آیت الله علم الهدی:

با مرتفع سازی اطراف پیرامون حرم مطهر مخالف بوده و هستم

title

به گزارش Alamolhoda.com ،در روز دوشنبه ۳۰تیرماه آقای مهندس روشنک به اتفاق سرمایه گذاران طرح پیرامون اطراف حرم مطهر با آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه دیدار کردند .
در این جلسه ایشان نظریاتشان را در مورد طرح اطراف حرم بدین کیفیت اظهار نمودند :بنده دو نقد اساسی به نوسازی اطراف حرم مطهر داشتم، آن هم کیفیت تملک زمین های اطراف حرم بود که بیش از ۲۵ سال است که از خانواده ها زمین ها را ارزان می خریدند و هیچ ساخت و سازی بر روی انجام نمی دادند و در نهایت خودشان زمین ها را با قیمت های بسیار بالاتری می فروختند این در حالی است که این منطقه به صورت ویرانه ای باقی مانده است و نقد دیگر من این بود که این ساخت و سازها بالاتر از گنبد ساخته شود و گنبد امام رضا علیه السلام را تحت الشعاع قرار دهد که بنده با این امر مخالف بودم و هستم . با اصل طرح که شارستان و هشت راه باغ باشد موافق هستم و اصل این طرح را مرحوم کازرونی نظارت داشته است که با یک اعتقاد و ایمانی راسخ آن را تهیه کرده است و اشکالی بر آن نیست . آن چیزی که اشکال دارد کیفیت ساخت و ساز اطراف حرم است ، این درست نیست که در اطراف حرم ساختمان های بلند مرتبه طوری ساخته شود که گنبد مطهر تحت الشعاع آن ها قرار بگیرد و از طرفی هم اطراف حرم به صورت مراکز خرید و بازار ها و بازارچه های مفصلی در بیاید که نتیجتا حوزه منطقه ثامن در شکل یک کیش وسط آن گنبد طلا باشد که من با این مخالف هستم .

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: که ساختمان ها نباید بلند مرتبه باشد که آقای روشنک بیان کردند، در اصل این طرح ساختمان ها در پایین تر از گنبد قرار میگیرند و حداکثر ۷ طبقه نسبت به فاصله با حرم مطهر خواهند داشت.

وی افزود : نکته ی دیگر اینکه همراه با ساخت مکان های اقامتی بیشتر ،پارکینگ های بیشتری تعبیه شود تا پاسخ گوی نیاز زائران و مسافران باشد و این ساخت و ساز ها به گونه ای نباشد که مرکز ترویج اجناس خارجی و لوکس بشود و فکر زائر را از زیارت دور کند که البته در بین این ساخت و ساز ها توجه به اشتغال سازی ، تولید داخل و توجه به بازار داخلی نیز ضروری است .

آیت الله علم الهدی ضمن تاکید بر اجرای درست ساخت و ساز در پایان مطرح نمود : من از ابتدا نظرم بر ساخت و ساز پیرامون اطراف حرم مطهر ثابت بوده است و همچنان بر آن تاکید دارم که این باید به درستی اجرا شود تا به مردم ظلم نشود .
به حمدالله آقایان سرمایه گذار با این شرایط طرح موافقت کردند و انشاالله در صدد اجرای آن بر خواهند آمد .
 

1399/05/01
13:30

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد