آیت الله علم الهدی:

امام حسین علیه السلام معلم مقاومت آگاهانه بود

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در دیدار با جمعی از فرماندهان قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۵ مردادماه مطرح نمود : شما فرماندهان غیور به این علت که بیش از ۳۰ سال در تجربه ی ۸ سال دفاع مقدسی که شما در خط مقدم بودید دارید ، دشمن مستکبر را چنان مستأصل کرده که جرات نزدیک شدن به حریم مقولایت را ندارد . امیدواریم مجموعه خدمات ارزشمند و قهرمانی شما مورد توجه و عنایت صاحب و ولی ما ،وجود مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار بگیرد و اسباب خشنودی خاطر نازنین امام زمان ما مخصوصا شما فرماندهان مرزبان و مرزداری که باعث آرامش مردم در این سرزمین مطهر اسلامی هستید، قرار گیرید.

امام حسین علیه السلام معلم مقاومت آگاهانه بود

ایشان در ادامه افزود: آنچه مسلم است اسوه و الگو جریان دفاعی ما در حوزه ایثارگری و رزمندگی در همه ی قسمت ها و در همه مراتب ، عزیزان فداکار و ایثارگر در رکاب سید الشهدا علیه السلام در سرزمین کربلا هستند . مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در مجموعه فرمایشاتی که رهنمود های سازنده و موثر برای امت اسلام دارند ، جملاتی را انتخاب می کنند که این جملات بیانگر یک سوژه خاصی است که می شود در آن اطراف تحلیل و تعمق کرد. یکی از آن جملات در مورد مسائل کربلا این است که : وجود اقدس امام حسین علیه السلام معلم مقاومت آگاهانه بود. مقاومت گاهی از اوقات مقاومت ناآگاهانه و بی هدف است و گاهی اوقات آگاهانه و هدفمند است.
مقاومت اگاهانه آن مقاماتی است که دشمن را در تمام قدرتی که دارد خلا سلاح می کند.در هر انقلابی ، جریان قدرت و زورگو در تلاش است که افراد را مستأصل کند تا مرحله ی نابودی آنان برسد، اگر یک مقاومت آگاهانه صورت بگیرد دشمن در مقابل مستأصل کردن ،خلا سلاح می شود و مسیر اهداف و آرمان باز می شود. مقاومت تا رسیدن به نقطه آرمان و هدف پیش می رود و هیچ نیروی مانع این مقاومت نمی شود .

عاشورا یک فرهنگ است نه یک تاریخ

وی ادامه داد:اینکه سید الشهدا علیه اسلام از سلاح دشمن که مرگ بود ،علیه خودش استفاده می کنند و او را خلا سلاح می کند یک مقاومت آگاهانه است .کربلای ما آن روزی تموم می شود که آخرین حجت خدا پشت به دیوار کعبه بگوید :« أَلا یا أهْلَ الْعالَمِ اَنَّ جَدّیَ الْحُسَیْن قَتَلوهُ عَطْشاناً »
شاگردان مکتب امام حسین علیه السلام که از هر سن و موقعیتی بودند، عاشورا را به شکل یک فرهنگ ثبت کنند نه به شکل یک تاریخ .
اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: امام حسین معلم مقاومت آگاهانه بودند با قدرت و مقام نبود بلکه با تابلو بود ، تابلویی از واقعه ی عاشورا که هر مقدار کفار سعی کردند این تابلوی فرهنگی را از بین ببرند باز نورانی تر می شد.امام حسین علیه السلام بیان کردند: شاگرد مکتب من کوچک و بزرگ ندارد.

امام جمعه مشهد با تقدیر و تشکر از دلاورمردی ها و زحمات نیروی های مرزبانی در پایان بیان کرد: شما عزیزان نظامی ما نیز با همین ابهت و عظمت اجازه ورود دشمن را به خاک این سرزمین مطهر نداده اید که با الگو برداری از سیدالشهدا علیه السلام از شهادت در راه خدا باکی ندارید. انشاالله امیدواریم که این عشق ها و اشک ها مورد توجه فرمانده پشت پرده غیبت ما قرار بگیرد ، و همه ی شهدا مخصوصا شهدای ارتش ما از مجلس امروز بهرمند شوند.
 

1399/06/05
17:30

افزودن دیدگاه جدید


امامvahdat/
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت

آیت الله علم الهدی در دیدار با رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل ناجا، حجت الاسلام والمسلمین ادیانی

اقامه نماز بر پیکر حجت السلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحمید دیانی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.