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.