آیت الله علم الهدی:

سعی کنید جریان مواسات مسجد محور باشد/مسجد در چهره ی امام جماعت شناخته شده است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی در وبینار فرمانداران و ائمه جمعه استان خراسان رضوی در۳۰ تیرماه اظهار داشت :خیر مقدم به شما علمای اعلام و فرمانداران رشیدی که در این دوران کنار مردم بودید.
فرا رسیدن سالروز تاسیس نماز جمعه که چند روز دیگر است اقتضا می کند که به مردم این حرکت عظیم یادآوری بشود زیرا این یادآوری ها با توجه به تعطیلی نماز جمعه می تواند کمک کننده باشد تا شکرگزار باشیم .این تریبون مقدس در اختیار ما قرار گرفته که انشاالله بیانگر دین خدا و حرف های مردم باشیم.

ایشان ادامه داد: واقعا امسال ما احیای غدیر را داریم به دلیل شرایط ویروس کرونا که اجرای برنامه های سنتی غدیر ممکن نیست، ما بایستی با یک برنامه های جایگزینی غدیر را احیا کنیم تا این عیدالله اکبر در انزوا برگزار نشود.
همینطور در بخشی از موقعیت های محلی ظرفیت هایی وجود دارد که میشود به درستی احیا شود و البته باید در فضای مجازی احیا عید غدیر هم به درستی صورت بگیرد و با عنایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از حداکثر ظرفیت های محلی و تکنولوژی استفاده کرد.

عضو مجلس خبرگان مطرح نمود : مسئله برنامه مواسات و همدلی که مقام معظم رهبری فرمودند در موج دوم کرونا هم باید با همان قدرت ادامه داده شود که انشالله فردا با شهادت امام جواد علیه السلام شروع قدرتمندتری خواهد داشت.
مرحله دوم به مناسبت عید غدیر و مرحله سوم هم در دهه محرم صورت می پذیرد.
خیلی از دستگاه ها رزمایش مواسات را با قدرت انجام می دهند اما آن چیزی که مهم است این است که این حرکت، مواسات مسجد محور باشد.
باید در این دورانی که نماز جمعه برگزار نمیشود مساجد را احیا کنیم تا خدمات اجتماعی و دینی به درستی صورت پذیرد و فرمایش مقام معظم رهبری به بهترین شکل انجام شود. ممکن است کانون فرهنگی و بسیج مسجد در جلوی کار باشند اما مسجد در چهره ی امام جماعت شناخته شده است و باید در این امورات سردم دار باشد .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد :انشاالله سعی کنید این جریان همدلی و مواسات مسجد محور باشد تا جوانان و محلات ارتباطشان با مساجد بیشتر شود وانشاالله با عنایت علی بن موسی الرضا علیه السلام هم این مشکلات برطرف شود و آرامش مهمانمان باشد.
 

1399/04/30
12:55

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد