آیت الله علم الهدی:

باید تعادلی بین درمان و بحث معیشت مردم برقرار کرد/ در این شرایط باید حواسمان بیشتر به مردم باشد

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان مطرح نمود :در استان خراسان رضوی آقای دکتر بحرینی و دوستانشان درحوزه مدیریت کرونا بسیار قوی عمل کردند و خب مشهد به دلیل شرایطش ، وضعیت ویژه ای را داراست. ایشان حتی برای قرنطینه در خانه، یک برنامه ی بررسی خانگی در سطح مشهد و دیگر شهرهای استان اجرا کردند که آمار فوتی ها را بسیار کاهش داد .
خوشبختانه همه برای وضعیت این روزهای استان در تلاش هستند اما ضربه اصلی ما استیصال هست ، که جریان اقتصادی مشهد مقدس به خاطر وابسته بودن به جریان زیارت سقوط کرده است و این باعث شده تا مردم در مضیقه سخت مالی قرار بگیرند.

ایشان در ادامه افزود:ما قرار است در حال حاضر همراه با این بیماری زندگی کنیم پس باید برنامه ریزی کنیم که اجتماعات را با این شرایط مدیریت کنیم تا استیصال اقتصادی برطرف شود و مردم را در تنگنای اقتصادی قرار ندهیم .هزاران نفر کارگر روزمزد در فضای تفریحی و رستوران ها داشتیم که بیکار شدند و خب این مسئله خیلی از زندگی ها را بهم ریخته است. باید به معیشت مردم بیشتر بها داده شود .
می شود با محافظین سلامت ، مردم را وادار به رعایت بهداشت کرد و پروتکل های بهداشتی را درست اجرا کرد تا مردم هم با رفع نیاز اقتصادیشان دغدغه رعایت بهداشت را بیشتر پیدا کنند.

باید تعادلی بین درمان و مراقبت فضای قرنطینه کرونا و بحث اقتصاد و معیشت مردم برقرار شود .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد :بیایید برای بخش های مختلف ،پروتکل های مخصوص به خودش را ارائه دهید که یک نفر مامور اجرای پروتکل ها شود تا استیصال اقتصادی مردم بیشتر از این نشود و باید در این شرایط حواسمان بیشتربه مردم باشد که دراین چندین ماه مردم بتوانند با کرونا زندگی کنند و اقتصادشان فلج نشود .
بحمدالله همه ی دستگاه های مسئول، جهادی کار انجام می دهند و مراقب سلامتی مردم هستند، انشاالله که این بیماری به زودی برطرف گردد.
 

1399/05/07
13:30

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت

آیت الله علم الهدی در دیدار با رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل ناجا، حجت الاسلام والمسلمین ادیانی

اقامه نماز بر پیکر حجت السلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحمید دیانی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.