آیت الله علم الهدی:

باید تعادلی بین درمان و بحث معیشت مردم برقرار کرد/ در این شرایط باید حواسمان بیشتر به مردم باشد

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان مطرح نمود :در استان خراسان رضوی آقای دکتر بحرینی و دوستانشان درحوزه مدیریت کرونا بسیار قوی عمل کردند و خب مشهد به دلیل شرایطش ، وضعیت ویژه ای را داراست. ایشان حتی برای قرنطینه در خانه، یک برنامه ی بررسی خانگی در سطح مشهد و دیگر شهرهای استان اجرا کردند که آمار فوتی ها را بسیار کاهش داد .
خوشبختانه همه برای وضعیت این روزهای استان در تلاش هستند اما ضربه اصلی ما استیصال هست ، که جریان اقتصادی مشهد مقدس به خاطر وابسته بودن به جریان زیارت سقوط کرده است و این باعث شده تا مردم در مضیقه سخت مالی قرار بگیرند.

ایشان در ادامه افزود:ما قرار است در حال حاضر همراه با این بیماری زندگی کنیم پس باید برنامه ریزی کنیم که اجتماعات را با این شرایط مدیریت کنیم تا استیصال اقتصادی برطرف شود و مردم را در تنگنای اقتصادی قرار ندهیم .هزاران نفر کارگر روزمزد در فضای تفریحی و رستوران ها داشتیم که بیکار شدند و خب این مسئله خیلی از زندگی ها را بهم ریخته است. باید به معیشت مردم بیشتر بها داده شود .
می شود با محافظین سلامت ، مردم را وادار به رعایت بهداشت کرد و پروتکل های بهداشتی را درست اجرا کرد تا مردم هم با رفع نیاز اقتصادیشان دغدغه رعایت بهداشت را بیشتر پیدا کنند.

باید تعادلی بین درمان و مراقبت فضای قرنطینه کرونا و بحث اقتصاد و معیشت مردم برقرار شود .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد :بیایید برای بخش های مختلف ،پروتکل های مخصوص به خودش را ارائه دهید که یک نفر مامور اجرای پروتکل ها شود تا استیصال اقتصادی مردم بیشتر از این نشود و باید در این شرایط حواسمان بیشتربه مردم باشد که دراین چندین ماه مردم بتوانند با کرونا زندگی کنند و اقتصادشان فلج نشود .
بحمدالله همه ی دستگاه های مسئول، جهادی کار انجام می دهند و مراقب سلامتی مردم هستند، انشاالله که این بیماری به زودی برطرف گردد.
 

1399/05/07
13:30

افزودن دیدگاه جدید


محرم/سایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز ۶ مهرماه در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی شهرک شهید باهنر مشهد

آیت الله علم الهدی در رزمایش مواسات و کمک مومنانه در سپاه امام رضا علیه السلام

آیت الله علم الهدی در شب شهادت حضرت رقیه در هیئت انصار الحجه

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.